راه و روشهای کوچک کردن و لاغری باسن

f

آیا از اندازه باسن خود ناراضی هستید؟ بسیاری از افراد، چه زن و چه مرد، از حجم باسن خود راضی نیستند و به دنبال بهبود شکل آن و به طور کلی بهبود ظاهر بدن خود هستند. کوچک کردن باسن یک عمل زیبایی برای خوش فرم کردن باسن است که در اغلب اوقات با روش‌هایی مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک انجام می‌شود. این عمل، ظاهری خوب و مخروطی شکل به باسن می‌دهد.

گرد، سفت و متناسب بودن اندازه‌ی باسن، صفت مطلوب و زیبایی است که اکثر افراد برای بدست آوردن آن به مرکز تخصصی موی رنسانس مراجعه می‌کنند. مرکز تخصصی موی رنسانس برای بهبود شکل باسن و تقارن آن، از روش‌های غیرجراحی جامع و فراگیری استفاده می‌کند. مرکز تخصصی موی رنسانس با توجه به آناتومی بدن شما، شکل باسن را تغییر می‌دهد؛ به همین دلیل بهترین نتایج درمانی را ارائه خواهد داد. متخصصین زیبایی مرکز تخصصی موی رنسانس، پزشکانی با تجربه و عالی هستند که بین درمان افراد عادی و مهم‌ترین اشخاص جهان، تفاوتی قائل نمی‌شوند و برای هر کدام وقت خاصی را در نظر می‌گیرند.

شما هم می‌توانید جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت با همکاران ما در مرکز تخصصی موی رنسانس با شماره‌های ۰۲۱۲۲۰۸۸۲۱۰ - ۰۲۱۸۸۹۴۳۶۵۳ - ۰۹۱۲۲۱۱۵۴۴۲ تماس حاصل نمایید این کلینیک با کادر مجرب و متخصص آماده‌ی ارائه‌ی کلیه‌ی خدمات در زمینه‌ی کاهش سایز باسن با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات و تکنیک‌های روز دنیا بدون درد و جراحی به هموطنان عزیزمان می‌باشد.

فرد مناسب برای کوچک کردن باسن


f1

به طور کلی بهترین فرد برای عمل کوچک کردن باسن باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • چربی‌های ناحیه‌ی باسن او نسبت به رژیم غذایی و ورزش کردن مقاوم هستند و آب نمی‌شوند.
 • قبلاً در ناحیه باسن هیچ عمل جراحی نداشته است که نتیجه‌اش مطلوب بوده باشد.
 • پوست سفت و با خاصیت ارتجاعی داشته باشد.
 • نوسانات مکرری در میزان وزن خود نداشته باشد.
 • هدف او تغییر شکل باسن باشد و نه کاهش وزن
 • مشکلات پزشکی قابل‌ توجهی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و ریوی و گردش خون ضعیفی نداشته باشد.
 • از نظر روحی و روانی ثبات داشته باشد و هر لحظه تصمیم وی عوض نشود.
 • سیگاری نباشد.
 • آگاهی کامل در مورد روش عمل داشته باشد.
 • هر گونه محدودیتی که پزشک به او گوشزد می‌کند را بپذیرد.
 • انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد نتایج عمل داشته باشد.

ویژگی‌های فوق تنها بخشی از معیارهایی است که جراح برای تعیین اینکه آیا این عمل برای شما مناسب است یا خیر، در نظر می‌گیرد. در صورتی که پزشک، شما را فردی مناسب برای عمل کوچک کردن باسن دید حتماً سؤال‌های خود را در مورد نحوه تصمیم‌گیری او بپرسید.

عمل کوچک کردن باسن چگونه انجام می‌شود؟


متخصص، بخش‌هایی از باسن که قرار است چربی آن برداشته شود را با دقت علامت می‌زند. یک خط درون‌وریدی (IV) در یکی از رگ‌های بازو قرار داده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که در طول عمل سطح مایع بدن شما در حالت تعادل باقی خواهد ماند. ممکن است پزشک بیهوشی عمومی را برای شما انتخاب کند یا اینکه شما خودتان بخواهید تحت بیهوشی عمومی درمان شوید. شاید شما گزینه مناسبی برای بی‌حسی موضعی و تزریق آرام‌بخش باشید و پزشک این روش را برای شما ترجیح دهد.

متخصص زیبایی در طول عمل، یک برش کوچک روی پوست ایجاد می‌کند؛ برش معمولاً روی چین باسن یا در نزدیکی آن ایجاد می‌شود. سپس لوله‌ی بسیار نازکی به نام کانولا در ناحیه دارای چربی قرار می‌دهد. کانولا برای شکستن و خارج کردن رسوبات چربی و در نتیجه ایجاد یک شکل مطلوب برای باسن، مورد استفاده قرار می‌گیرد. چربی‌های اضافی بعد از شکسته شدن، توسط یک ساکشن قوی به بیرون کشیده می‌شوند؛ با این روش پوست، عضلات، عصب‌ها و رگ‌های خونی دست نخورده باقی می‌مانند.

f2

تکنیک‌های کوچک کردن باسن


لیپوماتیک

f3

لیپوماتیک روشی با حداقل تهاجم است که چربی‌های اضافی بخش‌های مختلف بدن را برمی‌دارد. این تکنیک جدیدترین روش برداشت چربی از بدن است که توسط سازمان FDA تأیید شده است. لیپوماتیک را می‌تواند در عرض ۱ تا ۲ ساعت انجام داد.

لیپوماتیک می‌تواند:

 • در محیط یک اتاق معاینه یا اتاق عمل انجام شود.
 • تحت بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخش انجام شود؛ در حالی که بیمار در بیداری به سر می‌برد.
 • چربی‌های اضافی بدن را حذف کند و منجر به نرم و صاف شدن و بهبود شکل باسن شود و همچنین دوره بهبودی بیمار سریع‌تر طی شود؛ در حالی که بافت اطراف آن دست نخورده باقی بماند.

با روش لیپوماتیک می‌توان حجم باسن را تا حد زیادی کاهش داد.

مزایای روش لیپوماتیک برای بیمار

مزایای روش لیپوماتیک بی‌شمار هستند. این روش می‌تواند رسوبات سرسخت چربی در مناطقی از بدن مانند باسن که نسبت به رژیم غذایی و ورزش کردن مقاوم هستند، را حذف کند. لیپوماتیک علاوه بر کوچک کردن حجم باسن، با رفع افتادگی باسن که با افزایش سن رخ می‌دهد؛ می‌تواند یک نوع عمل لیفت باسن نیز به شمار آید. روش انجام لیپوماتیک آسان، راحت و مقرون به صرفه است. این روش یک راه‌حل ایمن و دائمی برای حذف سلول‌های چربی است که با حداقل درد و ناراحتی همراه است.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یا در اصطلاحی ساده‌تر لیپو، یک نوع عمل زیبایی است که در تلاش برای تغییر شکل بدن انسان، می‌تواند چربی‌های اضافی آن را حذف کند. لیپوساکشن علاوه بر کاهش اندازه و حجم باسن می‌تواند شکل آن را نیز به خوبی متقارن و هموار کند. توجه داشته باشید که برای ایجاد یک ظاهر متناسب و متقارن، باید بیش از ۴۰ درصد چربی‌ها را حذف کرد. لیپوساکشن می‌تواند رسوبات چربی موجود در باسن، ران‌ها، شکم، پهلوها، کمر و دیگر بخش‌های بدن را حذف کند و شکل آنها را بهبود بخشد.

دوره بهبودی بعد از عمل کوچک کردن باسن


در ابتدا محل تحت درمان دچار کمی تورم و کبودی می‌شود و راه رفتن نیز دشوار و دردناک خواهد بود. با این حال بعد از گذشت دو هفته شما باید قادر باشید روی باسن خود بنشینید و فعالیت‌های عادی را از سر بگیرید؛ البته اگر شغل شما به فعالیت‌های شدید نیازی نداشته باشد. دوره بهبودی عمل کوچک کردن باسن حدود ۳ تا ۴ هفته طول می‌کشد و در عرض چند ماه نتایج قابل‌ توجهی آشکار می‌شوند.

مدت زمان انجام عمل چقدر است؟


مدت زمان انجام عمل به طور متوسط یک تا دو ساعت طول می‌کشد؛ اما اگر به طور همزمان عمل‌های زیبایی دیگری نیز انجام شود، ممکن است مدت زمان آن طولانی‌تر شود.

میزان درد و ناراحتی این عمل چقدر است؟


اگر عمل با بی‌حسی موضعی همراه با یک آرام‌بخش سبک انجام شود، میزان درد حداقل خواهد بود؛ اگر چه ممکن است احساس فشار، حرکت و یا لرزش داشته باشید. تزریق آرام‌بخش بیشتر، احساس درد را به میزان بیشتری کاهش می‌دهد و بیهوشی عمومی احساس درد را به طور کامل از بین می‌برد.‌

خطرات و محدودیت‌ها


اگر چه اکثر عمل‌های کوچک کردن باسن موفقیت‌آمیز هستند اما این عمل نیز همانند دیگر عمل‌های جراحی، دارای خطرات و محدودیت‌هایی است. برخی بیماران پس از عمل جراحی، در ناحیه تحت درمان عوارضی مانند فرورفتگی، بی‌حسی، باقی ماندن جای زخم، تغییر رنگ و یا افتادگی پوست را تجربه می‌کنند. ممکن است برای اصلاح این عوارض به عمل جراحی نیاز شود. ممکن است لیپوساکشن باعث اصطکاک شود که این باعث سوختگی پوست یا اندام‌های داخلی می‌شود. به منظور به حداقل رساندن خطرات، بیمار باید دستورالعمل‌های متخصص را هم قبل از عمل و هم بعد از آن دنبال کند.

آیا برای انجام عمل لازم است در بیمارستان بستری شوم؟


در صورتی که به هیچ بیماری خاصی مبتلا نباشید، می‌توان عمل را به صورت سرپایی در مطب دکتر یا در یک کلینیک انجام داد. این عمل می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخش سبک، بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخش عمیق و یا بیهوشی عمومی انجام شود. هر چه مدت زمان عمل طولانی‌تر شود، احتمال اینکه عمل تحت بیهوشی عمومی انجام شود بیشتر است. ممکن است این اجازه به شما داده شود که چند ساعت بعد از عمل به خانه بروید و شب را با خیال راحت در خانه خود سپری کنید. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا باشید، چند عمل به طور همزمان داشته باشید و یا عمل آن‌قدر طولانی باشد که تحت بیهوشی موضعی انجام شده باشد، ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بستری شوید تا روند بهبودی شما توسط کادر پزشکی تحت نظارت باشد.

مدت زمان ماندگاری نتایج چقدر است؟


سلول‌های چربی به طور دائم از باسن شما حذف می‌شوند؛ بنابراین شما در ناحیه باسن به اضافه وزن دوباره دچار نخواهید شد. توجه داشته باشید که حذف چربی‌های باسن تضمین نمی‌کند که قسمت‌های دیگر بدن شما ازجمله نواحی مجاور باسن، دچار اضافه وزن یا رسوب چربی نخواهد شد.

هزینه‌های انجام لیپوساکشن و لیپوماتیک


 • هزینه بستری شدن در بیمارستان به مدت یک شب بعد از عمل جراحی
 • هزینه اتاق عمل: اتاق بهبودی، آماده‌سازی برای عمل و دستمزد پرستارها
 • هزینه منوی غذا
 • هزینه تست‌های آزمایشگاهی شامل: شمارش گلبول‌های خون، EKG، UA، ایدز، رادیوگرافی قفسه سینه؛ اگر سن بیمار بالای ۴۵ سال باشد لازم است قلب و عروق او نیز بررسی شود.
 • هزینه تجهیزات و لوازم پزشکی موردنیاز
 • هزینه بیهوشی شامل داروهای قبل بی‌حسی، داروهای بی‌حسی و گاز پزشکی (اکسیژن، نیتروس اکسید)
 • دستمزد پزشک متخصص
 • هزینه داروهای بعد از عمل که باید در خانه مصرف شوند.
 • هزینه مراقبت‌های بعد از عمل