زیباسازی گردن با لیفت (کشیدن پوست) گردن

1

اکثر افراد با علائم افزایش سن در ناحیه گردن قبل از صورت خود مواجه می‌شوند. در حقیقت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کاهش وزن، و مسائل ژنتیک همگی می‌توانند با افتادگی پوست در ناحیه گردن ارتباط داشته باشند. در واقع هنگامی که هماهنگی ظاهری ناحیه گردن با صورت از بین برود، عمل جراحی لیفت گردن می‌تواند یک انتخاب مناسب برای فرد باشد. خوشبختانه امروزه با پیشرفت‌های انجام شده در روش‌های غیرجراحی به راحتی می‌توان علائم ایجاد شده به خاطر افزایش سن در ناحیه گردن را برطرف و درمان کرد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

متخصصان ما در مرکز تخصصی موی رنسانس بر استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز برای سفت کردن پوست گردن و صورت و نیز لیفت این ناحیه از بدن تمرکز کرده و به این ترتیب دستیابی به نتایج کاملاً طبیعی بدون نیاز به دوره بهبودی برای بیمار امکان‌پذیر می‌شود. امروزه روش‌های غیرجراحی متنوع برای لیفت گردن وجود دارد. به این ترتیب تصمیم‌گیری درباره روش مناسب برای رفع مشکلات بیمار به شرایط خاص صورت و میزان شل شدن پوست و نیز تجمع بافت چربی اضافی در ناحیه گردن بستگی دارد. در این کلینیک پس از ارزیابی کیفیت پوست بیمار، درباره بهترین روش درمان برای دستیابی به نتایج درمانی مورد نظر تصمیم‌گیری خواهد شد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه ملاقات با متخصصین این مرکز لطفاً با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.[/alert]

افراد مناسب برای روش درمان غیرجراحی لیفت گردن


افراد مناسب برای استفاده از این درمان کسانی هستند که از ساختار استخوانی مناسب برخوردار بوده و پوست آن‌ها بیش از حد دچار افتادگی نشده باشد. علاوه بر این لازم است در حالت مناسب وزن این افراد در حدود ۶۰ کیلوگرم باشد. با این وجود افرادی که وزن آن‌ها بیشتر از این مقدار می‌باشد نیز ممکن است برای این درمان مناسب باشند، اما می‌بایست توجه داشته باشند لازم است از یک درمان ثانویه با گذشت ۶ تا ۱۲ ماه از مرحله اول درمان برای دستیابی به نتایج دلخواه خود استفاده نمایند.

روش درمان


تزریق ژل

4

با بالا رفتن سن، پوست به صورت طبیعی بافت چربی خود که باعث ایجاد برآمدگی و ظاهر جوان برای آن می‌شود را از دست می‌دهد. به منظور جایگزینی حجم چربی از بین رفته و جلوگیری از افتادگی پوست، در این کلینیک از تزریق ژل به نواحی اطراف گردن افراد استفاده می‌شود. این ژل‌ها معمولاً حاوی هیالورونیک اسید هستند که می‌توانند رطوبت طبیعی پوست را حفظ نمایند. همچنین در مواقع لازم، پزشک ممکن است از تزریق ژل‌های ضخیم‌تر به لایه‌های عمیق‌تر پوست از طریق یک لوله کوچک استفاده کرده و به این ترتیب ترک‌خوردگی‌ها و چین و چروک‌های عمیق پوست را پر کند.

بوتاکس

5

بوتاکس یک ماده شل کننده عضله است که امکان درمان با آن به صورت بدون درد از طریق تزریق‌های بسیار ریز به عضلات وجود دارد. تزریق بوتاکس می‌تواند به صورت چشمگیر باعث صاف شدن پوست گردن شده و چین و چروک‌ها و فرورفتگی‌های چانه را برطرف کند. در صورتی که بوتاکس به صورت دقیق به نواحی مختلف تزریق شود، این ماده می‌تواند باعث ریلکس شدن عضلات در نواحی مختلف بدن شده و صاف شدن خطوط ایجاد شده در ناحیه گردن را به همراه داشته باشد. علاوه بر این تزریق بوتاکس به ناحیه گردن می‌تواند در نیاز به درمان با لیفت گردن تاخیر ایجاد کند. نتایج این درمان بین سه تا شش ماه دوام و ماندگاری خواهند داشت.

درمان با لیزر

6

آخرین پیشرفت‌های انجام شده در تکنولوژی لیزر باعث شده از این روش برای جراحی لیفت گردن استفاده شود. این درمان در مجموع به حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد و در نتیجه آن هیچ جراحتی در پوست فرد ایجاد نخواهد شد. لیفت گردن با لیزر برای سفت کردن پوست با از بین بردن تجمع محدود چربی در ناحیه گردن انجام شده و به این ترتیب کیفیت پوست نواحی اطراف محل درمان بهبود پیدا می‌کند.

در این تکنولوژی جدید، از پرتوی لیزر بسیار باریک در زیر سطح پوست استفاده می‌شود. انرژی لیزر در این حالت تمام فیبرهای مهم کلاژن و الاستین را گرم کرده و باعث تحریک تولید آن‌ها همزمان با از بین بردن مقادیر محدود چربی در ناحیه تحت درمان می‌شود. توجه داشته باشید بهبود در شرایط بیمار در نتیجه استفاده از این درمان با گذشت ۶ تا ۱۲ هفته به تدریج ادامه پیدا خواهد کرد. به این ترتیب بیمار می‌تواند بهبود چشمگیر در کیفیت پوست خود را بدون نیاز به ایجاد برش یا شکاف در آن مشاهده نماید.

لیفت با نخ

7

لیفت با نخ یک روش درمان ایمن و جایگزین برای عمل جراحی قدیمی لیفت گردن است. این روش به صورت غیرتهاجمی طراحی شده و می‌تواند باعث کاهش افتادگی پوست در نواحی اطراف خط فک و گردن با سرعت زیاد شود. همچنین این روش خطر کمتری در مقایسه با روش‌های درمان قدیمی  دارد. در این درمان از نخ‌های مخصوص در پوست و بافت نواحی تحت درمان پس از جراحی استفاده می‌شود. همچنین استفاده از این روش می‌تواند برای حداقل کردن علائم به جا مانده از عمل جراحی مناسب باشد. به این ترتیب لیفت با نخ می‌تواند نتایج تقریباً فوری ایجاد کرده و خطر کمتر و راحتی بیشتر در مقایسه با سایر روش‌های درمان برای بیمار داشته باشد. علاوه بر این هزینه کشیدن پوست گردن با نخ به‌طور قابل توجه کمتر از سایر روش‌های درمان قدیمی است.

لیپوساکشن

8

برای اکثر افراد، لیپوساکشن گردن یک روش درمان به نسبت سریع است و امکان انجام آن در بسیاری از مواقع با استفاده از بی‌حسی موضعی وجود دارد. در این حالت از طریق ۱ یا ۲ شکاف بسیار ریز که در خطوط چانه یا نواحی پشت گوش پنهان می‌شوند، جراح پلاستیک می‌تواند یک لوله لیپوساکشن کوچک به زیر پوست وارد کرده، از این طریق بافت چربی اضافی در ناحیه گردن را خارج کرده و برای چانه و گردن ظاهر طبیعی ایجاد کند. پس از این درمان، معمولاً از بیمار خواسته می‌شود برای حدود ۳ تا ۴ روز از پوشش محافظ بر روی ناحیه گردن خود استفاده کرده و با گذشت ۱ هفته برای بررسی نتایج درمان به مطب پزشک مراجعه نماید. توجه داشته باشید بازگشت به فعالیت‌های عادی با گذشت حدود ۲ هفته از این درمان امکان‌پذیر خواهد بود. به‌طور معمول بیمار با مقداری ورم و کبودی در ناحیه گردن پس از لیپوساکشن مواجه می‌شود که این علائم با گذشت ۱۰ تا ۱۴ روز از عمل جراحی بدون نیاز به اقدام خاص برطرف خواهند شد. نکات قابل توجه برای این درمان به شرح زیر هستند:

  • از طریق این روش اصلاح خط فک برای بهبود ظاهر چانه و ایجاد توازن در اجزای صورت امکان‌پذیر است.
  • بیماران دارای شرایط پوستی مناسب معمولاً به بهترین نتایج در نتیجه این درمان دست پیدا خواهند کرد.
  • نتایج این درمان تا زمانی که بیمار بتواند وزن خود را در سطح ثابت نگه دارد، دائمی و ماندگار خواهد بود.

بهبودی


افراد مختلف به خوبی می‌توانند این درمان را تحمل کرده و با گذشت یک یا دو روز فعالیت‌های عادی خود را دوباره آغاز نمایند. پس از این درمان معمولاً از بیمار خواسته می‌شود از یک پوشش محافظ و تنگ برای مدت زمان مشخص بر روی ناحیه تحت درمان به صورت شبانه‌روزی استفاده کند. پس از گذشت این مدت، بیمار می‌تواند طول مدت استفاده از این پوشش را تا ۱۲ ساعت در روز کاهش دهد و این کار تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که پوست و بافت ناحیه تحت درمان محکم و سفت شده و پزشک به بیمار اعلام کند دیگر نیازی به استفاده از پوشش مخصوص وجود ندارد.

معایب درمان


پس از این درمان بیمار ممکن است با مقداری ورم و کبودی برای چند روز مواجه شود. در این مدت بیمار ممکن است احساس ناراحتی یا خارش در ناحیه تحت درمان داشته یا احساس سوختگی یا کشیدگی داشته باشد. علاوه بر این ناحیه تحت درمان ممکن است در این زمان دچار بی‌حسی شود. توجه داشته باشید این شرایط در طول چند هفته اول پس از درمان بسیار عادی است و نیازی به نگرانی درباره آن وجود ندارد.

سوالات رایج


بهترین سن برای استفاده از روش درمان لیفت گردن چیست؟

در اکثر موارد این درمان بر روی افرادی انجام می‌شود که در سنین بین ۴۰ و ۷۵ سال قرار دارند. به هر حال توجه داشته باشید این دوره بهترین سن برای درمان لیفت گردن نیست و نتایج حاصل از بررسی‌ها نشان می‌دهد دوام و ماندگاری نتایج و دستیابی به نتایج طبیعی‌تر زمانی امکان‌پذیر است که فرد در سنین پایین‌تر قرار داشته باشد. در حقیقت قابلیت ارتجاع‌پذیری پوست و وضعیت مناسب آن باعث می‌شود این درمان بهترین نتایج را برای بیمار در این سنین داشته باشد.

این درمان در چه محل‌هایی بر روی بیمار انجام می‌شود؟

این درمان را می‌توان در شرایط مختلف با توجه به نیازهای درمان بر روی بیمار انجام داد. به هر حال در اکثر موارد این درمان در مطب پزشک یا یک مرکز پزشکی سیار بر روی بیماران انجام می‌گیرد. با این وجود برخی بیماران ترجیح می‌دهند برای این درمان به بیمارستان مراجعه نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *