جوانسازی و زیباسازی پوست صورت بدون جراحی

20

بسیاری از عوامل می‌توانند باعث شوند علائم پیری در پوست پیش از موعد مشاهده گردند. این شرایط می‌تواند با استرس، حرکت‌های تکراری در ارتباط با نشان دادن احساس در ناحیه صورت، جاذبه زمین، قرار گرفتن در معرض پرتو خورشید و بسیاری عوامل مانند آن ارتباط داشته باشند. به هر حال، امروزه برخی خانم‌ها از روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت برای از بین بردن این علائم استفاده می‌کنند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

متخصصین ما در مرکز تخصصی موی رنسانس دارای تجربه مناسب در ارزیابی، پیشنهاد، و اجرای روش‌های درمانی جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت هستند و برای این درمان‌ها از تجهیزاتی استفاده می‌کنند که از طریق آن‌ها می‌توان از ایمنی و راحتی بیمار در طول درمان مطمئن شد.

در این کلینیک از روش‌های متعدد برای جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت استفاده می‌شود. متخصصین این کلینیک به این منظور با توجه به شرایط بیمار و نوع پوست وی از بهترین روش‌های درمان استفاده کرده و همواره سعی می‌کنند طبیعی‌ترین نتایج را برای بیمار ایجاد نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه ملاقات با متخصصین این کلینیک لطفاً با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.[/alert]

جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت چیست؟


جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت یک روش درمان زیبایی (یا مجموعه‌ای از روش‌های درمان زیبایی) است که با هدف بازیابی ظاهر مناسب پوست در ناحیه صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. جوان کردن پوست صورت از طریق روش‌های جراحی و غیرجراحی امکان‌پذیر است. این روش‌ها از نظر سطح تهاجم و عمق درمان با یکدیگر متفاوت هستند. این روش‌ها می‌توانند عمق مشخص ساختار پوست صورت را هدف گرفته و به این ترتیب برای درمان مشکلات ایجاد شده در پوست ناحیه صورت مثل چین و چروک، شل‌شدگی، تغییر رنگ‌دانه‌ها و جای زخم و جراحت باقیمانده بر روی پوست استفاده شوند.

تاثیرات جوان‌سازی پوست صورت


تاثیرات اصلی جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت به شرح زیر هستند:

  • تحریک تولید کلاژن: سفت کردن پوست با لیزر معمولاً با هدف تحریک تولید کلاژن زیر سطح پوست انجام شده و باعث سفت شدن پوست می‌شود. این درمان می‌تواند باعث از بین رفتن خطوط ریز، خطوط پنجه‌کلاغی، و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی صورت شود که معمولاً این علائم در نتیجه افزایش سن در افراد مشاهده می‌گردد. به این ترتیب با استفاده از روش‌های درمان غیرتهاجمی امکان بازیابی شرایط عادی و جوانی پوست وجود داشته و نیازی به خطر کردن و پرداخت هزینه‌های سنگین در این رابطه وجود نخواهد داشت.
  • لیفت افتادگی پلک، ابرو و افتادگی خط فک: لیفت صورت، لیفت پلک و لیفت ابرو روش‌های درمان موثر برای جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت هستند. میزان درمان مورد نیاز برای فرد در این حالت به شرایط وی بستگی دارد. برخی افراد ممکن است نیاز به استفاده از یکی از این سه روش درمان زیبایی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از هر سه مورد این درمان‌ها برای رفع مشکل خود استفاده نمایند. به این ترتیب لازم است با پزشک معالج قبل از تصمیم‌گیری برای این درمان ملاقات و صحبت شود.
  • از بین بردن لکه‌های تیره و تغییر رنگ پوست، حداقل کردن جای زخم و جراحت و رفع سایر مشکلات ظاهری پوست: لایه‌برداری شیمیایی و میکرودرم در عمل می‌توانند مشکلات ظاهری ایجاد شده در پوست را برطرف کنند. این روش‌ها عملکرد خود را از طریق لایه‌برداری نواحی سطح پوست با مواد شیمیایی انجام می‌دهند. به این ترتیب پوست فرد درخشندگی و جوانی خود را به دست خواهد آورد. در هر حال لازم است استفاده از این روش‌های درمان زیبایی در یک کلینیک معتبر انجام شود تا به این ترتیب بتوان از دستیابی به نتایج مورد نظر مطمئن شد.
  • صاف‌تر و جوان‌تر شدن ظاهر پوست: در صورتی که به دنبال یک راهکار سریع برای درمان زیبایی هستید، تزریق بوتاکس می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد. واضح است که در این حالت درمان بیمار فقط به چند دقیقه زمان نیاز خواهد داشت. تنها عیب این درمان در ایجاد محدودیت در حالت‌های ظاهری صورت به خاطر کشیده شدن پوست است. به هر حال نیازی به نگرانی درباره این شرایط نیست، زیرا تاثیر این درمان با گذشت چند ماه از بین خواهد رفت. در صورت تمایل به انجام این درمان، لازم است درباره آن با پزشک معالج خود صحبت کرده و از خدمات افراد ناشناخته به این منظور استفاده ننمایید.

افراد مناسب برای جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت


افراد مناسب برای این درمان می‌بایست شرایط مناسب از نظر سلامتی داشته و انتظارات واقع‌بینانه از نتایج درمان خود داشته باشند. بهترین افراد برای استفاده از این درمان دارای یک یا چند ویژگی از بین موارد زیر هستند:

  • افرادی که حجم پوست صورت خود را از دست داده باشند.
  • افرادی که در پوست صورت آن‌ها خطوط و چین و چروک ایجاد شده باشد.
  • افرادی که دچار افتادگی پوست شده باشند.
  • افرادی که دچار لکه‌های پیری در ناحیه صورت شده باشند.
  • افرادی که در وضعیت یا ساختار پوست آن‌ها تغییر ایجاد شده باشد.

روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت


روش‌های درمان با تزریق

هنگامی که ایجاد خطوط و چین و چروک‌های پوست به تدریج شروع می‌شود، درمان با روش‌های تزریق می‌تواند به صاف شدن پوست کمک کرده و جوانی و شادابی پوست را بازیابی کند. روش‌های درمان با تزریق معمولاً فقط به چند دقیقه زمان برای تکمیل نیاز دارد و پس از این درمان نیازی به بهبودی نیست.

تزریق ژل

213

تزریق ژل برای درمان خطوط ایجاد شده بر روی پوست صورت یا نقاطی که حجم خود را از دست داده‌اند، می‌تواند یک روش درمان موثر برای رفع خطوط لبخند، خطوط ایجاد شده در نواحی اطراف چشم‌ها و پیشانی، و نیز بازیابی حجم پوست باشد. نتایج این درمان موقتی اما ماندگار است و امکان حفظ این نتایج با تکرار درمان وجود خواهد داشت.

تزریق بوتاکس

24

بوتاکس یک سم عصبی است که تاثیر خاص در درمان خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده متوسط تا شدید بر روی ناحیه صورت دارد. تزریق این ماده در عمل باعث می‌شود اختلال موقت در عملکرد عضلات در ناحیه تزریق ایجاد شده و از پیشرفت چین و چروک‌های پوست جلوگیری گردد. به این ترتیب با صاف کردن پوست نواحی اطراف چشم‌ها، بوتاکس می‌تواند ظاهر صورت فرد را برای چند سال جوان نماید. در عمل نتایج این درمان برای سه تا شش ماه دوام و ماندگاری داشته و پس از این مدت از بیمار خواسته می‌شود برای تکرار درمان دوباره به مطب پزشک مراجعه کند.

تزریق چربی

25

در صورتی که فرد دچار مشکل از دست دادن حجم پوست در ناحیه صورت باشد، متخصصین این کلینیک احتمالاً به وی پیشنهاد می‌کنند از روش تزریق چربی برای جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت خود به همراه لیفت صورت استفاده کند. به این منظور سلول‌های چربی از نواحی خاص بدن همچون ران‌ها گرفته شده و سپس این چربی به نقاط خاص همچون نواحی اطراف چشم‌ها، شقیقه‌ها، گونه‌ها، و لب‌ها تزریق می‌شود. به این ترتیب چربی تزریق شده می‌تواند حجم طبیعی پوست را بازیابی کرده و باعث بهبود ظاهر و وضعیت زیبایی صورت فرد شود.

لیفت با نخ

26

لیفت با نخ یک روش راحت و با سطح تهاجم کم است که به منظور از بین بردن علائم ناشی از افزایش سن در اوایل دوره شکل‌گیری آن‌ها طراحی شده و برای مثال می‌تواند برای از بین بردن افتادگی ناچیز در پوست صورت مفید باشد. روش ابتکاری لیفت صورت با نخ را می‌توان فقط در طول یک یا دو ساعت بر روی بیمار بدون نیاز به بی‌حسی انجام داد. در طول این درمان، جراح پلاستیک نخ‌های ریز را به ناحیه صورت از طریق شکاف‌های ریز ایجاد شده در نواحی هدف وارد می‌کند. این نخ‌ها به بافت پوست متصل شده و با کشیدن آن‌ها، لیفت در ناحیه پوست صورت ایجاد می‌شود. این درمان همچنین می‌تواند باعث صاف شدن پوست صورت شود. تقریباً بلافاصله پس از این درمان، نواحی درمان شده با کمی برآمدگی مواجه می‌شوند و به این ترتیب افتادگی پوست از بین رفته و فرد ظاهر جوان و شاداب خود را به دست خواهد آورد. به خاطر اینکه افراد بیمار معمولاً در طول این درمان به‌طور کامل هوشیار هستند، می‌توانند نتایج حاصل از لیفت با نخ را تایید نمایند. هنگامی که این نخ‌ها گره زده شد، نخ در ناحیه داخل پوست پنهان می‌شود و جای زخم و جراحت باقی مانده بر روی پوست پس از این درمان برای سایرین قابل مشاهده نخواهد بود.

لیزر پوست

جوان‌سازی و زیباسازی پوست با لیزر یک روش درمان موثر برای از بین بردن لایه‌های بالای پوست به منظور آشکار شدن پوست نرم‌تر و صاف‌تر لایه‌های زیرین می‌باشد. به این منظور پرتوی لیزر به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و باعث تحریک فرآیند تکثیر سلولی و تولید کلاژن می‌شود. امروزه از لیزر دی اکسید کربن برای جوان‌سازی پوست استفاده شده و این روش همچنین می‌تواند آسیب‌های وارد شده به پوست به خاطر قرار گرفتن آن در معرض نور خورشید را نیز درمان کند. به این منظور با توجه به عمق درمان، این روش ممکن است تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی بر روی بیمار انجام شود. لیزر فراکشنال علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارها و جای جوش ( جوشگاه های پوستی ) در در مان پیری پوست خصوصا شلی پوست و چروک های دور چشم و دوردهان هم کاملا موثر است حدودا ۱۵سال قبل لیزر Co2 معمولی برای مشکلات فوق استفاده می شد ولی در عمل طولاني بودن زمان التیام بخشي پوست كه گاهي به ۳ تا ۴ هفته می رسید و در اين مدت پوست بايدپانسمان می شد و قرمزی پوست که گاه ۴ تا ۶ ماه به طول مي انجامید و در پوست ما ايرانيان هم امکان تيرگي بعد از ليزر نيز وجود داشت .

عوارض جانبی روش‌های درمان زیبایی جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت


در بهترین حالت لازم است با پزشک قبل از انتخاب یک تکنیک خاص برای جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت صحبت شود. انجام این کار به‌طور خاص زمانی لازم است که فرد پوست حساس داشته باشد. توجه داشته باشید اکثر روش‌های درمان زیبایی مورد استفاده برای جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت دارای عوارض جانبی همچون ورم، قرمزی، تغییر رنگ پوست،احساس خارش، لایه شدن پوست، بی‌حسی موقت، و ایجاد جوش یا تاول هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *