کاشت مو به روش SUT

ro

امروزه روش‌های بسیار متفاوت برای درمان مشکل ریزش مو وجود دارد. یکی از روش‌های قابل استفاده برای افرادی که دچار مشکل نازک شدن مو بوده یا نگران ریزش مو یا طاسی هستند، روش درمان غیر جراحی کاشت مو به روش SUT است. این روش درمان بدون ایجاد هیچ‌گونه برش و جای زخم در ناحیه سر بر روی بیمار انجام خواهد شد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

در مرکز تخصصی موی رنسانس، متخصصین ما از تجربه زیاد خود در حوزه کاشت مو برای افراد استفاده می‌کنند. در حقیقت متخصصین این کلینیک از تکنیک کاشت موی THE با روش‌های مختلف بر اساس نوع ریزش موی افراد استفاده می‌کنند.متخصصین ما از انواع روش‌های مختلف کاشت مو از جمله FUT, BHT, FIT برای درمان ریزش مو استفاده می‌کنند. یکی دیگر از این روش‌ها SUT است که نیازی به جراحی ندارد و بسیار طبیعی و با تراکم بالا امکان کاشت مو را فراهم می‌کند.برای دریافت پاسخ‌های لازم درباره تمام سوالات خود نسبت به طاسی و نازک شدن مو و نیز چگونگی رفع این مشکل با استفاده از تکنیک‌های جدید موجود می‌توانید در جلسه مشاوره با متخصصین ما در این کلینیک شرکت کنید.برای رزرو نوبت و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع روش‌های کاشت مو می‌توانید با شماره‌های ۸۸۹۴۳۶۵۳ و ۰۹۱۲۲۱۱۵۴۴۲ تماس حاصل فرمایید.[/alert]

تکنیک (SUT) چیست؟


SUT یکی از روش‌های کاشت مویی است که در مرکز تخصصی موی رنسانس از آن استفاده شده و نیازی به تیغ جراحی،بیهوشی و برش در این روش نیست و جای زخم و بخیه هم در آن باقی نمی‌ماند.این روش هیچگونه عوارضی نیز در پی نخواهد داشت.در این روش ما به وسیله دستگاه‌های تمام اتوماتیک و زیر نظر با تجربه ترین متخصصین پیوند مو تا ۱۴۰۰۰ هزار تار موی واقعی که ۳ برابر نسبت به روش‌های قدیمی دیگر افزایش یافته را انجام می‌دهیم.در این تکنیک جدید بیماران عزیر خط رویشی طبیعی و میزان تراکم بالای مو را شاهد خواهند بود و کسانیکه که موهای این افراد را مشاهده می‌کنند نمی‌توانند تشخیص بدهند که این موها پیوند زده شده است

این روش همانند روش‌های قدیمی FIT و FUT به زمان زیاد برداشت و پیوند مو و تکرار جلسات کاشت مو نیاز نداشته و خستگی بیمار را نیز در پی ندارد. نماندن جای زخم چه در قسمت برداشت و چه در قسمت پیوند مو،عدم نیاز به جراحی،به همراه نداشتن درد و خونریزی از مزیت‌های این روش به شمار می‌رود.در این تکنیک تراکمی سه برابر و کاشت ۱۴۰۰۰ تار مو در یک جلسه نسبت به روش‌های قدیمی FIT ، FUT را مشاهده خواهید کرد.این روش یکی از مدرنترین روش‌های کاشت مو در اروپا و آمریکا نیز می‌باشد .طبیعی بودن خط رویش ، انجام دادن آن توسط بهترین تیم متخصص کاشت مو و در یک جلسه و مشاهده موی طبیعی یک سانتی پس از کاشت نیز از مزایای این تکنیک به شمار می آید.

در روش کاشت موی SUT تقریبا تمام برداشت ها سالم می‌مانند و احتمال از بین رفتن فولیکول ها به صفر می‌رسد به علت اینکه در این روش فولیکول‌ها فریز می‌شوند تمامی برداشت ها سالم مانده و متخصصین با دقت بسیار زیاد و ظرافت در ناحیه مورد نیاز پیوند می‌زنند.بعد از انجام پیوند مو به وسیله دستگاه‌های لیزری در این مرکز شاهد رشد سریع و مجدد موها خواهید بود.مشاورین اندازه و تراکم مورد نیاز در این روش که یکی از موفق‌ترین روش‌های کاشت مو می‌باشد را با استفاده از نرم‌افزارهای خاص به بیماران نشان می‌دهند. از تفاوت میان این روش با دیگر روش‌ها می‌توان به تحولی در امر کاشت موی قابل رشد و زنده اشاره کرد.

تعداد تار مویی که در روش SUT در یک جلسه میتوان کاشت؟

تعداد تار مویی که در یک جلسه کاشته می‌شود برای هر فرد به میزان تراکم موهای پشت سر او بستگی دارد هر چقدر مقدار این تراکم بیشتر باشد مقدار واحدهای فولیکول مو نیز بیشتر خواهد شد مویی که از پشت سر برداشته می‌شود ممکن است تک دانه و یا چند دانه باشد. به عنوان مثال در صورتیکه از یک شخص هزار تار مو برداشت شود به همان مقدار می‌توان پیوند زد اما در صورتیکه موهای شخص چهارتایی باشد به چهار هزار تار مو افزایش می‌یابد که این حالت نیز به جنس موی شخص بستگی دارد به صورت کلی با روش‌های مرسوم (FIT) و (FUT) در سه روز پشت سر هم بیش از ۶ تا ۷ هزار تار مو برای یک شخص نمی‌توان پیوند زد که یکی از مشکلات این روش‌ها است. در این روش‌ها خستگی بیمار به علت تکرار جلسات کاشت مو و همچنین تراکم کم موهای کاشته شده در فرد را مشاهده خواهید کرد. در صورتیکه در روش کاشت موی SUT بیماران گرامی می‌توانند کاشت مویی بدون خستگی ، کاملا بدون درد و همچنین تراکم بالا مو را تجربه کنند برای اطلاع از هزینه و قیمت کاشت مو به روش SUT باید با پزشک مشورت نمایید.

روش کاشت موی FUT


در این روش یک دسته کوچک از موها یا «پیازهای مو» از ناحیه اهدا کننده (از حاشیه دور سر) برداشته شده و در ناحیه دریافت کننده مو (ناحیه دچار ریزش موی بر روی سر) کاشته می‌شود. این موها در حقیقت در صورت کاشته شدن صحیح می‌توانند به خوبی جایگزین موهای سالم فرد شده و فرآیند رشد عادی مو در ناحیه دریافت کننده بر روی سر را امکان‌پذیر نمایند.

روش کاشت موی FIT

این روش کاشت مو یک روش بسیار رایج است که در آن  از یک دستگاه پانچ دایره ای شکل برای برداشت مو از موهای نواحی مقاوم به ریزش استفاده می‌شود.در ادامه نواحی گرد تشکیل شده از ۱، ۲، ۳، و ۴ پیاز مو (که در اصطلاح به آن‌ها واحدهای گرافت پیاز مو گفته می‌شود) در نقاط دچار ریزش مو و طاسی کاشته خواهد شد

با توجه به اینکه در این روش کاشت نیازی به ایجاد شکاف بر روی سر مشابه روش‌های کاشت موی قدیمی نیست، این درمان از نظر ماهیت سطح تهاجم کمتری داشته و به‌طور بالقوه فرآیند ترمیم آن سریع‌تر می‌باشد. به همین خاطر رواج و تقاضای افراد برای استفاده از این روش در طول سال‌های گذشته به‌طور مشخص افزایش پیدا کرده است.

روش کاشت موی BHT


کاشت موی بدن در ناحیه سر (BHT) روشی است که از اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی فرآیند شناخت آن در بین افراد آغاز شده است. در حال حاضر، فقط تعداد محدودی از پزشکان از این روش ابتکاری و جدید برای درمان مشکل ریزش مو استفاده می‌کنند. کاشت موی بدن در ناحیه سر به این دلیل به‌طور گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد که نیازمند استفاده از ابزارهای خاص بوده و بسیار وقت‌گیر است. همچنین نتایج این روش تا حدودی غیر قابل پیش‌بینی می‌باشد. در حقیقت رشد موی بدن پس از کاشت آن در این روش مشابه موی طبیعی سر نیست، اما این روش می‌تواند یک درمان با ارزش برای افرادی باشد که نواحی اهدا کننده موی معمول بر روی سر آن‌ها خالی شده و دارای موی مناسب برای کاشت در ناحیه سر خود نیستند.

انتخاب افرادی که استفاده از این روش برای آن‌ها مناسب بوده و افرادی که این روش بر روی آن‌ها جواب نمی‌دهد، در عمل سخت و دشوار است. در حقیقت هم اکنون این اطلاع وجود دارد که کاشت موی دارای تراکم کم باعث نسبت رشد بیشتر در بین برخی بیماران می‌شود. به این ترتیب معمولاً به افراد توصیه می‌شود از موی سر خود برای کاشت مو استفاده کرده و از موی سایر نقاط بدن به عنوان آخرین روش درمان استفاده نمایند. به هر حال، بسیاری از افراد همواره به خاطر شرایط خاص خود اطلاع دارند که این درمان می‌تواند تنها روش قابل استفاده برای ترمیم موی آن‌ها در ناحیه سر باشد.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو


مراقبت‌های لازم بعد از کاشت مو به شرح زیر هستند:

• برای مدت ۳ روز پس از درمان نباید نوشیدنی‌های الکلی توسط بیمار مصرف شود.

• از ویتامین‌ها، آسپیرین یا ایبوپروفن یا داروهای آرتروز نباید برای مدت حداقل ۳ روز پس از درمان استفاده شود.

• پس از کاشت مو نباید فعالیت‌های ورزشی همچون دویدن، دوچرخه سواری، و بلند کردن اجسام سنگین توسط بیمار انجام شود.

• به مدت ۳ تا ۴ روز پس از جراحی لازم است بیمار در حالتی که سر و ناحیه بالاتنه خود را با استفاده از چند بالش بالا نگه داشته، در طول شب بخوابد.

• نباید به مدت ۲۴ ساعت پیازهای موی کاشته شده بر روی سر شسته شده یا دستکاری شوند.

• پس از دوش گرفتن لازم است از فشار آرام با حوله یا پارچه مناسب بر روی سر استفاده شود.

• در صورت نیاز به استفاده از سشوار، لازم است از باد سرد برای پنج روز اول پس از جراحی کاشت مو استفاده شود.

هزینه


قیمت کاشت مو به عوامل مختلفی از جمله ناحیه مورد درمان بستگی دارد.روش انتخابی ، میزان طاسی و تعداد جلسات درمانی نیز بر هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *