درمان لاغری صورت و گونه ها و چاق کردن صورت

30

همراه با افزایش سن، از دست رفتن چربی و کلاژن صورت آغاز می‌شود. همچنانکه پوست پیرتر می‌شود، به دلیل بروز چین و چروک‌ها، بخش عمده‌ای از خاصیت کشسانی دروان جوانی خود را از دست می‌دهد. این مسئله همچنین باعث از دست رفتن ابعاد نواحی مختلف صورت نیز می‌شود. درمان این مشکل، از طریق شیوه‌های بدون جراحی، با استفاده از پرکننده‌های صورت انجام می‌شود. این مواد تزریقی به سرعت وارد عمل شده و حجم از دست رفته‌ی صورت را به آن بازمی‌گردانند، به نحوی که نتایج آن معمولاً پس از مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده خواهند بود و بسته به نوع محصول مورد استفاده، به طور متوسط برای هر نقطه از ۶ ماه تا ۲ سال ماندگار خواهند بود.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

ما در مرکز تخصصی موی رنسانس ، متخصص جایگزینی حجم از دست رفته‌ی چهره‌ی شما هستیم. ما قادر خواهیم بود مشکلات و نگرانی‌های شما را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و ارزیابی مناسبی از تأثیر اضافه کردن حجم به صورت، بر جوانسازی طبیعی آن داشته باشیم.

متخصصین ما معمولاً عمل اضافه کردن حجم را از طریق تزریق ژل، تزریق چربی و لیفت با نخ انجام می‌دهند تا حجم از دست رفته‌ی صورت را بهبود بخشند. متخصصین حاذق و مجرب ما قادر به بهبود طبیعی چهره‌ی شما هستند تا شما احساس اطمینان بیشتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.[/alert]

چگونه می‌‌توان از دست رفتن حجم را توصیف کرد؟


31

همچنانکه حجم صورت کاهش می‌یابد، در اثر تخلیه‌ی کلاژن و چربی صورت، خطوط و یا چین و چروک‌هایی بر روی صورت ایجاد می‌شود. نواحی اطراف چشم‌ها دچار گود و افتادگی می‌شوند و شقیقه‌ها نیز حالتی فرو رفته به خود می‌گیرند، برجستگی گونه‌ها صاف می‌شود و پوست اطراف خط چانه نیز دچار شل‌شدگی می‌شود. خطوط باریکی بر روی لب‌ها و اطراف بینی بوجود می‌آیند. خطوط خنده، در نواحی کناری بینی و دهان و خطوط پیوستگاه گو‌شه‌های لب، درست در زیر گوشه‌های دهان ایجاد خواهند شد. پوست صورت نیز خشک‌تر و نازک‌تر می‌شود و شادابی و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد.

چه چیزی باعث از دست رفتن حجم صورت می‌شود؟


عامل وراثت و روند طبیعی پیری از علل اصلی کاهش حجم صورت می‌باشند. با این حال مصرف برخی از داروها، استرس‌های احساسی، روش‌های سبک زندگی، آسیب‌های متعدد، رژیم‌های غذایی سخت و از دست دادن یا بدست آوردن مکرر وزن که باعث کشیدگی رباط‌های نگهدارنده‌ی بافت نرم صورت می‌شوند، از جمله عوامل تشدید از این عارضه خواهند بود. از دست رفتن حجم صورت و همراه با آن عروق خونی، لایه‌های چربی و کلاژن باعث فرورفتگی پوست صورت خواهد شد. کشیدن سیگار، قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدت زمان طولانی و بیماری‌های سخت نیز به از دست رفتن حجم صورت کمک می‌کند. استرس‌های طولانی مدت ناشی از نداشتن شغل، بیماری یا مرگ یکی از اعضای خانواده و تغییرات هورمونی نیز می‌توانند این روند را تسریع کنند.

درمان از دست رفتن حجم صورت


روش‌های درمانی از دست رفتن حجم صورت از طرق زیر نگرانی‌ها و مشکلات را از بین می‌برند:

  • صاف کردن خطوط اخم و پیشانی
  • بالا بردن و شکل دادن به ابرو
  • جوانسازی نواحی زیر ابرو
  • شکل‌دهی مجدد به بینی
  • پر کردن خطوط و چین و چروک‌های صورت
  • اصلاح شکل و ظاهر لب‌ها
  • تقویت میزان پر بودن لب‌ها
  • افزایش تقارن صورت و لب‌ها
  • لیفت و تقویت فرم صورت
  • اصلاح فرم چانه و خط فک

پرکننده‌های پوستی

capture

ژل‌های پرکننده از مواد مختلف طبیعی و یا مصنوعی تهیه می‌شوند و از ایمنی لازم برای استفاده در پوست، با هدف کاهش خطوط و چین و چروک‌ها برخوردارند. پرکننده‌های پوستی با غلظت‌های مختلفی تولید می‌شوند و این امکان را فراهم می‌آورند تا از خطوط نازک سطحی تا چین و چروک عمیق را بتوان درمان کرد. این مواد به شیوه‌ای کاملاً بدون درد، با استفاده از سوزن‌هایی نازک به پوست تزریق می‌شوند و باعث پرشدن خطوط و چین و چروک‌های صورت می‌شوند. نتایج این عمل فوراً قابل مشاهده خواهند بود.

انواع مختلف پرکننده‌ها

ژل Voluma

capture1

ژل Voluma یکی از محصولات شرکت Juvederm است و یک پرکننده‌ی پوستی برمبنای اسید هیالورونیک محسوب می‌شود. این ژل، به دلیل غلظت بیشتر، نسبت به سایر پرکننده‌های پوستی شرکت Juvederm متفاوت است و اغلب برای فرم‌دهی مجدد و بازسازی حجم از دست رفته‌ صورت نسبت به پرکننده‌های عمومی پوستی که برای پرکردن خطوط و چین و چروک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، ترجیح داده می‌شوند. این ژل، با هدف بهبود خاصیت کشسانی و اصلاح ساختار پوست با کلاژن و الاستین ترکیب می‌شود و نتایج آن برای ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگار خواهند بود. ژل Voluma برای حجم‌دهی مجدد به نواحی خالی شده‌ی  صورت، جایگزینی حجم از دست رفته، فرم‌دهی مجدد و برجسته‌ کردن گونه، استخوان‌های گونه و بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این ژل همچنین برای ایجاد ظاهری توپرتر، نرم‌تر، سفت‌تر و کشیده‌تر، کاهش خطوط فکی و فرم‌دهی مجدد به ابعاد صورت نیز می‌توان استفاده کرد.

ژل Sculptra

ژل Sculptra نوعی تحریک کننده‌ی کلاژن است. این ژل غالباً برای افزایش حجم میانه‌ی صورت و کاهش آثار پیری از طریق اصلاح مجدد خطوط و زوایای چهره، مورد استفاده قرار می‌گیرد. جز اصلی این ژل، اسید پلی‌ال‌لاتیک است که بالغ بر ۲۵ سال با موفقیت در عمل‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژل، ماده‌ی مصنوعی زیست تخریب‌پذیر و زیست سازگاری است که از طریق تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر، میزان کلاژن از دست رفته‌ی را جبران می‌کند.  تأثیر این ماده بر لایه‌های زیرین پوست، باعث تحریک سلول‌های تولید کننده‌ کلاژن می‌شود و از این طریق حجم از دست رفته را بازیابی و فرم صورت را بهبود می‌بخشد. نتایج استفاده از این ماده، به سرعت ژل‌های پرکننده ظاهر نمی‌شوند، ولی پس از طی دوره‌ی درمان، برای مدت زمانی طولانی‌تر ماندگار خواهند بود.

ژل Radiesse

34

ژل Radiesse، روشی درمانی است که برای حجم‌دهی به نواحی گسترده‌ای مانند میانه‌ی صورت، پشت دست‌ها و برخی چین‌ها و خطوط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده از ترکیب میکروسفیرها‌ی (microspheres) کوچک بر پایه کلسیم معلق در ژل مبتنی بر آب ساخته می‌شود. میزان نرمی میکروسفیرهای کلسیمی مشابه مواد معدنی طبیعی بدن است که با گذشت زمان این مواد جذب بدن شده و کلاژنی طبیعی آثاری بلند‌مدت را از خود به جای می‌گذارند. پس از تزریق این ژل، نه تنها این ماده باعث افزایش حجم می‌شود، بلکه تولید کلاژن طبیعی بدن را نیز تحریک می‌کند و نتایجی را ایجاد می‌کند که برای بالغ بر ۱۸ ماه ماندگار خواهند بود. این میکروسفیرهای کلسیمی چارچوبی را ایجاد می‌کنند که بافت بدن  می‌تواند سلول‌های کلاژن را در بین آن‌ها ایجاد کند. این ژل در عرض چند ماه به تدریج حل می‌شود، میکروسفیرهای آن از هم می‌پاشند و تنها ساختار جدید کلاژنی باقی خواهد ماند.

تزریق چربی

36

تزریق چربی از طریق احیای حجم از دست رفته پوست، عمق و تعداد چین و چروک‌های صورت را کاهش می‌دهد و از این طریق ظاهری درخشان‌تر را برای پوست ایجاد می‌کند. بازگرداندن چربی به صورت حتی می‌تواند بافت پوست را نیز تقویت کند. در این روش چربی از ناحیه‌ای از بدن، معمولاً شکم یا باسن، برداشته شده و به ناحیه‌ای که با مشکل کمبود حجم روبرو است، تزریق می‌شود. عمل تزریق چربی، روشی با حداقل تهاجم است که به ایجاد هیچگونه برشی برروی صورت نیاز ندارد. این عمل تحت بی‌حسی موضعی همراه با انسداد عصب صورت انجام می‌شود. گاهی برخی از بیماران برای کاهش میزان استرس خود از آرامبخش‌های داخل وریدی خفیف نیز استفاده می‌کنند که البته برای اکثر بیماران ضروری نیست.

لیفت صورت با نخ

37

 لیفت صورت با نخ، روشی مورد تأیید برای مقابله با آثار از دست رفتن حجم صورت است که امکان کاهش علائم پیری را به شیوه‌ای ایمن و مؤثر فراهم می‌آورد. پس از انجام این شیوه‌ی درمانی، گونه‌ها اندکی برجسته‌تر می‌شوند، حجم صورت افزایش می‌یابد و در نتیجه‌ی آن‌ شما از ظاهری جوان‌تر، ملایم‌تر و شاداب‌تر بهره‌مند خواهید شد. علاوه بر اینکه این روش به طور کلی باعث جوانسازی صورت می‌شود، همزمان و مهم‌تر از آن، امکان حفظ حالات و حرکات طبیعی صورت را نیز فراهم می‌آورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *