درمان چاقی (لاغر و کوچک کردن) و پیکرتراشی شکم و پهلو با دستگاه لاغری موضعی

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

در مرکز تخصصی موی رنسانس، متخصصان ما مجموعه کاملی از روش‌های درمان لاغری موضعی همچون لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیزر را به منظور بهبود وضعیت ظاهری و افزایش تناسب بین اندام‌ها به افراد ارائه می‌کنند. در حقیقت متخصصین ما با بررسی وضعیت بیمار درباره بهترین روش‌های لاغری موضعی برای دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار اظهارنظر خواهند کرد. خدمات ارائه شده در این کلینیک از نظر هزینه مناسب بوده، غیرجراحی است و دارای نتایج درمانی تایید شده می‌باشد که در عمل می‌تواند یک ناحیه خاص از بدن را هدف گرفته و به رهایی فرد از دست چربی‌های جمع شده در ناحیه هدف کمک کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه ملاقات لطفاً با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.[/alert]

لاغری موضعی در مرکز تخصصی موی رنسانس


قبل از آب کردن چربی شکم و پهلو با این روش پزشک معالج احتمالاً فعالیت‌های زیر را برای بیمار انجام می‌دهد:

 • بررسی وضعیت سلامت عمومی بیمار و شرایط درمانی قبلی وی یا عوامل خطر احتمالی
 • عکس گرفتن از بیمار برای درج در پرونده پزشکی
 • صحبت درباره روش‌های قابل استفاده و پیشنهاد یک برنامه درمان مناسب به بیمار
 • صحبت درباره نتایج احتمالی ناشی از روش‌های درمانی و خطرات یا عوارض بالقوه درمان
 • استفاده از آزمایش‌های لازم یا ارزیابی شرایط درمان بیمار
 • تجویز مصرف برخی داروهای خاص یا ارائه توصیه‌های لازم درباره داروهایی که هم اکنون بیمار مصرف می‌کند.
 • توقف سیگار کشیدن به فاصله مناسب از شروع درمان
 • اجتناب از مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهاب، و مکمل‌های گیاهی زیرا مصرف این اقلام می‌تواند ریسک خونریزی فرد را افزایش دهد.

لیپوساکشن

ccدرمان لیپوساکشن که در اصطلاح به آن لیپوپلاستی نیز گفته می‌شود، یک روش مناسب برای تغییر شکل موضعی، اصلاح ظاهر یا لاغری موضعی از طریق خارج کردن بافت چربی اضافی از نواحی خاص بدن است. چربی خارج شده با این روش همواره ممکن است شرایط ارثی داشته و به همین خاطر به خوبی نسبت به رژیم غذایی و تمرین‌های حرکتی واکنش نشان نمی‌دهد. به همین خاطر اغلب تنها روش برای خلاص شدن از دست این چربی‌ها روش درمان لیپوساکشن است. امروزه امکان استفاده از این روش در چندین نقطه از بدن به صورت همزمان وجود دارد. گاهی اوقات، لیپوساکشن به عنوان اولین مرحله در روش انتقال و تزریق چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این موارد، چربی مورد نیاز از طریق لیپوساکشن از بدن بیمار خارج شده و پس از تصفیه و پردازش در نواحی هدف که نیاز به چربی دارند، دوباره تزریق می‌شود. توجه داشته باشید روش لیپوساکشن معمولاً برای کاهش وزن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در حقیقت این روش برای اصلاح و تغییر شکل نقاط خاص بدن مناسب است، هر چند در مواردی که مقادیر زیادی چربی از بدن بیمار خارج شود، همواره امکان کاهش وزن نیز وجود خواهد داشت. بنابراین افراد مناسب برای استفاده از لیپوساکشن اشخاصی هستند که تمایل به ادامه دادن کنترل وزن خود از طریق رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن حتی پس از انجام لیپوساکشن دارند.

افراد مناسب برای استفاده از لیپوساکشن


[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

بهترین اشخاص برای استفاده از روش لیپوساکشن افرادی هستند که دارای چربی موضعی در ناحیه شکم خود می‌باشند. در اکثر موارد چربی‌های جمع شده در این ناحیه از بدن در برابر رژیم‌های غذایی مناسب و حرکت‌های ورزشی مقاوم هستند و ممکن است ریشه ژنتیک داشته باشند. همچنین بهترین افراد برای این روش درمانی مردان و زنانی هستند که از وزن نسبتاً عادی برخوردار می‌باشند. به این ترتیب لازم است وزن فرد در هنگام استفاده از این درمان ثابت باشد. در نتیجه افرادی که به دنبال کاهش وزن زیاد یا حتی افزایش وزن (برای مثال در نتیجه بارداری) هستند، افراد مناسب برای درمان لیپوساکشن محسوب نمی‌شوند. نتایج لیپوساکشن تا زمانی که وزن فرد در سطح مناسب حفظ شود، دائمی خواهد بود. علاوه بر این افراد مناسب برای این درمان کسانی هستند که پوست محکم و دارای قابلیت ارتجاع مناسب دارند. به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن، پوست فرد می‌بایست پس از درمان جمع شود. در نتیجه افرادی که پوست آن‌ها به خاطر مسائلی مثل افزایش سن قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است، احتمالاً پس از لیپوساکشن با شل شدن و افتادگی پوست بدن مواجه می‌گردند. به این ترتیب در صورتی که پوست قابلیت ارتجاعی خود را حفظ کرده باشد، سن بیمار یک عامل تعیین کننده برای لیپوساکشن نخواهد بود. همچنین لیپوساکشن نمی‌تواند به عنوان یک جایگزین برای رژیم غذایی و ورزش در نظر گرفته شده و تصورات معجزه‌آسا درباره آن وجود داشته باشد. در حقیقت لیپوساکشن می‌تواند به تغییر شکل یا اصلاح ظاهر نقاط مختلف بدن کمک کند، اما به هیچ عنوان نمی‌تواند کل ظاهر فرد را عوض نماید.[/alert]

لیپوماتیک

istock_000012800276xsmall-lipo-suction-op

لیپوماتیک (که به عنوان لیپوساکشن با امواج مادون صوت نیز شناخته می‌شود) یک روش تایید شده و یک سیستم قابل اتکا برای ایجاد امکان خارج کردن مقادیر زیاد چربی از تمام نقاط بدن به صورت دقیق می‌باشد. در این روش، سلول‌های چربی ابتدا در نتیجه حرکت‌های لرزشی لوله دستگاه تجزیه شده (یا به شکل ذرات ریز در آمده) و سپس این سلول‌ها به آرامی به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر بیمار از بدن وی خارج می‌شوند. لیپوماتیک در عمل مشکلات ایمنی موجود در فرآیند لیپوساکشن سنتی را از بین برده و علاوه بر این سیستم امنیت فعال این دستگاه از بافت‌های مختلف بدن (همچون اعصاب، رگ‌های خونی، و عضلات) در برابر فرآیند لیپوساکشن حفاظت می‌کند. به این ترتیب با لرزش به مقدار ۶۰۰ بار در هر دقیقه، لیپوماتیک می‌تواند به‌طور موثر سلول‌های چربی نامطلوب را از بدن خارج کردن و نتایج مطلوب مورد انتظار شامل پوستی با ظاهری صاف‌تر، برآمدگی کمتر، و نیز کبودی کمتر را در اختیار فرد قرار دهد.

در واقع، در این روش لیپوساکشن فرآیند مکش از طریق لوله لرزشی تسریع می‌شود. لیپوماتیک با فشار هوا انجام شده و از این طریق امکان حرکت سه‌گانه برای لیپوساکشن فراهم می‌شود. این حرکت‌ها، نوسانی، چرخشی و لرزشی است. در نتیجه این سه حرکت، یک الگوی حرکتی برای لوله دستگاه با ۶۰۰ بار لرزش در دقیقه ایجاد می‌شود که از طریق آن تجزیه شدن بافت چربی امکان‌پذیر می‌گردد. تجزیه بافت چربی و تبدیل آن به ذرات ریز این امکان را فراهم می‌کند که خارج کردن بافت چربی از بدن بیمار بدون وارد شدن آسیب به سایر بافت‌ها همچون عضلات، رگ‌های خونی، و اعصاب انجام شود. همچنین در این حالت دوره بهبودی پس از درمان بیمار حداقل خواهد بود. علاوه بر این استفاده از این روش می‌تواند دقت درمان را در نواحی دارای دسترسی دشوار یا نواحی دارای فیبروز شدید امکان‌پذیر کند (لیپوساکشن ثانویه). لیپوماتیک این امکان را فراهم می‌کند که دستیابی به نتایج مطلوب در نواحی دچار فیبروز فراهم شده و این کار از طریق قابلیت این سیستم برای خارج کردن ایمن چربی بدون وارد شدن آسیب به سایر بافت‌های بدن انجام می‌شود.

هزینه لاغری موضعی


هزینه لاغری موضعی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • حق‌الزحمه جراح بر اساس مدرک و تجربه وی
 • هزینه‌های بیمارستان یا هزینه استفاده از تجهیزات اطاق عمل
 • هزینه بی‌هوشی
 • داروهای تجویز شده برای بیمار
 • پوشش‌های لازم پس از عمل جراحی
 • آزمایش‌های لازم برای عمل جراحی

عوارض جانبی احتمالی


عوارض جانبی احتمالی این درمان شامل موارد زیر هستند:

 • کبودی زیاد. این شرایط به‌طور خاص زمانی مشاهده می‌شود که بیمار از داروهای ضدالتهاب یا آسپیرین قبل از درمان استفاده کرده باشد. علاوه بر این بیماران مستعد خونریزی در معرض خطر کبودی زیاد پس از این درمان مواجه هستند.
 • التهاب. ورم ایجاد شده پس از این درمان در برخی موارد ممکن است تا شش ماه دوام و ماندگاری داشته باشد. علاوه بر این گاهی اوقات خروج مایع از محل ایجاد شکاف ممکن است برای مدت طولانی ادامه پیدا کند.
 • ترومبوفلبیت. ترومبوفلبیت عبارت است از تشکیل لخته خون در یک رگ که باعث التهاب رگ مورد نظر می‌شود. این شرایط به‌طور خاص در مواردی که لیپوساکشن در داخل زانو یا داخل ناحیه بالای ران انجام شده باشد، ممکن است در بین افراد مشاهده شود.
 • بی‌حسی. ناحیه تحت درمان ممکن است پس از درمان دچار بی‌حسی شود، اما معمولاً این شرایط موقتی بوده و به خودی خود برطرف می‌شود. علاوه بر این همواره ممکن است در نتیجه این درمان بیمار دچار التهاب عصبی شود.
 • عفونت. در موارد نادر، ممکن است بیمار پس از این درمان با عفونت پوستی مواجه شود. گاهی اوقات درمان این مشکل نیاز به عمل جراحی داشته و احتمال ایجاد جای زخم بر روی پوست پس از این درمان زیاد است.
 • سوراخ شدن اندام‌های داخلی. در موارد نادر در صورتی که لوله لیپوساکشن بیشتر از حد لازم به بدن بیمار وارد شود، ممکن است به اندام‌های داخلی آسیب وارد کرده و آن‌ها را سوراخ کند.
 • واکنش آلرژیک. همواره ممکن است بیمار نسبت به داروها یا تجهیزات استفاده شده در طول عمل جراحی واکنش آلرژیک نشان دهد.
 • سوختگی پوست. حرکت لوله دستگاه ممکن است گاهی اوقات باعث ایجاد اصطکاک و سایش و در نهایت سوختگی پوست یا وارد شدن آسیب به اعصاب شود.

به هر حال توجه داشته باشید با انجام مناسب این درمان توسط متخصصان باتجربه همواره امکان پیشگیری از این عوارض جانبی وجود خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *