راههای لاغر کردن و لیفت ساق پا بدون جراحی و با جراحی

مردان و زنان در سر تا سر جهان خواستار داشتن ساق پای زیبا هستند. متأسفانه بسیاری از زنان ساق پای کوتاه و عضلانی دارند. در طول سال‌هاي متمادي، تلاش‌هاي لاغر کردن ساق پا بر روی چربی متمرکز شده بود. اما نتیجه لیپوساکشن در بسیاری از موارد ناامیدکننده بود، زیرا ساق پا به‌طور عمده از عضلاتی با چربی کم تشکیل ‌شده بود. با کاهش حجم عضله از عضلات دوقلو، ساق پا می‌تواند لاغرتر و کشیده‌تر شود. از میان روش‌های مختلف لاغری پا، برداشتن جزئی عضله دوقلو مؤثرترین و ایمن‌ترین روش است.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

اینجا در مرکز تخصصی موی رنسانس، ما روش‌های مختلف لاغر کردن ساق پا را ارائه می‌دهیم، که هر یک به سبکي متفاوت عمل می‌کند. اين روش‌ها طيف وسيعي از لاغري مستقيم و قابل توجه تا لاغري جزئي و غيرتهاجمي را دربر می‌گيرند. در جلسه مشاوره اولیه، پزشکان ما ساق پاي شما را بررسي كرده و روشي را به شما پيشنهاد می‌دهند كه داراي نتايج بهينه براي شما باشد. [/alert]

لاغر كردن ساق پا برای چه افرادی مفيد است؟


عضله داخلی. این رايج‌ترين مورد است كه در آن عضله دوقلوي داخلي روي ساق پا توسعه ‌یافته و خط داخلي پاها صاف و مسطح به نظر نمی‌رسد، بنابراين در هنگام پوشيدن دامن، براق و صاف به نظر نمی‌رسد.

عضله خارجي. در اين مورد، عضله دوقلو همراه با عضله داخلي توسعه می‌یابد، كه عمدتاً با ورزش اتفاق می‌افتد.

عضله سولئوس. اين عضله از قسمت فوقاني مچ پا شروع ‌شده و با تمامي حركات ساق پا مرتبط است. از آنجايي ‌که دستكاري اين ناحيه ممكن است به عدم تعادل عملکردی منتهي شود، عمل جراحی باید توسط یک جراح ماهر با تجهیزات ایمن و كامل انجام شود.

عضله چندگانه. عضله دوقلوي درونی و بیرونی به حدي توسعه‌ یافته كه از نماي جلو/ جانبي/ پشت حجيم به نظر مي‌رسد. این مورد در افرادي اتفاق می‌افتد كه به‌ واسطه ورزش و پیاده‌روی و يا صرفاً يك عادت روزانه، از عضلات خود زياد استفاده می‌کنند.

چربی به اضافه عضله. در اين نوع، تمام عضلات از جمله عضله دوقلوي داخلي و خارجي به همراه چربي توسعه ‌یافته‌اند و ساق پا به‌طور کلی ضخيم بوده و عضله ساق پا به گونه‌اي مشهود حجيم مي باشد. به‌طور کلی وجود چربي در ساق پا طبيعي نيست، اما می‌تواند ناشي از چاقي مفرط باشد.

روش‌های لاغر كردن ساق پا در مرکز تخصصی موی رنسانس


روش‌های متعددي براي لاغر كردن عضله ساق پا وجود دارد:‌

لاغر كردن ساق پا از طريق امواج راديويی

استفاده از امواج راديويي، به‌ عنوان یک روش محبوب، با حداقل تهاجم، به يك روش بسيار دقيق براي ايجاد ظاهري ظريف و زيبا در ساق پا تبدیل‌شده است. با استفاده از این روش انتخابي لاغر كردن ساق پا، پزشکان ما قادر هستند كه در عين حفظ عملكرد ساق پا، حجم عمده‌اي از آن را كاهش دهند. لاغری پا از طريق امواج راديويي، با حداقل زمان بهبودي و لاغري مؤثر محيطي، بهبودي واقعي در ظاهر، حجم و بافت ساق پا ايجاد می‌کند.

لاغر كردن ساق پا از طريق امواج راديويي بر روي عضله‌ای به نام عضله دوقلو تأثیر می‌گذارد. در ساق پا، اين مهم‌ترین عضله است كه به ساق پا فرم و حجم می‌دهد.

در حالی ‌که روش‌های امواج راديويي پيشين در سوزاندن اعصاب و فیبرهای عضلانی براي جمع‌کردن ساق پا مؤثر بودند، اما راهي براي تعيين دقيق محل هدف قرار دادن اعصاب و عضلات، وجود نداشت. در حال حاضر، با تكنيك‌هاي ارائه ‌شده در مرکز تخصصی موی رنسانس، ما از يك دستگاه خاص استفاده براي شناسايي آرايش دقيق ساق پا استفاده مي‌كنيم كه به پزشكان ما اجازه می‌دهد تا كار خود را با دقت تمام انجام داده و ظاهري صاف، كشيده و متقارن را در ساق پا ايجاد نمايند.

تزریق بوتاکس به عضله دوقلو

برای بیماراني كه به دنبال لاغري خفيف ساق پاي خود هستند، بوتاکس ممکن است گزینه مناسبي باشد. در این روش کاملاً غیرتهاجمی، تزریق‌های بوتاكس متعدد به ساق پا انجام می‌گیرد، كه موجب کاهش فعالیت عضلانی و جمع شدن آن می‌گردد. اثرات بوتاکس موقتی هستند، و به بیماران این فرصت را می‌دهد كه “نمونه‌اي”‌ جمع‌شدگي ایجاد شده را مشاهده كنند. چنانچه از نتيجه حاصل راضي بودند، می‌توانند براي روش‌های دائمی‌تر اقدام كنند.

بوتاکس يك داروي تجويزي است كه به‌طور مستقیم به عضلات تزریق می‌شود. هدف آن محدود كردن فعاليت عضلاني است. شایع‌ترین كاربرد بوتاكس در پيشاني است، جايي كه استفاده از عضلاتي كه موجب ايجاد خطوط نگران‌کننده می‌شود، را محدود می‌سازد. با غیرفعال شدن اين عضلات،بیماران پوستي صاف‌تر را روی پیشانی خود تجربه می‌کنند.

لاغر كردن ساق پا از طريق بوتاكس درست به همين شيوه و تنها در مقياسي وسیع‌تر عمل می‌کند. با استفاده از بوتاکس، پزشکان ما می‌توانند به‌طور انتخابی عضلات ساق پا را غيرفعال كنند. هنگامی‌که این عضلات غیرفعال هستند، به ‌تدریج صاف‌تر شده و حجم آن‌ها كاهش می‌یابد. بیماران باید درک کنند که این روش موجب محدود كردن عملكرد عضله نمی‌گردد، و امكان انجام تمام فعالیت‌های روزانه وجود خواهد داشت.

نورکتومی انتخابی

هنگامی‌که عضلات استفاده نمی‌شوند، دچار آتروفی می‌شوند، بدین معنی که به دليل عدم تحريك، كوچك و جمع می‌شوند. در مورد لاغر كردن ساق پا، پزشکان ما می‌توانند از اين قابليت به نفع خود استفاده كنند. نورکتومی انتخابی يك فرم محبوب لاغر كردن ساق پا است كه از آتروفي کنترل‌شده براي كاهش سايز ساق پا، و ايجاد ظاهري كشيده و صاف كمك می‌کند.

ساق پا شامل سه عضله اصلي است: دوقلوي مياني، دوقلوي جانبی و سولئوس. از آنجایی‌ که در واقع هيچ عضله‌ای حذف نمی‌گردد، نتیجه تدریجی است و در نهایت باعث کاهش سايز و حجم ساق پا می‌گردد. در حالی ‌که قابليت پیش‌بینی نورکتومی انتخابی کمتر از حذف مستقيم عضله است، پزشکان ما براي دستيابي به نتايج بهينه مشتاق به استفاده از نروكتومي انتخابی هستند.

ليپوساكشن ساق پا

در حالی ‌که حجيم شدن ساق پا عمدتاً توسط عضلات ايجاد می‌شود، اما مواردي نيز وجود دارد كه در آن چربی اضافی در ساق پا ساخته می‌شود و ظاهري حجيم را ايجاد می‌کند. در این موارد، لیپوساکشن ممکن است یک گزینه عالی برای بیماراني باشد كه به دنبال ايجاد ظاهري لاغرتر و خوش‌فرم‌تر در ساق پاي خود هستند. در مورد لاغر كردن ساق پا، ليپوساكشن يك شيوه تا حدي تخصصي است.

لیپوساکشن پا روشي است که به جراحان زيبايي اجازه می‌دهد تا لایه‌های سرسخت چربي که از طريق رژیم غذایی و ورزش قابل مقابله نيستند، را حذف نمايند. اين كار از طريق ذوب بدون درد چربي صورت می‌گیرد و بنابراين می‌تواند توسط ابزاري به نام كانولا ‌يك لوله مكش كه چربي را از طريق يك برش كوچك سوراخ مانند حذف می‌کند برداشته شود. شایع‌ترین كاربرد ليپوساكشن در شكم، پهلوها و بازوها می‌شود.

ساق‌هاي پا درست همانند هر ناحيه ديگري از بدن، شیوه‌ای بسيار خاص از ذخیره‌سازی چربی را دارا هستند. این چربی چنانچه تحت كنترل قرار نگيرد، می‌تواند ظاهري متورم و ناصاف در ساق پا ايجاد نمايد. لیپوساکشن تنها روش لاغر كردن ساق پا براي مقابله با اين شرايط است.

لیپوساکشن ساق پا می‌تواند به‌طور مؤثر موارد زير را كنترل كند:‌

  • پري و حجم در ناحيه تحتاني پاها
  • عدم تعریف تاندون آشیل
  • مچ پاي ضخیم

برداشتن جزئی عضله دوقلو

برداشتن جزئی ساق پا، و به‌ عبارت ‌دیگر برداشتن جزئي عضلات حجيم ساق پا، برای بیماراني مناسب است كه به دنبال كاهش سايز ساق پاي خود هستند. ساق پا به سه عضله اصلي تجزیه‌شده است:‌ دوقلوي جانبی، دوقلوي مياني و سولئوس.

دو عضله دوقلو منابع قابل ‌مشاهده حجم و تعريف در ساق پا هستند. برداشتن جزئی ساق پا در درجه اول قسمت مياني، يا دروني عضله دوقلو را هدف قرار می‌دهد. برداشتن جزئي ساق پا با يك برش آغاز می‌شود. این برش در پشت زانو ايجاد می‌شود كه پس از عمل قابل ‌مشاهده نمی‌باشد. اين برش به‌طور معمول در حدود ۲ سانتی‌متر طول دارد، اما ممکن است به شرايط موجود وابسته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *