کاشت ابرو با موی طبیعی: روش و هزینه

20

مژه‌ها و ابروها دو جزء زیبا کننده چشم‌‌ها و چهره ما محسوب می‌شوند، اما اگر هیچی مویی روی پلک بالایی یا روی ابروهای شما وجود نداشته باشد، احتمالاً آسیب زیادی به زیبایی شما وارد خواهد شد. بعضی از افراد به ویژه بعضی از خانم‌ها، مشکل ریزش شدید موی ابرو یا مژه دارند و حتی لکه‌های کوچک طاسی بر روی ابروهای آنها ایجاد شده که چهره زیبای آنان را زشت کرده است. اما هیچ جای نگرانی از این بابت نیست، زیرا در مرکز تخصصی موی رنسانس به عنوان یکی از مشهورترین مراکز کاشت و پیوند مو در تهران و ایران، عمل‌های کاشت موی ابرو و مژه با موفقیت ۱۰۰% انجام مي‌شود.

چرا کلینیک ما را برای انجام عمل کاشت مژه و ابرو انتخاب می‌کنید؟


[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

امروزه این امکان وجود دارد که بتوان مژه‌ها و ابروهای شما را بدون هرگونه عمل‌های ساختگی و بدون استفاده از وسایل مصنوعی، به حالت طبیعی و زیبا بازگرداند. ما از روش‌ها و تکنیک‌های پیشرفته‌ای برای کاشت ابرو و مژه استفاده می‌کنیم.

ما با استفاده از روش FUE می‌توانیم از ۲۵ تا هر تعداد که لازم باشد، فولیکول مو را در ناحیه ابروها پیوند بزنیم. متخصصان ما در مرکز تخصصی موی رنسانس از تجربه بالایی در انجام این عمل‌ها برخوردارند و همیشه نتایج موفقیت‌آمیز و خوبی کسب می‌کنند.

به دلیل استفاده از روش‌های درمانی مؤثر و پیشرفته در کلینیک ما، بیماران به جز ورم و سوزش مختصری که به مدت ۲ تا ۳ روز بعد از جراحی احساس خواهند کرد، هیچ‌گونه درد و ناراحتی در زمان بعد از عمل نخواهند داشت. علاوه بر آن، روش مورد استفاده برای کاشت ابرو کاملاً ایمن و بی‌خطر بوده و نتایجی کاملاً طبیعی حاصل می‌کند.[/alert]

علل ریزش ابروها


21

ریزش مژه و ابروها یکی از نگرانی‌های عمده به ویژه در مورد خانم‌ها می‌باشد، زیرا می‌تواند بر زیبایی چهره آنان تأثیر منفی داشته باشد. مهم‌ترین دلایلی که برای بروز این مشکل وجود دارد، عبارت است از:

بیماری آلوپسیا آرئاتا

یکی از بیماری‌های سیستم ایمنی است که در اثر آن، سیستم ایمنی بدن به فولیکول‌های مو حمله کرده و عملکرد آنها را متوقف می‌کند. در نتیجه، موها در محل بروز این عارضه دچار ریزش خواهد شد.

حساسیت به مواد شیمیایی

گاهی از اوقات ممکن است که بعضی از خانم‌ها نسبت به مواد شیمیایی خاصی حساسیت داشته باشند. به طوری که استفاده مداوم از مواد آرایشی از قبیل خط چشم و ریمل مژه و ابرو باعث ریزش موی آنان در این قسمت‌ها می‌شود.

رشد باکتری‌ها

التهاب پلک یکی از دلایل ریزش موی مژه و ابرو می‌باشد. در صورت بروز این بیماری، مژه‌ها و ابروها به علت رشد باکتری‌های بیماری‌زایی که بر روی پوست وجود دارند، دچار التهاب می‌شوند.

سرطان

معمولاً بیمارانی که برای درمان سرطان از روش شیمی‌درمانی یا داروهای خاصی استفاده می‌کنند، دچار ریزش موی سر و حتی موهای صورت می‌شوند. اصولاً سرطان به عنوان یکی از علل اصلی برای ریزش موی ابروها شناخته می‌شود.

بیماری تیروئید

این بیماری هم یکی از علل ریزش موی مژه و ابرو می‌باشد، زیرا فعالیت بیش از حد یا کمتر از حد غده تیروئید، تأثیر نامطلوبی بر رشد و نمو فولیکول‌های مو خواهد داشت.

دلایل دیگر

علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد، ممکن است ریزش مژه و ابروها در بعضی از افراد به دلیل عوامل ژنتیکی و حتی به خاطر جای زخم‌هایی که در اثر سوختگی و جراحت در چهره باقی می‌ماند، اتفاق افتد.

بازسازی، زیباسازی و اصلاح ابروها


22

  • بازسازی ابرو: عمل بازسازی برای باز گرداندن ابروهایی که به طور کامل از دست رفته باشند و یا رفع لکه‌های طاسی در ابرو انجام می‌شود.
  • زیباسازی ابرو: در بعضی از موارد، ابروها فقط باید به صورت جزئی کاشته شود تا ابرویی که از قبل وجود دارد، حالت پُرپشت‌تر و زیباتری پیدا کند.
  • اصلاح ابرو: کَندن ابروها به قصد آرایش آنها در عرض سال‌های طولانی می‌تواند باعث توقف رشد موها شود و در این صورت، شما باید با مداد نازک، ابروهایی برای خود بکشید و امکان هیچ گونه تغییر و اصلاحی بر روی آن را نیز نخواهید داشت. متخصصین کاشت موی ما با استفاده از عمل اصلاح سریع ابرو می‌توانند ابروهایی برای شما درست کنند که دقیقاً با حالت چهره شما مطابقت داشته باشد.

عمل کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟


متخصصین کاشت ابرو با موی طبیعی در جلسه مشاوره قبل از عمل، بر اساس ویژگی‌های طبیعی چهره شما و حالت خاصی که شما برای ابروهای خود در نظر دارید، یک برنامه دقیق و جامع برای عمل کاشت ابرو تنظیم می‌کنند. این مهم‌ترین مرحله در دستیابی به نتایج دائمی و ماندگاری است که شما آرزوی آن را داشته‌اید. بهتر است در جلسه مشاوره چند عکس از حالت ابروی مورد علاقه خود داشته اشید. این عکس‌ها می‌تواند متعلق به سنین جوانی خودتان و یا متعلق به چهره‌های مشهوری باشد که شما فکر می‌کنید حالت ابروی آنها با صورت شما سازگاری دارد.

قبل از شروع عمل کاشت ابرو ابتدا شکل مورد نظر برای ابرو بر روی صورت کشیده می‌شود تا شما بتوانید تراکم، ضخامت و حالت ظاهری آن را ارزیابی کنید. به این ترتیب شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که بعد از عمل کاشت ابرو، ابروهایی با شکل کاملاً زیبا و طبیعی خواهید داشت.

برداشت و کاشت فولیکول‌های مو

در روش کاشت ابرو فولیکول‌های سالم مو از ناحیه‌ای در پوست پشت سر شما برداشته می‌شود. زیرا قابلیت ژنتیکی موها در ناحیه پشت سر به صورتی است که عمر خیلی طولانی دارند و برای استفاده در عمل کاشت و پیوند مو بسیار مناسب می‌باشند. برای انجام عمل کاشت ابرو ابتدا موی سر در ناحیه اهدا کننده تراشیده می‌شود تا بتوان فولیکول‌ها را به شکل مناسب‌تری برداشت کرد که باعث ایجاد لکه‌های طاسی در پشت سر نشود. برای این منظور از هر ۳ یا ۴ فولیکول مو در مجاورت یکدیگر، یکی از آنها برداشته می‌شود تا تأثیر محسوسی در کاهش تراکم موها در ناحیه اهدا کننده نداشته باشد. اغلب خانم‌ها می‌توانند با موهای بلند سر خود به راحتی روی این ناحیه را بپوشانند تا مشخص نباشد. البته در افرادی که موی خود را خیلی کوتاه نگه می‌دارند هم عمل برداشت فوليکول‌ها به صورت پراکنده‌تر انجام می‌شود تا تراکم موی سر آنها به شکل محسوسي کم نشود.

در مرحله بعد، فولیکول‌های برداشت شده از پشت سر، در نقاطی که لازم باشد در ناحیه ابروها کاشته می‌شود. این نقاط بر اساس برنامه‌ای که متخصصین کاشت ما از قبل برای شما آماده کرده‌اند، تعیین می‌شود. فولیکول‌های مو یکی یکی با دست کاشته می‌شوند و برای کل عمل کاشت ابرو ممکن است به ۵۰ تا ۱۰۰۰ فولیکول مو نیاز باشد.

عمل بازسازی ابروها ممکن است در حدود ۲ تا ۵ ساعت زمان ببرد. متخصصین کاشت ما هر عمل کاشت و پیوند مو را بر اساس تجربه و نظر خود انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که شما یکی از بهترین نتایج ممکن را از این عمل کسب خواهید کرد. کل زمان لازم برای عمل کاشت مو به دو قسمت تقسیم می‌شود که شامل برداشت فولیکول‌ها از ناحیه اهدا کننده و سپس کاشت آن در ناحیه ابروها می‌باشد. کاشت فولیکول‌های مو با دقت و وسواس بسیار زیادی انجام می‌گیرد. به طوری که متخصصین کاشت ما بتوانند در نهایت دقیقاً به همان نتیجه‌ای که بیمار انتظارش را داشته است، برسند. در واقع با عمل کاشت ابرو باید از طریق تغییر شکل ناحیه چشم‌ها، یک تغییر ظریف و در عین حال، مشهود در مشخصات چهره بیمار ایجاد شود. افرادی که عمل کاشت ابرو را در کلینیک ما انجام می‌دهند، خیلی خوش‌شانس هستند که جراح آنها به هیچ چیز جزء نتایج بی‌نقص و ایده‌آل رضایت نخواهد داد.

نتایج و دوره بهبودی بعد از عمل جراحی کاشت ابرو


23

عمل کاشت ابرو به خودی خود به صورت یک عمل سرپایی و فقط با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. به این ترتیب خطرات مربوط به بیهوشی عمومی، دیگر وجود نخواهد داشت و بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از پایان عمل به سراغ کار و فعالیت‌های معمول خود برود. تنها محدودیتی که این عمل به دنبال دارد، از لحاظ زیبایی ظاهری می‌باشد، زیرا تا چند روز بعد از انجام عمل، آثار و نشانه‌های آن در ناحیه ابرو باقی خواهد ماند.

یک نکته بسیار مهم که بیماران باید به دقت رعایت کنند آن است که تا چند روز بعد از عمل کاشت ابرو به هیچ وجه نباید در معرض آفتاب قرار داشته باشند و ناحیه ابرو را هم خیلی آرام و با ملایمت تمیز کنند. اگر در تمیز کردن ابروها احتیاط لازم صورت نگیرد و یا صورت بیمار در برابر تابش آفتاب محافظت نشود، ممکن است تمام سعی و تلاشی که جراح به خرج داده است تا این عمل را با دقت و وسواس زیاد به نتیجه برساند، به هدر برود. زیرا در این شرایط، فولیکول‌های مو فرصتی برای استقرار کامل و رشد مجدد نخواهند داشت.

وقتی که ابروها بهبود پیدا می‌کند، ممکن است که کمی ورم و حالت پوسته پوسته در ناحیه ابرو مشاهده شود و یا بیمار احساس خارش مختصری در این ناحیه داشته باشد. علاوه بر آن در ناحیه اهدا کننده در پشت سر نیز ممکن است همین حالت احساس شود. وقتی که زخم‌های موجود در ناحیه اهداکننده در حال بهبودی باشد، ممکن است کمی خارش یا سوزش ایجاد کند که به راحتی می‌توان با استفاده از کرم‌های موضعی، آن را برطرف کرد.

تار موهای کاشته شده ممکن است مدتی بعد از عمل کاشت ابرو، ریزش پیدا کنند. این حالت کاملاً طبیعی است و قسمتی از چرخه رشد و نمو طبیعی فولیکول‌های مو محسوب می‌شود. بنابراین نباید تصور کنید که فولیکول‌های کاشته شده نتوانسته‌اند زنده بمانند. بلکه این فولیکول‌ها کاملاً استقرار پیدا کرده و در حدود ۳ تا ۶ ماه بعد شروع به رشد خواهند کرد. رشد موهای جدید به صورت دائمی و همیشگی خواهد بود، مگر آنکه بیماری خاصی برای شما اتفاق افتد که بر رشد موها تأثیر منفی داشته باشد.

ابروهای جدید خود را باید حتماً به طور مرتب کوتاه کنید


تنها تفاوتی که بین ابروهای طبیعی و ابروهای کاشته شده شما وجود دارد آن است که ابروهای جدید، درست مانند موی طبیعی سر شما، به طور مداوم به رشد خود ادامه می‌دهند. بنابراین باید به طور مرتب ابروهای خود را کوتاه کنيد و اندازه آنها را در حد طبیعی نگه دارید. متخصصان کاشت ما در مرکز تخصصی موی رنسانس با ارئه آموزش‌های لازم در زمینه زیبایی ابروهای پیوندی، به بیماران یاد می‌دهند که چگونه از ابروهای خود در زمان رشد و نمو آنها مراقبت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *