جوان سازی و رفع چین و چروک دور لب با تزریق ژل و بوتاکس

untitled

موارد زیادی می‌توانند بر ظاهر کلی شما تاثیر بگذارند از جمله نور خورشید، بهداشت ضعیف، افزایش سن و غیره. گاهی اوقات خودتان می‌توانید بر این مشکلات غلبه پیدا کنید، اما اغلب نیاز به راهنمایی و تجربه‌ی یک متخصص زیبایی است تا بتوان به بهترین حالت ممکن دست پیدا کرد.

در حال حاضر ما می‌خواهیم یک مشکل زیبایی که می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد و به آن چین و چروک دور لب گفته می‌شود را بررسی کنیم. خوشبختانه برای رفع این مشکل راه حل‌های زیادی وجود دارد که شامل جراحی نمی‌باشند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

لب‌ها از مشخصات برجسته‌ی صورت هستند که معمولاً جلب توجه می‌کنند. زمانی که در نواحی اطراف لب چین و چروک ایجاد شود، می‌تواند موجب لاغر یا غنچه‌ای نشان داده شدن لب‌ها شود. در حالی که سن و ژنتیک نقش مهمی در این تغییرات ایفا می‌کنند، سیگار کشیدن نیز می‌تواند منجر به ایجاد این خطوط در اطراف لب‌ها شود که در طول زمان آَشکارتر نیز می‌شوند.

برای مقابله با این تغییرات و بازیابی زیبایی و شادابی در قسمت پایینی صورت شما، متخصصین ما در مرکز تخصصی موی رنسانس طیف وسیعی از گزینه‌های غیرجراحی را ارائه می‌نمایند. بطور مشخص، پرکننده‌های پوستی و روش‌های مشابه زیباسازی صورت برای دستیابی به پوستی پُر و صاف در دسترس هستند.[/alert]

چین و چروک دور لب چیست؟


z1

چین و چروک دور لب یا خطوط سیگاری‌ها به خطوط کوچک عمودی گفته می‌شود که در طول زمان در اطراف لب شکل می‌گیرند. این خطوط بویژه برای زنان مشکل‌ساز هستند. در هنگام استفاده از رژ لب، گاهی اوقات این رژ می‌تواند از طریق این خطوط عمودی حرکت کرده و از محدوده‌ی خود خارج شود.

دلایل ایجاد چین و چروک


با اینکه به آنها خطوط سیگاری‌های گفته می‌شود، سیگار کشیدن تنها دلیل این نوع چین و چروک‌ها نمی‌باشد. در حقیقت چین و چروک دور لب می‌توانند در اثر افزایش سن و آسیب طولانی مدت ناشی از نور خورشید ایجاد شوند.

خوشبختانه درمان چین و چروک دور لب شامل عمل جراحی عمده یا درمان‌های تهاجمی جدی نمی‌باشد. تزریق‌های زیبایی ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که شما برای دستیابی به ظاهر زیبا نیاز داشته باشید. در ادامه به معرفی پرکننده‌های پوستی و تزریق بوتاکس می‌پردازیم.

روش‌های مختلف درمان چین و چروک دور لب


پرکننده‌های پوستی

پرکننده‌های پوستی درمان غیرجراحی برای جوان‌سازی پوست هستند که در آن از یک ترکیب مصنوعی یا طبیعی استفاده می‌شود. این ترکیب مستقیماً به پوست تزریق می‌شود تا چین و چروک‌ها و مشکلات مشابه را با ایجاد سطحی صاف و یکنواخت‌تر ترمیم کند. علاوه بر این، از آنجایی که این درمان تنها شامل چند تزریق ساده است، بیماران می‌توانند به سرعت و با ریسک بسیار کمی به نتیجه‌ی مورد نظر خود دست پیدا کنند. با استفاده از پرکننده و روش درمانی مناسب، چین و چروک دور لب بیماران برای ماه‌ها یا سال‌ها بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. برخی از پرکننده‌های پوستی ارائه شده در کلینیک ما عبارتند از:

  • Juverdem: این محصول یکی از محبوب‌ترین و موثرترین فیلرهای موجود است زیرا از اسیدی که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود، تشکیل شده است. بنابراین بیماران قبل از استفاده از آن نیازی به تست آلرژی ندارند. با چند تزریق می‌توانید مشاهده کنید که بلافاصله بعد از درمان لب‌هایتان جوان‌تر، پُرتر و جذاب‌تر شده‌اند.
  • Sculptura: این پرکننده معمولاً برای چین و چروک‌ها و خطوط دور دهان استفاده می‌شود و انتخابی بسیار عالی برای بیمارانی است که به دنبال کاهش چین و چروک دور لب خود هستند. این محصول شامل پلی‌لاکتیک اسید است که موجب تحریک تولید کلاژن و دستیابی به نتایجی طولانی مدت و با ظاهری طبیعی می‌گردد.
  • Radiesse: مانند دو محصول قبلی در آن از یک ترکیب طبیعی استفاده شده است که موجب افزایش رشد کلاژن می‌شود و درمان اکثر بیماران با آن با خطر بسیار کم و یا بدون خطر است. تزریق‌ها معمولاً در ۱۵ دقیقه به اتمام می‌رسند.

z2بوتاکس

بسته به نوع چین و چروک شما، ممکن است پزشک استفاده از بوتاکس را به عنوان جایگزین یا مکملی برای پرکننده‌های پوستی توصیه نماید. برخلاف پرکننده‌ها این مواد تزریقی فواصل ایجاد شده در پوست را پر نمی‌کنند بلکه عضلات اطراف که مسبب ایجاد این چین و چروک‌ها هستند را آزاد می‌کنند.

زمانی که خطوط اطراف دهان در اثر سیگار کشیدن یا افزایش سن ایجاد شده باشد، دلیل آن سفت شدن عضلات موجود در آن ناحیه به مرور زمان است، که در نتیجه پوست کشیده شده و ظاهری پر از چین و چروک و ناصاف ایجاد می‌شود. در بوتاکس و درمان‌های مشابه از دوز کم و مناسب سم بوتولینوم استفاده می‌شود که بطور موقت این عضلات را فلج کرده و موجب آزاد شدن تنش در پوست می‌گردد. در هنگام استفاده از این مواد تزریقی در این نواحی و بویژه در صورت ترکیب با سایر درمان‌های جوان‌سازی پوست می‌تواند به بیماران برای کاهش یا از بین بردن علائم پیری و سیگار کمک کند.

z3

ترکیب تزریق پرکننده‌های پوست و بوتاکس

برای برخی بیماران هم روش تزریق بوتاکس و هم تزریق پرکننده‌های پوستی برای درمان چین و چروک استفاده می‌شود. بوتاکس به جلوگیری از تشکیل چین و چروک توسط عضلات کمک کرده و پرکننده‌ها موجب ناپدید شدن این خطوط می‌شوند.

لیفت لب با نخ

لیفت صورت با نخ به منظور اصلاح شکل کلی دهان از طریق لیفت بافت‌ها به طرف بالا جهت ایجاد لبخندی زیبا و جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش با اینکه ظریف است اما موجب تغییر و تحول بسیار موثری شده و بیماران از نتایج آن رضایت زیادی دارند.

j

زمان انجام درمان


بسته به نوع درمان معمولاً ۳۰ دقیقه بطول می‌انجامد.

زمان مشاهده‌ی تاثیر درمان


برطرف شدن چین و چروک‌ها فوراً قابل مشاهده است. هر چند نتایج بطور تدریجی در دو هفته بهبود پیدا می‌کنند.

ماندگاری نتایج


نتایج معمولاً ۶ تا ۱۲ ماه دوام دارند هرچند مدت زمان دقیق آن بستگی به ساختار پوست شما و دیگر عوامل از جمله شیوه‌ی زندگی، سن و میزان بهبود تقاضا شده توسط بیمار دارد. درمان‌های اضافی دیگر را می‌توان هر زمان بعد از درمان اولیه انجام داد.

آیا عوارض جانبی وجود دارد؟


این یک روش کاملاً بی‌خطر است که توسط پزشک بسیار مجرب زیبایی ما انجام می‌شود. عوارض جانبی متداول شامل قرمزی، تورم و ایجاد توده‌های ریز است. این عوارض معمولاً در چند ساعت برطرف می‌شوند. احتمال بروز کبودی بسیار کم می‌باشد.

آیا درمان برگشت‌پذیر است؟


بله. درمان‌های با پرکننده‌های پوستی اسید هیالورونیک از طریق حل کردن مواد مورد استفاده قابل برگشت هستند.

نکاتی برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک دور لب


بکی از بهترین روش‌های مقابله با چین و چروک دور لب و جوان سازی دور لب ، پیشگیری و تلاش برای محافظت از خود در برابر آنها است. این روش‌ها عبارتند از:

  • پرهیز از سیگار کشیدن
  • ترک کردن سیگار در صورت سیگاری بودن
  • استفاده از ضد آفتاب مناسب
  • پرهیز از نور خورشید برای جلوگیری از آسیب‌های اشعه ماوراءبنفش
  • استفاده از لوسیون مرطوب‌کننده‌ی مناسب
  • مرطوب نگه داشتن پوست
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *