درمان،رفع و از بین بردن چین و چروک دور و زیر چشم

c

گاهی اوقات به خطوط ایجاد شده در گوشه‌های چشم که با افزایش سن عمیق‌تر می‌شوند، خطوط پنجه‌کلاغی یا خطوط ناشی از نگاه کردن با چشمان نیمه‌باز گفته می‌شود. این خطوط که در متون پزشکی به آن‌ها چین و چروک‌های دور چشم گفته می‌شود، از گوشه‌های خارجی چشم شروع شده و به سمت گوش امتداد پیدا می‌کنند. گاهی اوقات این خطوط به سمت استخوان گونه امتداد یافته و مشکلات ظاهری آن‌ها تشدید می‌شود.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

روش‌های بسیار زیادی برای درمان و رفع چین و چروک اطراف چشم وجود دارد. متخصصان ما در مرکز تخصصی موی رنسانس از روش‌های درمان بدون جراحی به منظور جوان‌سازی پوست استفاده می‌کنند. مزایای این روش‌ها در سطح خطر پایین، عوارض محدود، و در عین حال موثر بودن نتایج درمان آن‌ها است. به این منظور متخصصان ما معمولاً از تزریق ژل و بوتاکس در نواحی اطراف چشم استفاده می‌کنند. این تزریق‌ها علاوه بر پر کردن چین و چروک‌ها و حذف آن‌ها، به ماهیچه‌های اطراف چشم نیز استراحت می‌دهند. انجام این کار باعث می‌شود تا فرآیند تولید کلاژن در پوست تحریک شده و به این ترتیب بدن خود چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست را ترمیم کند.

تیم متخصصان این کلینیک با بررسی دقیق شرایط هر بیمار دستیابی به بهترین نتایج را امکان‌پذیر می‌کنند. در صورت تمایل می‌توانید هم‌اکنون با شماره تلفنهای ۰۲۱۲۲۰۸۸۲۱۰– ۰۲۱۸۸۹۴۳۶۵۳– ۰۹۱۲۲۱۱۵۴۴۲ با ما تماس گرفته و با دریافت اطلاعات مورد نیاز، هماهنگی جلسه ملاقات را با متخصصین این مرکز انجام دهید.[/alert]

دلیل ایجاد چین و چروک اطراف چشم


پوست اطراف چشم‌ها به نسبت نازک است (حتی به نازکی ۱ میلی‌متر در بعضی نقاط) و به همین خاطر امکان ایجاد چین و چروک بر روی آن بیشتر از پوست سایر نقاط صورت همچون گونه‌ها است. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض نور خورشید تاثیر بااهمیت در ایجاد این خطوط دارد. در حقیقت هر چه میزان قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید بیشتر باشد، نازک شدن پوست با گذشت زمان بیشتر خواهد بود و در نتیجه این شرایط پوست صاف صورت از بین رفته و خطوط و چین و چروک‌های مختلف بر روی آن تشکیل می‌شود.

علائم


c2

با بالا رفتن سن، عمق و تعداد خطوط پاکلاغی افزایش یافته و این خطوط به تدریج از ناحیه دور چشم فراتر رفته و در ناحیه بالای استخوان گونه و خود گونه گسترش پیدا خواهند کرد. گاهی اوقات افراد ممکن است با خطوط بسیار وسیع در این رابطه بر روی صورت خود مواجه شوند. با همراه شدن این شرایط با از بین رفتن حجم طبیعی پوست نواحی اطراف چشم، فرورفتگی چانه و نیز تغییر شرایط حفره ناودان اشک، در نهایت ظاهر خسته و پیر برای فرد ایجاد خواهد شد.

روش‌های درمان چین و چروک دور چشم در مرکز تخصصی موی رنسانس


تزریق بوتاکس و دیسپورت (dysport)

c33تزریق بوتاکس و ماده جایگزین آن یعنی دیسپورت، می‌تواند یک راهکار درمانی موثر و غیرجراحی برای صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست در نتیجه حرکت فعال عضلات باشد. به این منظور یک متخصص تزریق زیبایی عضلات ایجاد کنده چین و چروک در ناحیه صورت را شناسایی کرده و با استفاده از یک سوزن بسیار ریز، بوتاکس را به این عضلات تزریق می‌کند. این تزریق می‌تواند ریلکس شدن موقت این عضلات را به همراه داشته باشد. در حقیقت تزریق بوتاکس این امکان را فراهم می‌کند که هر دوی عضلات و پوست فرد آزاد شده و به این ترتیب خطوط پاکلاغی، چین و چروک پیشانی و خطوط اخم از بین رفته یا حداقل کاهش یابد.

تزریق بوتاکس نیازی به ریکاوری ندارد. بیمار می‌تواند نتایج این تزریق را با گذشت حدود ۵ روز از درمان مشاهده کند و این نتایج معمولاً تا ۴ ماه دوام و ماندگاری دارد. به همین دلیل، تزریق بوتاکس اولین پیشنهاد درمانی برای از بین بردن خطوط پاکلاغی و نیز چین و چروک‌های ایجاد شده در ناحیه بالای صورت است.

تزریق ژل

c44روش تزریق ژل دارای شباهت‌های زیاد با تزریق بوتاکس است و در این رابطه فقط تفاوت کمی در ارتباط با عملکرد این درمان‌ها وجود دارد. همان‌طور که از نام این روش مشخص است، تزریق ژل می‌تواند خطوط، جای زخم و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست را با اضافه کردن بافت نرم پوست و ایجاد یک لایه زیر آن، صاف کند. امروزه از انواع مختلف ژل‌ها برای تزریق به پوست استفاده می‌شود که اکثر آن‌ها دوره ریکاوری محدود داشته و نتایج درمانی سریع دارند. این نتایج می‌توانند از چهار ماه تا بیش از یک سال با توجه به نوع پوست بیمار و نیز نوع ژل استفاده شده دوام و ماندگاری داشته باشند. اغلب از تزریق ژل برای رفع خطوط پنجه‌کلاغی استفاده نمی‌شود، اما بعضی بیماران از این روش برای پر کردن پوست نواحی اطراف چشم و درمان مشکلاتی مثل پف زیر چشم و نیز سیاهی دور آن استفاده می‌کنند. به این ترتیب همواره احتمال دارد ظاهر خطوط پاکلاغی نیز کاهش پیدا کند. به هر حال، در این کلینیک به اکثر بیماران توصیه می‌شود از تزریق مقدار کمی بوتاکس یا دیسپورت به همراه تزریق ژل برای از بین بردن مناسب خطوط پاکلاغی استفاده کنند.

بهترین درمان برای از بین بردن خطوط پنجه‌کلاغی چیست؟


c5

هر چند همواره لازم است مزایا و مضرات هر روش درمانی در هنگام انتخاب برای بیمار تحلیل شود، به جرات می‌توان گفت تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش‌های درمان زیبایی برای از بین بردن خطوط پاکلاغی است. در حقیقت استفاده از روش‌هایی مثل تزریق ژل و رتینوئید می‌تواند ظاهر پوست فرد را بهبود بخشد، اما تزریق بوتاکس نتایج موثرتری را در مقایسه با این روش‌ها داشته و می‌تواند علاوه بر صاف کردن پوست، عضلاتی را که باعث ایجاد چین و چروک شده‌اند را نیز ریلکس و آزاد کند. تزریق بوتاکس همچنین می‌تواند از ریسک و نیز مدت ریکاوری طولانی مورد نیاز برای عمل جراحی جلوگیری کند.

توجه داشته باشید علیرغم روند طبیعی بالا رفتن سن، نیازی به تحمل خطوط پاکلاغی و چین و چروک‌های ایجاد شده به خاطر این فرآیند بر روی پوست نیست. در حقیقت اگر شما علاقه‌مند به استفاده از روش تزریق بوتاکس یا سایر روش‌های درمان زیبایی غیر جراحی برای از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده در پوست خود هستید، متخصصان ما در مرکز تخصصی موی رنسانس می‌توانند خدمات مورد نیاز را در این رابطه به شما ارائه کرده و مشکل شما را برطرف نمایند.

مزایای استفاده از روش‌های غیرجراحی برای رفع خطوط پاکلاغی


استفاده از روش‌های درمان غیرجراحی برای رفع خطوط پاکلاغی دارای مزایای متعدد نسبت به عمل جراحی لیفت صورت به شرح زیر است:

  • دوره ریکاوری محدود
  • درد در سطح حداقل
  • طول درمان سریع فقط در چند دقیقه
  • نتایج ماندگار
  • ایجاد ظاهر طبیعی
  • ایجاد ظاهر جوان بدون نیاز به پذیرش ریسک عمل جراحی

چگونه می‌توان به صورت طبیعی از ایجاد خطوط پاکلاغی پیشگیری کرد


در صورتی که هنوز خطوط پاکلاغی در نواحی اطراف چشم‌های شما ایجاد نشده یا شما قبلاً از روش‌های درمان مناسب برای رفع این خطوط استفاده کرده‌اید، می‌توانید از برخی روش‌های مناسب برای پیشگیری از ایجاد خطوط پاکلاغی یا جلوگیری از برگشت آن‌ها پس از درمان به شرح زیر استفاده کنید:

  • استفاده از کرم ضدآفتاب- انجام این کار می‌تواند از وارد شدن آسیب به پوست در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کند.
  • مصرف کرم‌های پوست ضد پیری- به این منظور می‌توان از کرم‌های مناسب برای پوست دور چشم که غنی از فاکتورهای رشد مورد نیاز برای تجدید کلاژن پوست هستند، استفاده کرد.
  • استفاده از عینک آفتابی (به خصوص عینک‌هایی که حفاظت UVA و UVB دارند)- این عینک‌ها می‌توانند از پوست اطراف چشم شما در برابر پرتو خورشید حفاظت کرده و نیاز به جمع کردن چشم به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید را از بین ببرند. جمع کردن چشم‌ها یا نگاه کردن با چشمان نیمه‌باز یکی از دلایل اصلی ایجاد خطوط پاکلاغی هستند.

با ادامه پیشرفت در روش‌های درمان غیرجراحی مناسب برای جوان کردن پوست و از بین بردن چین و چروک آن، دیگر دلیلی برای تحمل این شرایط بر روی پوست و به‌طور خاص نواحی اطراف چشم‌ها نیست. به این ترتیب شما می‌توانید ظاهر جوان و شاداب پوست خود را بازیابی نمایید. به منظور کسب اطلاعات لازم و هماهنگی با متخصصین این کلینیک، همین امروز با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *