درمان، از بین بردن و رفع خط خنده و لبخند با تزریق ژل و لیفت با نخ

6

همواره بیان می‌شود خنده بهترین دارو برای درمان بیماری‌ها است. با وجود امکان درست بودن این نظریه، خندیدن برای افراد می‌تواند هزینه داشته باشد. در حقیقت سال‌ها خندیدن می‌تواند باعث ایجاد خطوط خاص در نواحی اطراف دهان شود. برای اکثر افراد، خط لبخند مسئله‌ای بی‌اهمیت و مسخره نیست. این خطوط از اطراف بینی شروع شده و به گوشه دهان امتداد پیدا می‌کنند و علت ایجاد آن‌ها کاهش حجم پوست و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی آن به خاطر بالا رفتن سن است. به این ترتیب خطوط لبخند ممکن است باعث شوند ظاهر فرد پیرتر، خسته‌تر، یا ناراحت به نظر برسد و این شرایط در حالی است که ممکن است احساس درونی فرد کاملاً خوب باشد. به هر حال امروزه دیگر نیازی به تحمل کردن این شرایط و کنار آمدن با آن نیست. در ادامه شما می‌توانید با علل اصلی ایجاد خط لبخند و نیز بهترین روش‌های درمان مناسب برای آن آشنا شوید.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

مرکز تخصصی موی رنسانس مفتخر است از بهترین روش‌های درمان موجود برای رفع مشکلات پوستی، مشکلات مربوط به رویش مو و نیز مشکلات ظاهری بدن برای بیماران خود استفاده ‌کند. این کلینیک تنها از افراد متخصص و برخوردار از دانش و تجربه مناسب برای ارائه خدمات درمانی بهره می‌گیرد. به این ترتیب، متخصصان ما از روش‌های ابتکاری و تکنولوژی‌های پیشرفته برای رفع مشکلات بیماران استفاده می‌کنند. این کلینیک سعی می‌کند با ارائه خدمات درمان مناسب، حداکثر راحتی، آسایش و رضایت را برای بیماران ایجاد کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های درمان قابل استفاده در این کلینیک جهت از بین بردن خط لبخند (و به‌طور خاص روش‌های تزریق بوتاکس و تزریق ژل)، هم‌اکنون می‌توانید با همکاران ما تماس گرفته و در صورت نیاز هماهنگی لازم را برای جلسه ملاقات با متخصصین این کلینیک انجام دهید.[/alert]

حقیقت ناراحت‌کننده پشت خطوط لبخند


دو نوع اصلی خطوط لبخند عبارت از خطوط نازولابیال و خطوط پریورال (خطوط عمودی دور دهان) هستند. خطوط نازولابیال در حقیقت خطوطی هستند که از ناحیه بینی به سمت گوشه‌های دهان امتداد پیدا می‌کنند و در نتیجه سال‌های طولانی خندیدن، لبخند زدن یا حتی صحبت کردن ایجاد می‌شوند. خطوط پریورال عبارت از شیارهای ریز ایجاد شده بر روی لب‌ها هستند که در نتیجه جمع کردن لب‌ها یا سیگار کشیدن ایجاد می‌شوند. در هر دو حالت، خطوط لبخند با حرکت‌های دهان هماهنگی داشته و دائمی می‌باشند.

چه کسانی بیشتر از همه مستعد ایجاد خطوط لبخند هستند؟


7

با بالا رفتن سن، چین و چروک بر روی نواحی مختلف پوست صورت همچون پیشانی، زیر چشم‌ها، بین ابروها، و نیز اطراف دهان تشکیل می‌شود. هرچند همه افراد با این مشکل مواجه می‌شوند، خانم‌ها به خاطر ساختار پوست متفاوت در این ناحیه از بدن، در مقایسه با آقایان بیشتر در معرض ایجاد چین و چروک‌های پوستی قرار دارند. مشابه انواع دیگر چین و چروک‌ها، خطوط لبخند می‌توانند در نتیجه افزایش سن، عوامل ژنتیک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن ایجاد شوند. برای مثال، اگر مادر، پدر، برادر یا خواهر بزرگ‌تر شما دارای چین و چروک بر روی پوست خود باشند، احتمال ایجاد این مشکل برای شما به‌طور مشخص افزایش پیدا می‌کند. سایر عواملی که می‌توانند باعث ایجاد خطوط لبخند بر روی صورت شوند شامل از دست دادن کلاژن و الاستین (اجزای نگه‌دارنده پوست) و نیز تغییر زیاد وزن هستند.

روش‌های درمان قابل استفاده برای رفع خطوط لبخند


8

برای رفع این مشکل لازم است از روش‌های درمان زیر پس از مشورت با پزشک معالج استفاده شود:

تزریق بوتاکس

مسلماً همه ما درباره تزریق بوتاکس تاکنون مطالب زیادی شنیده‌ایم، اما آیا می‌دانید این روش می‌تواند یک درمان موثر برای رفع خطوط لبخند پریورال باشد؟ در حقیقت بوتاکس می‌تواند باعث ریلکس شدن عضلات شده و به این ترتیب هنگام خندیدن، پوست شما در نواحی بالای دهان جمع نخواهد شد. متاسفانه، خطوط نازولابیال یا خطوط عمیق صورت که از گوشه‌های بینی شروع شده و به اطراف دهان امتداد پیدا می‌کنند، به خاطر ثابت بودن شرایط (عدم تاثیرپذیری از وضعیت عضلات صورت) در نتیجه استفاده از بوتاکس از بین نمی‌روند.

تزریق بوتاکس چگونه باعث رفع مشکل می‌شود؟

بوتاکس یک سم عصبی است که خود را به انتهای اعصاب متصل می‌کند. هنگامی که این شرایط ایجاد شود، انتقال‌دهنده عصبی مسئول ارسال پیام انقباض عضلات (تحت عنوان استیل کولین) آزاد نخواهد شد. به بیان ساده‌تر، تزریق بوتاکس می‌تواند به‌طور موقت باعث فلج شدن عضلات ایجادکننده چین و چروک در ناحیه صورت شود. به همین خاطر است که چین و چروک‌های ایجاد شده به خاطر قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید و جاذبه به تزریق بوتاکس واکنش نشان نمی‌دهند. در حقیقت ایجاد این نوع از چین و چروک‌ها ربطی به انقباض عضلات در ناحیه صورت ندارد.

با توجه به اینکه تزریق بوتاکس عملکرد خود را از طریق ضعیف کردن عضلات صورت انجام می‌دهد، دستیابی به نتایج کامل درمان معمولاً به حدود پنج تا هفت روز زمان نیاز خواهد داشت. به این ترتیب بیمار متوجه می‌شود به تدریج وضعیت چین و چروک‌های دینامیک (تحت تاثیر انقباض عضله) بر روی صورت بهبود می‌یابد. علاوه بر این، نتایج اولیه تزریق بوتاکس را می‌توان به فاصله کوتاه پس از تکمیل درمان نیز مشاهده کرد. بهبود نتایج ظاهری ناشی از این درمان به تدریج بیشتر شده و می‌تواند تا حدود دو هفته پس از درمان ادامه پیدا کند. با گذشت این مدت، فرد می‌تواند بهترین وضعیت ظاهری خود را پس از درمان مشاهده نماید. به هر حال، تاثیرات درمانی ناشی از تزریق بوتاکس به تدریج با گذشت چهار تا شش ماه از بین خواهد رفت و لازم است چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست پس از این مدت دوباره با تکرار تزریق بوتاکس (جهت دستیابی به نتایج ماندگار) درمان شوند.

تزریق ژودرم

ژودرم (Juvéderm) یک نوع ژل پوستی است که برای از بین بردن موقت خطوط لبخند بسیار مفید است. این ژل باعث می‌شود پوست فرد برآمده شده و خطوط ایجاد شده در آن از بین برود. در حقیقت ژودرم از یک نوع ژل حاوی اسید هیالورونیک ساخته می‌شود که در هنگام تزریق به پوست، باعث صاف شدن چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده بر روی آن می‌شود. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد و نقش اصلی آن جمع کردن و جذب آب و نیز ایجاد حجم برای پوست صورت است. به هر حال، در طول فرآیند بالا رفتن سن، حجم اسید هیالورونیک موجود در بدن کاهش پیدا می‌کند. به این ترتیب تزریق ژل ژودرم می‌تواند حجم از دست رفته اسید هیالورونیک را در پوست بازیابی کرده و به از بین رفتن خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده اطراف دهان کمک کند.

نتایج تزریق ژل ژودرم بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است و بهبود در شرایط بیمار با گذشت یک تا دو هفته از تزریق ادامه پیدا می‌کند. به این ترتیب پوست فرد صاف شده و رطوبت طبیعی خود را به دست می‌آورد. این نتایج برای حدود ۱۲ ماه دوام و ماندگاری دارند. در حقیقت تزریق ژل ژودرم تنها روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است که می‌تواند فقط با یک جلسه درمان تا یک سال دوام و ماندگاری داشته باشد.

لیفت با نخ

لیفت با نخ یک روش درمان زیبایی با سطح تهاجم حداقل است که می‌تواند برای رفع مشکلات افتادگی بافت از داخل و نیز تحریک بافت اطراف دهان برای تولید کلاژن جدید موثر باشد. نخ‌های ریز مورد استفاده در این روش از پلی دی اکسانون (PDA) ساخته می‌شوند که یک تکنیک خاص طراحی شده برای جراحی قلب است. این ماده ‌ایمن، قابل جذب و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می‌باشد.

لیفت با نخ می‌تواند باعث سفت شدن پوست و لیفت صورت به‌طور همزمان شود. به این ترتیب پس از ۲ تا ۳ هفته از درمان، بیمار می‌تواند تغییرات قابل توجه در وضعیت ظاهری خود مشاهده کند. نتایج لیفت صورت با نخ برای مدت ۸ ماه دوام و ماندگاری خواهند داشت.

چگونه می‌توان از ایجاد خطوط لبخند بر روی صورت پیشگیری کرد؟


به این منظور لازم است به نکات زیر توجه شود:

  • محافظت از پوست در برابر اشعه UV به‌طور منظم با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، استفاده از کلاه لبه‌دار، و حرکت در سایه در صورت امکان. علاوه بر این به منظور حفاظت از پوست نباید از حمام آفتاب (طبیعی و مصنوعی) استفاده شود.
  • کاهش سیگار کشیدن یا ترک آن
  • افزایش رطوبت سطحی پوست از طریق استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و کرم‌های موضعی
  • استفاده از لوازم آرایشی باکیفیت که خطوط ایجاد شده بر روی صورت را تشدید نکنند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *