کاشت مو

کاشت مو

مرکز کاشت مو رنسانس در این قسمت اطلاعاتی در مورد مو و کاشت مو به شما عزیزان مدهد.
دوره رشد مو :
دوره رشد مو دارای سه مرحله متفاوت است. ” کاشت مو “.هر فولیكول مو دستخوش یكی از این مراحل است. بعضی از فولیكولها در مرحله رشد، قسمت كمی در مرحله ریختن و تعویض و برخی در مرحله استراحت به‌سر می‌برند. در نتیجه در سر افراد همیشه ۱۰۰% از موها مشاهده نمی‌شوند بلكه فقط ۸۵% از موها قابل رویت هستند. ” کاشت مو “.

۱٫ Anagen (دوره رشد فعال مو): رشد فعال مو بین ۱٫۵ تا ۷ سال است و میانگین آن معمولا ۳ سال محسوب می‌شود. معمولا ۸۵% از موها در مرحله آناژن قرار دارند.

۲٫ Catagen (دوره ریختن و جایگزین شدن): این دوره پایان دوره رشد فعال مو است. ” کاشت مو “.در این دوره موهای قدیمی می‌ریزند و موهای جدید جایگزین آن می‌شوند. میانگین مدت این دوره ۳ هفته است. معمولا ۱% از موها در مرحله كاتاژن بسر می‌برند.

۳٫Telogen (مرحله خواب): این مرحله قبل از مرحله آناژن است. ” کاشت مو “.در این مرحله فولیكولهای جدید تقریبا برای مدت ۳ ماه استراحت می‌كنند. ” کاشت مو “.معمولا ۱۴% از فولیكولهای مو در این مرحله به‌سر می‌برند و بعد از این مرحله مجددا وارد مرحله رشد فعال می‌شوند.بنابر این با در نظر گرفتن این سه مرحله، ریزش موها در طی روز از ۶۰ تا ۱۰۰ تار مو طبیعی است.توجه داشته باشید ریزش مو در پاییز و بهار به حداكثر می‌رسد. ” کاشت مو “.این ریزش مو ناشی از تغییر فصل و مربوط به روشنی روز و تغییر هوا است. “کاشت مو “.سرعت رشد مو در هر ماه تقریبا به ۲۵/۱ سانتیمتر می‌رسد. بیشترین سرعت رشد مو از ۱۶ سالگی تا اواخر ۲۰ سالگی است و هر چه مو بلندتر می‌شود سرعت رشد آن كمتر می‌شود.میانگین تعداد مو در افراد بالغ حدود ۱۰۰۰۰۰ تار مو است. ” کاشت مو “.سفید‌پوستان دارای موی بیشتری هستند و تعداد تار مو در آنها به ۱۴۰۰۰۰ می‌رسد. “کاشت مو “.در صورتی كه افرادی كه دارای موهای قرمز می‌باشند دارای كمترین تعداد تار مو هستند. تقریبا این افراد دارای ۹۰۰۰۰ تار مو هستند.رشد مو و كیفیت مو بستگی به چگونگی سیستم عصبی و سیستم گردش خون دارد. همچنین رشد مو در ارتباط مستقیم با هیجانات، احساسات و افكار اشخاص می‌باشد. ” کاشت مو “.
به خاطر داشته باشید تندرستی یا به عبارتی بدن سالم، فكر سالم و بهداشت نقش مهمی در رشد مو ایفا می‌كنند. ” کاشت مو “.
کاشت مو| پیوند مو| ترمیم مو|پیوند موی طبیعی|کاشت موی طبیعی|
کاشت مو

ساختمان مو

مو از دو قسمت اصلی ریشه و ساقه تشکیل شده و در میان سه لایه پوست قرار گرفته است. ” کاشت مو “.مو از داخل کیسه‌ای به نام فولیکول رشد می‌کند. انتهای فولیکولها در لایه مرکزی پوست متصل به مویرگهای خونی است. ” کاشت مو “.این مویرگهای خونی منبع مهمی برای تهیه اکسیژن و مواد مغذی برای رشد مو هستند. ” کاشت مو “.از ویتامین‌های موثر در رشد مو می‌توان به خانواده گروه ویتامین B و H اشاره نمود و هر چه از مواد غذایی‌ای استفاده نماییم که این ویتامین‌ها را بیشتر دارا باشند به رشد و سلامت موهای خود بیشتر کمک نموده‌ایم. ” کاشت مو “.موارد دیگری نیز وجود دارند از جمله اعصاب، کم خونی، شرایط هورمونی، بیماریهای پوستی و مسایل دیگری که در مورد آنها در روزهای آینده می‌نویسم. از غذاهایی که ویتامین B فراوان دارند می‌توان به جوانه گندم و برنج اشاره نمود. ” کاشت مو “.کسانی که به علت رژیم و یا هر علت دیگری برنج را به کلی از غذای خود حذف می‌نمایند چون منبع دیگری جایگزین نمی‌نمایند دیده می‌شود که شدیدا دچار ریزش مو می‌شوند. نکته مهم در اینجاست که در اثر آبکش کردن برنج میزان زیادی از ویتامین B آن نیز شسته می‌شود پس از نظر تغذیه بهترین راه برای مصرف برنج کته است. ” کاشت مو “.

کاشت مو

رنگ مو
رنگ مو ناشی از حضور رنگدانه‌های ملانین‌دار است. ” کاشت مو “.اگر این رنگ‌دانه‌ها درارای ملانین نباشند و یا به هر دلیلی آن را از دست بدهند مو رنگی ندارد و سفید می‌شود. هنوز هم کارآیی هیچ دارویی در برگرداندن رنگ مو ثابت نشده و هرآنچه که می‌شنویم فقط تبلیغات است. ” کاشت مو “.

۴٫ شامپوهای ویتامینه برای مو :

برخی از متخصصان بر این عقیده‌اند که شامپوهای ویتامینه تاثیری بر رشد مو ندارند و از پوست سر هیچ ویتامینی جذب بدن نمی‌شود و برخی دیگر بر خلاف آن، یعنی معتقدند که شامپوهای ویتامینه و حتی ویتامینه کردن موها به روش سنتی تاثیر فراوانی بر روند رشد و یا حتی جلوگیری از ریزش موها دارد و ویتامین‌های موجود در شامپوها از طریق منفذهای موجود در پوست سر جذب می‌شوند. ” کاشت مو “.چندی پیش در مقاله‌ای مطالعه کردم که پزشکان نظریه گروه دوم را ثابت کرده‌اند. یعنی ثابت گردیده که ویتامین‌های جذب شده از طریق پوست سر بر رشد و سلامت مو کاملا تاثیر می‌گذارد و فقط باید یاد بگیریم که چگونه موها را شستشو داده و چه شامپویی را انتخاب نماییم.
کلمات کلیدی : کاشت مو ,کاشت موی طبیعی ,کاشت موی سر

۵٫ شستشوی موی سر :

برای شستشو ابتدا موها را با آب نیمه گرم کاملا خیس نمایید. مقدار مناسبی از شامپو را کف دست ریخته و به کف دو دست بمالید تا در اثر گرمای دست شما شامپو نیز به دمای حداکثر فعالیت خود نزدیک شود. ” کاشت مو “.سپس آن را کاملا به پوست سر و تمام قیمت‌های ساقه‌های مو مالیده و مخصوصا پوست سر را کمی ماساژ دهید. نکته مهم آنکه برای عملکرد کاملتر شامپو حدود یک تا دو دقیقه شامپو را بر روی سر خود نگه دارید و بعد آنها را با آب فراوان آبکشی نمایید. توجه نمایید که آب خیلی گرم موها را کدر کرده و از شفاف بودن آنها جلوگیری می‌نماید. ” کاشت مو “.

۶٫ استفاده از ژل و کتیرا :

برای حالت دادن به موها اگر به هر دلیلی مجبور هستید از ژلها استفاده کنید، دقت نمایید که ژل به پوست سر شما نخورد. ” کاشت مو “.ژلها را باید فقط به ساقه موها زد و بعد موها را حالت داد. ” کاشت مو “.استفاده بیش از حد از ژلها در صورتی که تماس با پوست سر داشته باشند باعث ریزش مو می‌شود. تجربه شخصی من نشان داده که کتیرا یکی از بهترین مواد حالت دهنده می‌باشد. اگر موهایتان کمی مجعد است می‌توانید در آخرین مرحله از حمام، ژل کتیرا را به موهایتان مالیده، شستشو داده و بعد آبکشی نمایید. بدین ترتیب موهایتان خوش‌حالت می‌شود. در موارد دیگر برای حالت دادن موها، می‌توانید بعد از حمام، موها را کمی خشک کنید، آنقدر که موها کمی مرطوب باشند و کامل خشک نشده باشند، سپس ژل کتیرا را در کف دست ریخته، کف دستها را به هم مالیده و بعد کف دستها را فقط به ساقه‌های مو بکشید. برای شاداب بودن موهایتان و سلامت آنها زمانی که نیاز به آراستن مو ندارید، ژلها را از روی موها بشویید تا پوست سر به راحتی با هوای آزاد در تماس باشد . ” کاشت مو “.

۶٫ سرعت رشد مو :

سرعت رشد مو در افراد مختلف متفاوت است و وابسته به شرایط مختلفی از جمله سن، اعصاب، وضعیت هورمونها و تغذیه و … است. اما در بهترین شرایط نیز بسیار کند است. بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که امروز کاری برای موهای خود کردیم تا فردا صبح رشد سریع آنرا به چشم ببینیم. میانگین سرعت رشد مو حدود ۱/۲۵سانتیمتر در ماه است. معمولا از شروع فعالیت برای داشتن موهای بهتر حدود دو تا شش ماه باید حوصله داشته باشیم تا نتیجه کار را ببینیم و قضاوت نماییم. حال افرادی که تحت عمل کاشت مو قرار می‌گیرند و یا عوامل دیگری که دوره خواب موها را بیشتر می‌کند باید زمان بیشتری به خود بدهند. البته وسواسی که با نگرانی از رشد موها همراه باشد خود باعث کند شدن روند رشد می‌شود، در شرایط مساوی معمولا افراد ریلکس موهای زیباتر‌ی دارند. ” کاشت مو “.
از طرفی اگر نیازهای موهای خود را برآورده نسازیم و از تغذیه به هر دلیلی ( رژیمهای نادرست ) کم بگذاریم و یا اتفاقی که در زندگی می‌افتد و با نگرانی همراه است و … کلا عواملی که در رشد مو موثر هستند، شاید نتیجه این کمبود را در شش ماه و یا حتی یک سال بعد ببینیم و بعد بگوییم که من که الان خوبم، پس چه شد؟ برای برگشت موها دوباره به زمان نیاز است. پس در رابطه با موهایمان همانطور که موها می‌خواهند باید با حوصله باشیم و ریلکس. ” کاشت مو “.

۷٫ تفاوت کاشت مو در خانومها و آقایان :

در مورد خانم‌ها و یا آقایان فرقی نمی‌کند، تا زمانی که در یک منطقه مورد نیاز فولیکول یا همان پیاز مو وجود داشته باشد سعی بر آن است که این فولیکول‌ها تقویت شوند و رشد نمایند. شاید به ظاهر هیچ مویی وجود نداشته باشد ولی فولیکول زیر پوست وجود داشته باشد، پس با تحریک و تقویت و ایجاد شرایط مناسب رشد موها شروع می‌شود. این عمل تا زمانی قابل بررسی است که فولیکول مو در منطقه وجود داشته باشد. اگر در منطقه مورد نیاز به هر دلیلی فولیکول تحلیل رفته و از بین رفته باشد نیاز به کاشت مو پیدا می‌شود. یعنی از منطقه دیگری که فولیکول مو وجود دارد، این فولیکول‌ها برداشته شود و در منطقه مورد نیاز کاشت شود. این فولیکول‌ها چون موجود زنده هستند و نیاز به تغذیه دارند و تغذیه آنها نیز از طریق خون‌رسانی است، پس باید تا جایی زیر پوست قرار بگیرند که خون‌رسانی کاملا انجام شود. اینکه از چه روشی برای درآوردن فولیکول‌ها در منطقه دهنده مو و زیرپوست قرار دادن در منطقه گیرنده استفاده شود روش‌های مختلف کاشت مو را شامل می‌شود که درباره آنها در روزهای آینده می‌نویسم. ” کاشت مو “.
شما میتوانید مطالب مربوط به کاشت مو را در همین وبلاگ در موضوع کاشت مو مشاهده نمایید. ” کاشت مو “.
کاشت مو| پیوند مو| ترمیم مو|پیوند موی طبیعی|کاشت موی طبیعی|

۸٫ کاشت مو با روش لیزری : ” کاشت مو “

این جمله برای بازاریابی است. لیزر در کاشت مو فقط نقش برش، شکافتن و یا سوراخ ایجاد کردن را بر عهده دارد. لیزر توسط حرارتی که ایجاد می‌کند به بافتهای محل برش آسیب می‌رساند و در محل دهنده و گیرنده خسارات زیادی بر جای می‌گذارد. از جمله مشکلات ایجاد شده توسط لیزر می‌توان به خونرسانی دیرتر و کمتر به گرافت‌های کاشت شده اشاره نمود به این دلیل که در اثر حرارت لیزر مویرگ‌های اطراف شکاف ایجاد شده شدیدا آسیب دیده و خونرسانی به محل کمتر است. همچنین به دلیل حرارت بالا فولیکولهای اطراف محل برش نیز آسیب دیده و یا از بین می‌روند. به همین دلیل پزشکان در جراحی کاشت مو تمایلی به استفاده از لیزر ندارند.
۹٫ روش کاشت مو FUE : ” کاشت مو ”
Follicular Unit Extraction (FUE) معنای لغوی این جمله جداسازی به قسمتهای فولیکولی می‌باشد که شامل تقریبا تمامی روش‌های موجود مانند ,FIT , FUT , FUG , FUM, SUT , BUT, Mega Section و … می‌باشد. ” کاشت مو “.
یعنی برداشتن مو از قسمتی از بدن شخص و منتقل کردن موها به نقاط دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولا به سر، ابرو، ریش و … انجام می‌گیرد. کاشت مو یا پیوند مو قدمتی ۳۰ تا ۴۰ ساله دارد. ” کاشت مو “.
در اوایل فلاپ یا نواری را که از پشت سر بر می‌داشتند بدون آنکه آن را به قسمتهای کوچکتری تقسیم کنند به قسمت مورد نیاز منتقل می‌کردند، کم‌کم این روش پیشرفته‌تر شد. یعنی فلاپی که از پشت سر برداشته می‌شد به تکه‌های کوچکتر تقسیم می‌شد که معمولا کوچکترین قسمت دارای ۱۵ فولیکول مو بود. به مرور طی شاید ۳۰ سال روشهای برداشت از پشت سر متفاوت شد و طریقه کاشت در جلوی سر نیز پیشرفت کرد و تکه‌های تقسیم شده یعنی گرافت‌ها برای انتقال به جلوی سر به کوچکترین حد ممکن یعنی تک فولیکولی رسیدند. ” کاشت مو “.
در حال حاضر تیمهای متخصص در زمینه کاشت مو به روشهای گوناگونی این کار را انجام می‌دهند:
برداشت‌ها:
۱٫ برداشت توسط Punch
۲٫ برداشت نواری
۳٫ برداشت نواری چند تیغه
کاشت‌ها: ” کاشت مو ”
۱٫ ایجاد حفره توسط Punch و کاشت بوسیله دستگاه تزریق و یا دستی
۲٫ ایجاد شکاف جهت کاشت توسط تیغ‌های جراحی ( معمولا تیغ ۱۱ )
۳٫ ایجاد شکاف توسط تیغ Slit ( تیغ مخصوص شکاف و کاشت مو)
۴٫ ترکیبی از Punch و تیغ جراحی

۱۰٫ روش کاشت مو FIT : ” کاشت مو “

(Follicular Isolation Technique ) یا FIT به معنی لغوی تكنیك جداسازی فولیكول‌ها. ” کاشت مو ”
در این روش بوسیله پانچ از ناحیه دهنده مو كه از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیكول‌ها را برداشته و در ناحیه گیرنده، بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیكول‌ها كاشته می‌شوند. ” کاشت مو “.
از مزایای استفاده از این تكنیك می‌توان به راحت‌تر بودن تیم پزشكی و همچنین متقاضی كاشت مو اشاره كرد. زیرا قسمت برداشتن نوار از پشت سر كه نیاز به وسایل اتاق عمل و شرایط خاص دارد حذف می‌شود. از طرفی به دلیل برداشت منطقه‌ای می‌توان این عمل را در یك، دو یا سه روز متوالی انجام داد كه باعث می‌شود در این مدت تعداد زیادی تار مو انتقال پیدا نماید و متقاضی نیز كمتر احساس خستگی كرده و پیشرفت را سریعتر می‌بیند. ” کاشت مو “.
در اوایل پیدایش این تكنیك به این دلیل كه از پانچ‌های بزرگ مانند پانچ ۲ و یا حتی ۴ میلیمتر در قسمت برداشت استفاده می‌شد، این روش ضررهای زیادی داشت. از جمله تلفات زیاد، از بین رفتن قسمت زیادی از بانك مو و كم‌پشت شدن شدید ناحیه دهنده مو كه باعث می‌شد در یك عمل وسیع از این تكنیك استفاده نشود. اما با پیشرفت‌هایی كه در قسمت برداشت حاصل شده این مضرات به حداقل رسیده و در حال حاضر بسیاری از افراد و مخصوصا كسانی كه از برداشت نواری نگرانی دارند و یا تیم‌هایی كه توانایی برداشت نواری را نداشته و یا به هر شكل این روش را نمی‌پسندند، ترجیح می‌دهند از روش FIT استفاده نمایند. ” کاشت مو “.
روش FIT به روش بدون جراحی نیز معروف شده است و در بسیاری از تبلیغات می‌بینیم كه روش بدون جراحی، بدون درد، بدون بیهوشی و بدون پانسمان اعلام می‌شود كه البته در Post دیگری این‌ها را توضیح می‌دهم. ” کاشت مو “.
کاشت مو| پیوند مو| ترمیم مو|پیوند موی طبیعی|کاشت موی طبیعی|

۱۱تکنیک HRT کاشت مو چیست ؟” کاشت مو “

دراین متد انحصاری دیگر نیازی به بانک موی شما نبوده زیرا این مرکز با دارا بودن بانک مو صد در صد طبیعی که همانند با جنس و رنگ و به طور کامل همزاد با موهای شما بوده , این روش را به جرات میتوان تحولی در امر ترمیم مو دانست. ” کاشت مو “.
طریقه انجام :
این روش را میتوان به ۳ طریق با تارهای صد در صد طبیعی به صورت زیر پوست یا روی پوست و یا لا به لای موهای شما انجام داد تراکم بسیار بالا خط رویش بسیار بسیار طبیعی استحمام روزانه و شانه زدن به تمام جهات انجام انواع مدلهای دلخواه
انجام سشوار استفاده از اتوی مو.واکس.ژل.و… بوده و کاملا بدون عوارض و مراجعه بعدی بوده . ” کاشت مو “.
این اطمینان را به شما میدهیم که این روش (HRT ) بهترین و به روز ترین روش در امر ترمیم مو در جهان میباشد . ” کاشت مو “.

۱۲٫ تکنیک SUT کاشت مو چیست؟

در روش )SUT (دیگر نیازی به تیغ جراحی ,بیهوشی و به جا ماندن اسکار و برش و هیچ گونه عوارض نداشته و ما قادر هستیم بوسیله پانچ لیزری برداشت و پیوند ۷ تا ۱۴ هزار تار موی واقعی را که ۳ برابر نسبت به روشهای قدیمی میباشد را انجام دهیم . ” کاشت مو “.
لازم به ذکر میباشد که در تمامی این تکنیکهای جدید شما شاهد خط رویش بسیار طبیعی و تراکم بسیار بالا میباشید تا جایی که هیچ کس قادر یه تشخص کاشت و ترمیم موی شما نمیباشد . ” کاشت مو “.

تکنیک PRP چیست ؟

Platelet Rich Plasma یک فراورده خونی به نام پلاسمای غنی از پلاکت است. آنچه مسلم است این است که پلاکتها نقش برجسته و مهمی در فعال‌سازی و تولید فاکتورهای رشد و پروتئین‌های خاص دارند . ” کاشت مو “.
امروزه یکی از پرمخاطب‌ترین خدمات پزشکی در دنیا خدمات زیبایی است . روش PRP به خاطر بکارگیری خون خود بیمار برای درمان وی دارای جذابیت و پذیرش بیشتری به روشهای مشابه می‌باشد. هم اکنون PRP به روشهای مختلف در درمان پوست و مو استفاده می‌شود . ” کاشت مو “.
از جمله کاربرد PRP در رویش، تقویت و کاشت مو می باشد

۱۳٫ در سال ۲۰۰۴ پزشکانی که از PRP برای بهبود زخم استفاده می‌کردند، متوجه شدند علاوه بر بهبود زخم، موهای پیرامون زخم نیز رشد چشمگیری داشته‌اند. به دنبال آن، در سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ تحقیقات علمی متعددی، در خصوص اثرات PRP در رشد موها، صورت گرفت و تعدادی از بیماران مبتلا به طاسی سر، با تزریق موضعی PRP در پوست سر، تحت درمان قرار گرفتند. نتایج اغلب مطالعات، رشد موهای کوچک یا کرکی را ، به ویژه در چهار ماه اول پس از تزریق نشان دادند. پس از آن PRP به عنوان یک عامل موثر در تحریک رویش مجدد مو، تقویت رشد مو و کمک در ارتقاء کیفیت اعمال کاشت مو، مورد توجه متخصصین مربوطه قرار گرفت و توسعه روزافزونی را تجربه نمود

۱۴٫ نکاتی در باره آمادگی قبل از عمل کاشت مو :

اگر شما کاندیدای کاشت مو هستید و بعد از مشاوره از طرف تیم ما به شما وقت عمل داده شد، موارد ذکر شده زیر را در نظر بگیرید. ” کاشت مو “.
در صورت استفاده از هر یک از مواد زیر تیم پزشکی خود را در جریان قرار دهید:
۱٫ مشروبات الکلی
۲٫ مواد مخدر
۳٫ ویتامین E
۴٫ آسپرین و یا هر داروی دیگری
و اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید و یا مبتلا به بیماری خاصی هستید.

روز عمل:

صبح روز عمل حمام نمایید و موهایتان را با شامپو خوب بشویید.
حتما صبحانه میل نمایید. صبحانه شما نباید خیلی سنگین باشد اما از مواد مقوی استفاده نمایید.
شب قبل از عمل استراحت کافی داشته باشید.
حتما سر ساعت مشخص شده در مرکز جراحی حضور داشته باشید.
بعد از مرخص شدن از عمل:
مایعات فراوان بنوشید.
از غذاهای گوشتی استفاده نمایید. هیچ محدودیت غذایی وجود ندارد.
کاشت مو| پیوند مو| ترمیم مو|پیوند موی طبیعی|کاشت موی طبیعی|

۱۵٫ شستشو مو بعد از عمل کاشت مو : ” کاشت مو “

دو تکه ابر و یک عدد شامپو بچه جانسون یا فیروز تهیه نمایید. در یک ظرف با شامپو بچه کف مناسب درست ‌کنید. یکی از ابرها را داخل ظرفی که محتوی آب و کف است زده و از فاصله حدود ۵ سانتی‌متری بالای سر روی قسمت کاشته شده می‌چکانید، بلافاصله و بدون معطلی، ابر دیگر را در آب زده و روی قسمت کاشته شده می‌چکانید، مجددا ریختن آب را تکرار می‌کنید، ریختن آب حداقل تا ۵ بار تکرار شود. این عمل یعنی چکاندن ۱ بار کف و بلافاصله چکاندن ۵ بار آب در هر بار حمام، حداقل ۵ یا ۶ بار تکرار می‌شود و در مرحله پایانی حمام خود توسط ابر مخصوص آب حداقل ۲۰ بار آب روی ناحیه کاشت شده بریزید تا مطمئن شوید هیچ کفی در ناحیه کاشته شده باقی نمانده است. ” کاشت مو “.
برای شستن قسمت بخیه، سر انگشتان را به شامپو آغشته نموده و به راحتی بین بخیه‌ها را شستشو می‌دهید. دقت نمایید تا ناخن‌هایتان را به قسمت بخیه‌ها نکشید و شستشوی این قسمت را با گوشت سر انگشتان انجام دهید. هر چه شستشوی این ناحیه، دقیقتر و بهتر و کاملتر انجام شود، روند بهبود سریعتر انجام می‌پذیرد. ” کاشت مو “.
دیگر نواحی سر را به راحتی شسته و آبکشی نمایید. ” کاشت مو “.
مهم: به هیچ وجه آب دوش حمام را که فشار دارد به طور مستقیم روی قسمت کاشته شده نگیرید. ” کاشت مو “.
مهم: اگر موهایی از اطراف روی قسمت کاشته شده افتاده هرگز به آنها دست نزنید و سعی نکنید که موها را از قسمت کاشته شده جدا نمایید. معمولا بعد از ۲ تا ۳ بار حمام رفتن این موها خود از قسمت کاشته شده جدا می‌شود. ” کاشت مو “.
مهم: به مدت یک ماه از دست زدن یا زدن وسایلی مانند حوله و شانه به قسمت کاشته شده جدا خودداری نمایید. ( زمان دست زدن به قسمت کاشته شده را پزشکان به شما اطلاع می‌دهند)
نواحی دیگر را که دور از ناحیه کاشته شده هستند و هیچ مویی از آن قسمت داخل ناحیه کاشته شده نیست را با حوله نرم خشک کنید و به آرامی شانه بکشید، اما برای شانه زدن در قسمت بخیه دقت فرمایید شانه را از قسمت انتهایی ساقه‌ها نکشید تا شانه به بخیه‌ها نخورد. ” کاشت مو “.
اگر شستشوی شما طبق دستور، درست و با دقت انجام شود باید یک هفته تا ده روز بعد از جراحی هیچ اثری از انجام جراحی کاشت مو روی سر شما باقی نماند و می‌توانید شستشوی معمول را مانند قبل انجام دهید و همان رفتار قدیم را با موهای خود داشته باشید. ” کاشت مو “.
کاشت مو| پیوند مو| ترمیم مو|پیوند موی طبیعی|کاشت موی طبیعی|
۱۶٫ هزینه های کاشت مو :
هزینه‌های کاشت مو با توجه به انتخاب روش عمل مابین دو میلیون تا چهار میلیون تومان می‌تواند باشد که با حضور در مطب و ویزیت پوست و مو و انتخاب روش عمل این هزینه اعلام می‌گردد. اینکه با توجه به تعداد تار مو هزینه اعلام شود روش درستی نیست. به این دلیل که تا نوار برداشته نشود و در هنگام گرافت شمارش نشود دقیقا مشخص نیست که چند تار مو در این عمل کاشته می‌شود و در روش‌های دیگر نیز تعداد قابل کاشت فقط تا اتمام عمل مشخص می‌شود. پس در این مرکز با توجه به کلاس طاسی و با توجه به شرایط پوست و مو، اعلام هزینه خواهد شد. ” کاشت مو “.
کاشت مو| پیوند مو| ترمیم مو|پیوند موی طبیعی|کاشت موی طبیعی|

۱۷٫ترمیم مو و پیوند مو طبیعی : ” کاشت مو “

یکی از روش های درمان طاسی سر پیوند موی طبیعی است؛ کاشت موی طبیعی به صورت کاشت موی بلند که در این روش بدون انجام بیهوشی در اتاق عمل سرپایی انجام می پذیرد. ” کاشت مو “.

به گزارش سرویس علم فرارو، کاشت موی طبیعی در اتاق عمل مجهز کلینیک و با بیحسی موضعی انجام میگیرد. بیمار در طول عمل بیدار بوده و در اثر تزریق داروی آرامبخش احساس آرامش لذتبخشی دارد . ” کاشت مو “.
غالبا قبل از عمل نیازی به كوتاه كردن همه موهای سر نمی باشد و فقط موهای منطقه كاشت كوتاه خواهد شد. در ابتدای این عمل پزشک یك نوار باریك به طول cm 30 و به عرض ۱٫۲ cm از پوست مودار پشت و طرفین سر (منطقه دهنده) بیمار را با جراحی برمی دارد. در پایان این مرحله، ناحیه دهنده توسط بخیه ترمیم می شود. بخیه ها معمولا قابل جذب بوده و در صورت نیاز بعد از دو هفته كشیده می شود .
پس از آن گروه پزشکی با استفاده از میكروسكوپ های اختصاصی، نوار پوستی برداشته شده را به قطعات بسیار كوچك تقسیم می كنند. هر قطعه كوچك را گرافت (graft ) می نامند. هر یك از گرافت ها حاوی یك الی ۴ تار مو و یا حاوی ۳-۶ تار مو خواهد بود . ” کاشت مو “.
سپس با در نظر گرفتن سن بیمار و با توجه به عكس های قدیمی او ، خط مو ی جدیدی با توافق بیمار طراحی میشود. همیشه ظریف ترین گرافت هادر محل خط مو كاشته می شود. گرافت های تهیه شده با دقت در مناطق طاس و كم پشت (ناحیه گیرنده ) پوست سر و به موازات موهای سر بیمار كاشته میشود. محل كاشته شدن هر یك از گرافت ها در پوست سر بسیار كوچك و كم عمق بوده و به اندازه سوراخ سطحی ناشی از فرورفتن یك سوزن در پوست میباشد.گرافت ها یك به یك در این سوراخ ها كاشته می شود. این عمل نیاز به تجربه و دانش زیادی دارد . ” کاشت مو “.
در پایان عمل دكتر وضعیت قرار گرفتن گرافت ها را چك كرده و دستور پانسمان سر بیمار را خواهد داد. معمولا پانسمان بعد از دو روز باز خواهد شد . ” کاشت مو “.
عمل كاشت موی طبیعی معمولا ۴-۸ ساعت طول كشیده و در این مدت بیمار به هیجوجه درد و ناراحتی احساس نخواهد كرد و تعداد جلسات كاشت موی طبیعی در هر فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا بسته به وسعت و شدت طاسی در منطقه گیرنده وتراكم موها در منطقه دهنده ۱-۲ جلسه كاشت مو لازم خواهد بود فاصله جلسات كاشت مو از یك ماه تا یكسال متغیر است . ” کاشت مو “.
مرکز تخصصی کاشت مو و ترمیم مو رنسانس
کاشت مو| پیوند مو| ترمیم مو|پیوند موی طبیعی|کاشت موی طبیعی|

“مرکز تخصصي موي رنسانس تمامي روشهاي رايج در ايران را براي امر کاشت مو و ترميم مورا تاييد نميکند .زيرا در ايران متاسفانه هنوز متد هاي ۹ سال پيش پیوند مو اين روش ها انجام ميپذيرد

چرا مرکز موي رنسانس:

خداوند کاشت مو را براي پیوند مو زيبايي بندگانش کاشت مو قرار داده است .

مرکزفوق تخصصي موي رنسانس در سال ۱۳۷۹ تآسيس گرديد کاشت مو و طي اين مدت بيش از ۴۲۰۰ نفر کاشت مو و ترميم مو را انجام داده است.

اين موفقيت مرهون پويايي در جهت برخورداري از روشهاي کاشت مو نوين و ارائه پیوند مو آخرين متد کاشت مو و ترميم در دنيا

بوده کاشت مو است. ” کاشت مو “.

صاحبان اين مرکز يک هدف را سرلوحه کار خود قرار داده اند و آن جلب رضايت مراجعين خود بوده که ما افتخارداريم بگويم که اکثر کاشت مو مراجعين ما از طرف مراجعين قبلي کاشت مو اين مرکز پیوند مو به ما معرفي شده اند.

لازم به ذکر است در اين مرکز آخرين روشها و متدهاي ترميم و کاشت مو مطابق با کاشت مو آخرين پيشرفتهاي روز دنيا چه بصورت رشدي و چه بصورت غير رشدي کاشت مو انجام پیوند مو کاشت مو مي شود.

در روش (SUT ) کاشت مو: ” کاشت مو “.

اهدافي که همواره در کاشت مو اين کلينيک مد نظر بوده کاشت مو و موجبات موفقيت کاشت مو کارکنان آن پیوند مو را فراهم کاشت مو ساخته بترتيب عبارتند از :

۱- دارا بودن مجوزهاي کاشت مو رسمي از کشورهاي کاشت مو ايران ، کانادا کاشت مو و اکراين و با دارا بودن کاشت مو ۳ پیوند مو نمايندگي پیوند مو در اين کشورها .

۲- انجام پیوند مو اين تکنيک (SUT ) توسط ۳نفراز متخصصين مجرب و دوره ديده از فرانسه و امريکا و ۵نفرتکنسين اطاق پیوند مو عمل و ۲نفر کمک بهيارميباشند .

۳- داشتن کاشت مو دستگاهاي تمام کاشت مو اتوماتيک پیوند مو و پيشرفته کاشت مو پيوند مو (SUT ) .

۴- انجام پيوند موي طبيعي تا ۱۴۰۰۰ تار مو در يک پیوند مو کاشت مو جلسه .

۵- رعايت اصول بهداشتي کاشت مو در پیوند مو زمان انجام کاشت مو کاشت.

۶- اين روش کاملا بدون درد کاشت مو , تورم وبدون بيهوشي کاشت مو بوده و شخص ميتواند کاشت مو انجام کارهاي کاشت مو روزمره خود را فرداي پیوند مو روزه کاشت انجام دهد.

۷- موهاي کاشته شده کاشت مو شخص در همان روز کاشت رويت ميشود کاشت مو ,نکته:(زيرا کاشت مو بلندي موهاي کاشته شده Cm 0.5 تا Cm 1 ميباشند) .

۸- انجام مهندسي خط رويش يا همان (Hairline ) به طوره بسيار دقيق وطبيعي و کاشت نا منظم وکاشت پر تراکم ان کاشت مو با موهاي تک فوليکولي را کاشت مو شاهد پیوند مو هستيم.

۹- پيشگيري کاشت مو از ريزش موهاي خود پیوند مو شخص توسط سلول کاشت مو درماني يا همان PRP و ويتامين درماني کاشت مو قبل و بعد از کاشت مو.

۱۰- لازم به ذکر است که براي اولين بار در ايران با اين تکنيک ميتوانيم کاشت موي ابرو و مژه را نيز انجام دهيم که در ان , خواب و ذاهري بسيار طبيعي را شاهد هستيم.

۱۱- دادن ضمانت نامه کتبي پیوند مو تمام عمربه شخص براي موهاي کاشته شده .

۱۲- در نهايت کاشت مو با تکنيک پيوند موي (SUT ) شاهد دادن اعتماد به نفس بيشترو کاشت مو خلق يک چهره پیوند مو زيباتر براي کاشت مو شما عزيزان ميباشيم . ” کاشت مو “.

در روش (HRT )

۱- آموزش پیوند مو به شخص کاشت مو بمنظور حفظ و نگهداري کاشت مو از ترميم موي انجام کاشت مو شده .

۲-سرويس دهي منظم بعد از انجام ترميم مو و همه گونه خدمات جانبي .

۳-انجام ترميم مو توسط افراد کاشت مو مجرب و دوره ديده.

۴-تراکم بالا و خط رويش طبيعي که به هر مدلي قابل انجام است : به طوري که هيچ کس متوجه ترميم موهاي کاشت مو شما نميشود.

۵-استفاده از بانک موي ۱۰۰% طبيعي که کاملا همزاد با موي شخص ميباشد.

۶-اين تکنيک پیوند مو (HRT ) کاشت مو بدون مراجعه بعدي بوده .

۷- استحمام هر روز , استفاده از اطوي مو , سشوار ,ژل ورفتن استخر و پیوند مو هر نوع ورزشي وغيره …

۸- در نهايت با تکنيک ترميم موي کاشت مو (HRT ) شاهد دادن اعتماد به نفس بيشترو خلق يک چهره زيباتر براي پیوند مو شما عزيزان ميباشيم .

//////

دکتر نورمن اورنتريخ متخصص پوست آمريکايی اولين فردی بود که درسال ۱۹۵۹ برای رفع طاسی مردانه تکنيک ” کاشت مو “از پشت سر و پيوندآن در نواحی طاس جلوی سر را توضيح داد. نظر به اينکه هيچکدام از پزشکان قبل از دکتر اورنتريخ متوجه اثر درمانی اين روش برای طاسی مردانه نشده و وی اولين کسی بود که پيوند مو را برای رفع طاسی مردانه انجام داد لذا در حال حاضر دکتر اورنتريخ را پدر پيوند موی طبيعی می دانند. ” کاشت مو “.

کاشت موی طبيعی در ابتدا با استفاده از گرافت های درشت ۵-۴ ميليمتری (دارای ۲۰- ۱۵ تارمو) انجام می شد. اين گرافت ها پس از درآمدن نمای عروسکی بسيارزشتی (مثل موهای مسواک) با نمای ناهنجار به سرشخص داده که اين وضعيت با افزايش سن و ريزش موهای اطراف منطقه کاشته شده بدترگرديده و تصوير کاملاً غيرطبيعی ايجاد می نمود. اين مسئله باعث ايجادحس بدبينی و نااميدی بين متخصصين پوست و بيماران نسبت به نتايج کاشت موی طبيعی شده بود. ” کاشت مو “.

با پيشرفت علم پزشکی متخصصين پوست ازگرافت های کوچکتری به نام مينی گرافت (حاوی ۱۰- ۵ تارمو) و سپس ميکروگرافت (حاوی ۳- ۱ تارمو) برای کاشت مو استفاده کرده و بدین ترتیب نتایج کاشت مو بهتر و طبیعی تر گردید. ” کاشت مو “.

در سال های اخیر متدهای برداشت مو از منطقه پشت سر، چگونگی طراحی خط موی جلوی سر، روش های بي حسی، محلول های نگهداری از گرافت ها در بیرون از بدن، تکنيک های ايجاد شکاف و گذاشتن گرافت در محل کاشت مو، روش های تربيت تکنسين های متخصص در انجام کاشت مو و طریقه مراقبت های بعد از پیوند مو پيشرفت های اعجاب انگيزی نموده و امروزه نتايج کاشت موی طبيعی با استفاده از مينی گرافت و چيدِمان هنرمندانه آنها در دست متخصصين پوست متبحر بسيار عالی و خارق العاده شده است. ” کاشت مو “.

//////

اميد پیوند مو است که ما بهترين کيفيت کاشت مو و زيبايي را به پیوند مو شما عزيزان هديه پیوند مو کنيم . ” کاشت مو “.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *