لیپوماتیک روشی آسان و مؤثر برای لاغری

30

متاسفانه بسیاری افراد با وجود تغییر عادت‌های غذایی، رژیم گرفتن، انجام منظم فعالیت‌های ورزشی و کم کردن وزن، باز هم با مشکل تجمع چربی در نواحی خاص بدن همچون بالای بازو، ران‌ها و شکم مواجه هستند. در واقع بافت چربی جمع شده در این نقاط نسبت به روش‌های مختلف آب کردن چربی مقاوم هستند. به هر حال نیازی به نگرانی درباره این شرایط نیست. متخصصین ما در مرکز تخصصی موی رنسانس می‌توانند برای رفع این مشکل به شما کمک کنند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

متخصصان ما در مرکز تخصصی موی رنسانس آماده ارائه انواع تکنیک‌های لیپوماتیک برای لاغری موضعی در اندام‌های مختلف بدن هستند. این روش جدید لیپوساکشن می‌تواند چربی‌های مقاوم در بدن را به صورتی از بین ببرد که بیمار در طول درمان احساس راحتی داشته، ورم و دوره ریکاوری پس از درمان کاهش پیدا کند و نتایج مناسب از طریق آن به دست آید. جهت طرح سوالات خود با متخصصان لاغری و لیپوماتیک این کلینیک و نیز رزرو نوبت می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در مرکز تخصصی موی رنسانس آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.[/alert]

نحوه درمان با روش لیپوساکشن سنتی چگونه است؟


 لیپوساکشن یک روش جراحی است که برای خارج کردن چربی اضافی از نواحی خاص بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه بسیاری از افراد در ارتباط با خلاص شدن از این چربی‌ها حتی در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی و انتخاب رژیم غذایی مناسب مشکل دارند. این چربی‌ها می‌توانند در نواحی مختلف بدن تشکیل شوند و عمدتاً تجمع آن در این نواحی ریشه ژنتیک دارد. به‌طور کلی، افرادی که به دنبال استفاده از روش لیپوساکشن هستند، علاقه‌مند به اصلاح ظاهر بدن و افزایش اعتماد به نفس خود می‌باشند.

در طول درمان با روش لیپوساکشن سنتی، جراح شکاف‌های کوچک در بدن فرد ایجاد کرده و از طریق آن یک لوله مخصوص به نام کانولا به بدن وارد می‌کند. از این ابزار برای شکستن سلول‌های چربی با ایجاد حرکت به جلو و عقب استفاده می‌شود. جراح در ادامه از یک سرنگ یا ابزار مکش برای خارج کردن سلول‌های چربی از محل استفاده می‌کند. بدیهی است برای درمان با این روش لازم است از بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی برای حداقل کردن درد و ناراحتی بیمار در طول درمان استفاده شود.

لیپوماتیک چیست؟


31

لیپوماتیک در واقع اولین بار در اروپا مورد استفاده قرار گرفت و با گذشت زمان به لطف تکنولوژی در سراسر جهان گسترش پیدا کرد. از نظر عملکرد، لیپوماتیک شباهت زیاد به لیپوساکشن سنتی دارد. برای درمان با این روش جراح شکاف‌های کوچک در نقاط مختلف بدن بیمار ایجاد می‌کند. به این منظور لازم است این نواحی به صورت موضعی بی‌حس شوند. هنگامی که فرآیند بی‌حسی کامل شد، یک لوله مخصوص دارای لرزش به بدن وارد شده و با جدا کردن سلول‌های چربی، این سلول‌ها را از بدن بیمار خارج می‌کند.

مهم‌ترین مزیت روش لیپوماتیک لاغری در حداقل کردن آسیب‌های وارد شده به رگ‌های خونی، سلول‌ها و بافت‌های نرم در نواحی تحت درمان است. در لیپوماتیک برای از بین بردن سلول‌های چربی گرما ایجاد نشده و سایر بافت‌ها به غیر از سلول‌های چربی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. در حقیقت این سیستم با یک ویژگی ایمن به صورتی طراحی شده که در هنگام مواجه شدن دستگاه با هر چیز به غیر از سلول‌های چربی، عملکرد متوقف شود. در نتیجه، نواحی اطراف چربی در این درمان دست نخورده باقی می‌ماند و به این ترتیب میزان کبودی، ورم، و خون‌ریزی بیمار پس از درمان در سطح حداقل خواهد بود. با توجه به حرکت و لرزش لوله کانولا در این روش، می‌توان مواد بی‌حسی مورد نیاز را به‌طور همزمان به بدن بیمار وارد کرده و از ایجاد هرگونه درد در طول درمان جلوگیری کرد.

لیپوماتیک همچنین می‌تواند نتایج دقیق‌تر در ارتباط با اصلاح ظاهر نواحی مختلف بدن (پیکرتراشی) داشته باشد، زیرا در این حالت قابلیت کنترل لوله کانولا بیشتر است. لیپوماتیک بی‌خطر و به نسبت ساده است و دوره بهبودی پس از آن ناچیز می‌باشد.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن سنتی


 •  امواج صوتی باعث تجزیه سلول‌های چربی شده و به‌طور همزمان آسیبی به اعصاب، رگ‌های خونی و بافت پیوندی پوست وارد نمی‌شود.
 • در این زمان سلول‌های چربی به صورت ذرات ریز در آمده و با حداقل آسیب برای بافت‌های زیر پوست از بدن بیمار خارج می‌شوند تا به این ترتیب ظاهر ناحیه مورد نظر اصلاح شده و صاف شود.

32

نواحی تحت درمان


 •  سینه‌ها و شکم
 • باسن و ران
 • بازوها و کمر
 • گونه‌ها و چانه

آیا استفاده از روش لیپوماتیک برای همه افراد مناسب است؟


 لیپوماتیک لاغری می‌تواند با کاهش سلول‌های چربی و اصلاح ظاهر بدن، اعتماد به نفس بیمار را افزایش دهد. به این ترتیب اگر شما به دنبال یک روش درمانی بی‌خطر و موثر هستید، لیپوماتیک می‌تواند برای شما نتایجی بین لیپوساکشن سنتی و روش‌های غیرتهاجمی پیکرتراشی باشد.

لیپوماتیک برای افرادی که به دنبال کاهش مقدار زیادی وزن پس از درمان هستند، مناسب نیست. در عوض، لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که با مشکلات خاص در ارتباط با بافت چربی در نواحی خاص بدن خود مواجه هستند و استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن تاثیری بر این چربی‌ها ندارد. به این ترتیب اگر بافت چربی در ناحیه شکم، پهلوها، یا ران‌های خود دارید و این چربی‌ها با انجام فعالیت‌هایی مثل تغییر رژیم غذایی و ورزش کردن تغییر نمی‌کنند، روش لیپوماتیک می‌تواند به شما برای رسیدن به اهداف درمانی مورد نظر کمک کند. از لیپوماتیک همچنین می‌توان برای ناحیه صورت، گردن، بازوها، باسن و نیز سایر نقاط بدن که گرایش به تجمع چربی در آن‌ها وجود دارد، استفاده کرد.

نتایج درمان


 قبل از تصمیم‌گیری درباره استفاده از لیپوماتیک لاغری، لازم است بیمار یک جلسه مشاوره با متخصصان ما در این کلینیک داشته باشد. در طول این جلسه، پزشک درباره نواحی تحت درمان لاغری، اهداف درمان، شرایط بیمار قبل از شروع درمان، موارد منع درمان، قدرت تحمل درد بیمار و سایر روش‌های درمانی که قبلاً از آن‌ها استفاده شده با بیمار صحبت خواهد کرد. به این ترتیب با ارزیابی وضعیت سلامت بیمار، شرایط بدن و سابقه پزشکی وی، متخصصان ما می‌توانند برنامه‌های درمانی مناسب برای بیمار طراحی کرده و اطمینان دهند بهترین نتایج ممکن پس از درمان ایجاد شده و بهترین خدمات پزشکی به بیمار ارائه می‌شود.

لیپوماتیک لاغری یک روش درمانی دارای سطح تهاجم پایین است و معمولاً به مدت یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد. به این منظور از طریق ایجاد شکاف‌های کوچک ۳ میلی‌متری در پوست، داروی بی‌حسی از طریق لوله کانولا به بدن بیمار وارد می‌شود. هنگامی که نواحی هدف در بدن بی‌حس شد، پزشک حالت مکش لرزشی لوله دستگاه را فعال می‌کند. این حالت به‌طور خاص برای تغییر شکل بافت بدن و خارج کردن سلول‌های چربی طراحی شده است.

پس از کامل شدن فرآیند درمان لیپوماتیک لاغری، بیمار برای مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در بخش ریکاوری باقی می‌ماند. پی از درمان درد بیمار در سطح حداقل خواهد بود، اما برای بیمارانی که با ناراحتی یا درد پس از درمان مواجه شوند، می‌توان از داروهای مسکن همچون تیلنول (Tylenol) یا آدویل (Advil) بدون نیاز به نسخه پزشک استفاده کرد. در مواردی که درد بیمار با استفاده از این داروها کنترل نشود، پزشک می‌تواند مصرف داروهای مسکن قوی‌تر را برای وی تجویز کند. پس از درمان از بیمار خواسته می‌شود که راه رفته و فعالیت‌های عادی خود را بلافاصله شروع نماید، اما لازم است قبل از شروع فعالیت‌های ورزشی به مدت دو هفته به بیمار استراحت داده شود. در این شرایط با توجه به سن بیمار، ممکن است نیاز به استفاده از پوشش مخصوص بر روی ناحیه تحت درمان برای مدت سه تا پنج هفته وجود داشته باشد تا به این ترتیب تغییر ظاهر پوست طبق اهداف درمان و دستیابی به نتایج مطلوب امکان‌پذیر شود. نتایج درمان لیپوماتیک را می‌توان بلافاصله پس از محو شدن ورم اولیه (با گذشت حدود دو تا پنج روز از تکمیل درمان) مشاهده کرد و بهبود در شرایط بیمار در طول مدت سه تا پنج ماه پس از درمان ادامه پیدا می‌کند. در طول این مدت لازم است بیمار از یک رژیم غذایی مناسب و نیز فعالیت‌های ورزشی استفاده کند.

مزایا


 روش لیپوماتیک لاغری در مقایسه با لیپوساکشن سنتی دارای مزایای متعدد می‌باشد. برخی از مهم‌ترین مزایای این روش درمانی لاغری به شرح زیر هستند:

 • حداقل آسیب به سایر بافت‌های بدن در طول درمان. به این ترتیب طول مدت ریکاوری بیمار کاهش یافته و اکثر افراد می‌توانند با گذشت چند روز زندگی عادی خود را مجدداً شروع نمایند.
 • لیپوماتیک به نسبت ساده است و تکمیل آن به حدود یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد. در این حالت نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و درمان در اتاق معاینه یا مطب پزشک امکان‌پذیر است.
 • لیپوماتیک معمولاً تحت بی‌حسی موضعی بر روی بیمار انجام می‌شود و نیازی به بی‌هوشی عمومی برای آن نیست. به این ترتیب بیمار در طول درمان هوشیار خواهد بود. در حقیقت اکثر افراد در طول درمان احساس خارش در نواحی تحت درمان خواهند داشت.
 • در این درمان امکان تغییر شکل دقیق بدن و اصلاح ظاهر آن با از بین بردن بافت چربی اضافی وجود دارد و به این ترتیب بیمار می‌تواند به ظاهر مورد علاقه‌ای که همیشه به دنبال آن بوده، دست پیدا کند.
 • امکان استفاده از لیپوماتیک برای نواحی مختلف در طول یک جلسه درمانی وجود دارد و به همین خاطر درمان با این روش سریع‌تر از لیپوساکشن سنتی است.
 • این روش می‌تواند به بهبود ساختار پوست و محکم شدن آن کمک کند.
 • با توجه به خارج شدن کامل سلول‌های چربی در این روش، نتایج آن بلندمدت و ماندگار خواهد بود.
 • مشاهده نتایج این درمان بلافاصله پس از تکمیل آن امکان‌پذیر است.

خطرات و عوارض جانبی


لیپوماتیک لاغری به نسبت یک روش درمانی بی‌خطر است. در مواردی که فرد پس از درمان با پخش غیر متوازن چربی در بدن خود مواجه شود، می‌توان از جلسات درمان تکمیلی برای رفع این مشکل استفاده کرد. سایر خطرات مرتبط با لیپوماتیک شامل عفونت و تشکیل لخته‌های خونی است. عوارض جانبی این درمان می‌تواند شامل کبودی، درد، و ورم در نواحی تحت درمان باشد.

دوران بهبود


 اگرچه دوران بهبود لیپوماتیک عموماً سریع و کوتاه است، اما واکنش هر بیمار به جراحی متفاوت است. برخی بیماران پس از دو یا سه روز در محل کار حاضر می‌شوند و برخی باید مدت بیشتری را استراحت کنند. همان‌طور که ورم کمتر می‌شود و پوست خود را با لاغری موضعی سازگار می‌کند، نتیجه به دست آمده مشخص‌تر و بهتر دیده می‌شود. بهبودی کامل به وضعیت بیمار بستگی دارد. پزشک نتیجه نهایی را در آخرین جلسه برنامه‌ریزی شده برای دوران پس از عمل ارزیابی می‌کند.

چنانچه بیمار رژیم غذایی سالمی را رعایت کند و مرتب ورزش کند، بافت چربی که به روش لیپومایتک از بین رفته است، دیگر هرگز به جای خود برنخواهد گشت. چنانچه وزن بیمار اضافه شود، چربی‌های اضافی در نقاط دیگری از بدن ایجاد می‌شود. بسیاری به اشتباه لیپوساکشن را روشی برای لاغری می‌دانند؛ اما واقعیت این است که لیپوماتیک یا در حالت کلی لیپوساکشن روشی برای لاغری موضعی و از بین بردن چربی‌های مقاوم به ورزش و رژیم لاغری است و اگر بیمار می‌خواهد اندامی متناسب داشته باشد، باید سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرد.

ایمنی لیپوماتیک


 برخلاف دیگر تکنیک‌های لیپوساکشن که در آنها از انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) یا لیزر استفاده می‌شود، کانولای به کار برده شده در لیپوماتیک در طول درمان خنک باقی می‌ماند، در نتیجه احتمال سوختن بافت از بین می‌رود. به علاوه هندپیس دستگاه هنگام رسیدن به بافت‌های غیرچربی مانند پوست یا عضله به طور خودکار خاموش می‌شود، به این ترتیب از بافت‌های پیرامون چربی در برابر آسیب دیدگی محافظت می‌شود. لیپوماتیک با برخورداری از چنین ویژگی‌هایی درمانی ایمن و موثر برای از بین بردن چربی اضافی و دستیابی به اندامی متناسب محسوب می‌شود.

هزینه


 هزینه لیپوماتیک به تعداد نواحی درمان شده با این روش و شاخص توده بدن (BMI) بیمار بستگی دارد. با توجه به اینکه از این روش لاغری می‌توان به صورت بی‌خطر در حالت سرپایی برای بیمار استفاده کرد، لیپوماتیک می‌تواند صرفه‌جویی زیاد در هزینه‌ها در مقایسه با روش‌هایی داشته باشد که تحت بی‌هوشی عمومی و در اتاق عمل بر روی بیمار انجام می‌شوند. علاوه بر این، خطر استفاده از بی‌حسی موضعی بسیار کمتر از بی‌هوشی عمومی می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *