تزریق ژل (لب، گونه و چانه): مزایا و کاربرد

Untitled-2

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

برای افرادی که به دنبال اصلاح عیوب نسبتاً جزئی پوست و یا کاهش علائم پیری هستند، درمان چروک صورت که به روش تزریق انجام می‌شوند، اغلب یک جایگزین ارزشمند و مؤثر بجای عمل جراحی زیبایی صورت می‌باشند. با تزریق ژل به صورت ، چین و چروک، خطوط خنده، و مناطق دیگر صورت را می‌توان پر نمود و آنها را احیا کرد. با افزایش حجم زیر پوست، نمای ظاهری چین و چروک و خطوط پوست کاهش می‌یابد. هر چند نتایج درمان با تزریق ژل موقتی هستند، اما می‌توانند تا یک سال یا بیشتر دوام آورده، و برای افرادی که می‌خواهند با حداقل تلاش، ظاهر خود را در طول زمان حفظ کنند یک راه آسان محسوب می‌گردد.

[/alert]

ژل‌های تزریقی طوری طراحی شده‌اند که با هموارکردن خطوط پوست، پرکردن چین و چروک و حجم‌دادن برخی نواحی مانند گونه‌های فرورفته و لب‌های نازک، به‌طور مؤثری روند پیری را معکوس نمایند. نتایج حاصل از تزریق ژل به لب ، فوری می‌باشد. تزریق ژل چانه، لب و همچنین تزریق ژل در گونه یک فرآیند هنری محسوب می‌شود، و ما با ترکیبی از بوتاکس و ژل تزریقی صورت می‌توانیم صورت را به شکل مطلوب درآورده و جوانی و درخشش را به آن بازگردانیم.

برخی از افراد نیز تمایل به تزریق چربی به لب دارند و از این درمان هم استقبال خوبی صورت گرفته است. در فرایند تزریق چربی به گونه، لب چانه، چربی از نواحی دیگر بدم بدن برداشته می شود و به این قسمت ها تزریق می شود؛ بنابراین خطر بروز حساسیت در آن وجود ندارد.

کاربردهای تزریق ژل


[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

خطوط پوست، چین و چروک و شکن‌ها (خطوط شکست) شامل:

خطوط خنده (خطوطی که از کنارۀ بینی به گوشۀ دهان کشیده می‌شوند)
خطوط ماریونِت (خطوطی که از دوطرف گوشۀ لب به طـرف چـانه کــشیده می‌شوند)
چین‌های گوشۀ چشم (خطوط خندۀ اطراف چشم)
مسیر اشک (چشمان خستۀ باد‌کرده)
خطوط اخم
خطوط لب (خطوط لب‌های سیگاری‌ یا خطوط رژ لب)
آثار به‌جامانده از آکنه

فرم‌دادن انحناها و برجسته‌سازی (حجم‌دهی)

فرم‌دادن لب و برجسته‌سازی آن
برگرداندن گوشه‌های دهان به طرف بالا
شکل‌دادن و برجسته سازی گونه (گونه گذاری)
فک‌ها (افتادگی خط فک)
حجم‌دادن به چانه
شکل‌دادن بینی
شکل‌دادن ابرو

جوان‌سازی پوست خشک و پیر‌شده

پشت دست‌ها
ناحیۀ دِکُلِتا (بخش بالا تنۀ زن شامل گردن، شانه‌ها، پشت و قفسه سینه)
صورت
گردن[/alert]

botox

مراحل تزریق ژل


ارزیابی

جراح شما ابتدا به نتایجی که مورد نظر شما می‌باشد، گوش می‌دهد و سپس وضع ظاهری و رنگ پوست شما را ارزیابی نموده، و بخش‌هایی از صورت شما را که قرار است با تزریق ژل به صورت ، برجسته شود مورد بررسی قرار‌می‌دهد.

طرح‌ریزی عمل

در مرحلۀ بعد، جراح، نقاطی که محل‌های مناسبی برای تزریق ژل گونه یا چانه هستند، بر روی صورت شما علامت‌گذاری می‌نماید.

تمیزکردن محل تزریق

محل‌های تزریق شما با یک مادۀ ضدباکتری تمیز می‌شود. سپس یک مادۀ بی‌حس‌کنندۀ موضعی برای بی‌حس کردن این ناحیه مورد استفاده قرارمی‌گیرد، خصوصاً اگر به تزریق، حساسیت داشته‌باشید. در برخی موارد، مادۀ بی‌حس‌کننده با ژل برای تزریق ژل گونه ، مخلوط می‌شود.

تزریق

تزریق واقعی مجموعاً چند دقیقه زمان ‌می‌برد، و برای هر محل تزریق ژل لب  فقط چند ثانیه زمان نیاز دارد.

تمیزکردن و گذاشتن یخ در محل

انجام مراقبت بعد از تزریق ژل از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ علائمی که در محل‌های تزریق گذاشته شده‌اند شسته‌شده و یک کیسه یخ برای کاهش هرگونه ناراحتی جزئی و گذرا در تزریق ژل چانه به شما ارائه‌ می‌شود. در این مرحله شما می‌توانید از مواد آرایشی استفاده کنید، اما مراقب باشید به نواحی تحت درمان، فشار وارد نکنید، چراکه موجب می‌شود ژلی که تزریق شده جابه‌جا شود.

یک تذکر ویژه در مورد جای زخم و خطوط عمیق: برای دستیابی به نتایج مطلوب شما در این نواحی، اغلب به چندین تزریق نیاز خواهد بود. چنانچه لازم باشد تا تزریق عمیق‌تری انجام شود، برای راحتی شما، بی‌حسی موضعی پیشنهاد خواهد‌شد. محل‌هایی که عموماً در آنها تزریق عمیق‌تر ژل‌‌ها انجام می‌شود عبارتند از خطوط خنده و خطوط ماریونِت، یا برای برجسته‌سازی کامل گونه‌ها.

ژل‌های تزریقی می‌‌توانند با بزرگ کردن لب بدون جراحی ، لب‌های نازک را گوشتی کنند، انحناهای کم‌عمق را برجسته نمایند، چین‌های صورت را صاف کنند، چروک را برطرف نمایند و ظاهر جای زخم‌هایی را که گود افتاده‌اند، بهبود دهند.در صورتی که با انجام بزرگ کردن لب بدون جراحی از ظاهر لب های خود راضی نیستید ، جراحی زیبایی تخلیه ژل لب ظاهر لب ها را به حالت طبیعی خود بازمی گرداند.

مزایای تزریق ژل


[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

ژل‌های تزریقی نیازی به استراحت بعد از درمان ندارند.

استفاده از روش تزریق ژل، به شما امکان‌می‌دهد در یک زمان مشخص به نتایج واقعی دست‌یابید، بدون اینکه چندین روز یا چند هفته بستری شوید.

نتایج درمان شما با تزریق ژل آنی می‌باشد.

عدم نیاز به گذشت زمان جهت بازیابی سلامتی (ریکاوری)، دستاورد بزرگی است اما کسب نتایج فوری با تزریق ژل در صورت که اثر آن‌را می‌توانید در خود مشاهده کنید، مزیتی بزرگتر محسوب می‌گردد. هرچند برای تحقق‌ کامل نتایج تزریقی که برای شما انجام شده ممکن است به چند روز زمان نیاز ‌باشد، اما حتی قبل از ترک کلینیک، شما تغییر را مشاهده خواهیدکرد.

تزریق ژل خطری ندارد.

اگر ترس از مخاطرات بالقوه و عوارض جراحی، شما را از درمان کردن ظاهر سالخورده‌تان منصرف نموده است، در آنصورت تزریق ژل می‌تواند موثر باشد . عوارض تزریق ژل بسیار ناچیز بوده و نتایج موردنظر را به شما ارائه نماید.

ترمیم حجم صورت با تزریق ژل

خطوط و چین و چروک روی پوست علائم کلیدی فرآیند پیری هستند، اما خالی شدن حجم نواحی مختلف صورت نیز به همان اندازه در بروز علائم پیری مؤثر است. طی سالیان متمادی که صورت ما در معرض جاذبه زمین قرارمی‌گیرد، چربی از نواحی بالاتر صورت به سمت پائین حرکت کرده و رسوب می‌نماید و در اطراف چانه و خط فک جمع می‌شود. هرچند که تزریق ژل نمی‌تواند همانند جراحی لیفت صورت (کشیدن پوست صورت) این حرکت را معکوس نماید، اما می‌تواند حجم از دست‌رفتۀ نواحی مهم صورت مانند گونه‌ها و پیشانی را دوباره پرنموده و ترمیم کند.[/alert]

چرا بهتر است از تزریق ژل استفاده کنیم؟


برای انتخاب تزریق ژل در لب جهت اصلاح و ترمیم آن دسته از علائم پیری که ترمیم آنها فراتر از کاربرد محصولات مراقبت از پوست است، دلایل متعددی وجود دارد. مسئله این نیست که محصولات قوی مراقبت از پوست نمی‌توانند تفاوت قابل ملاحظه‌ای در ظاهر پوست شما ایجاد کنند (اعتقاد ما بر این است که استفادۀ روزمره از یک محصول مراقبت از پوست که از بالاترین سطح تکنولوژی برخوردار است، مزایای قابل توجهی دارد)، اما پیری، حرکت ماهیچه‌ها، از دست دادن چربی، نیروی جاذبه، و آسیب‌های ناشی از نور خورشید همراه با عوامل دیگر، درنهایت عوارض خود را برجای خواهندگذاشت. استفاده از مزایای تزریق ژل می‌توانند بی‌چون‌و‌چرا به بهبود ظاهر خطوط عمیق کمک‌کنند و طوری به پوست انعطاف‌پذیری و ظاهر باطراوت‌تری بدهند که محصولات مراقبت از پوست نمی‌توانند به سادگی آن را انجام‌دهند.

پس از اینکه شما تصمیم گرفتید تزریق ژل انجام‌دهید، گام بعدی این است که با متخصص پوست خود مشورت نمایید تا بررسی‌شود که کدام یک از روش‌های تزریق ژل برای شما مناسب است و فراموش نکنید که مانند هر فرآیند اصلاحی که برای امور زیبایی و آرایشی انجام‌ می‌شود، لازم است از محصولات مراقبت از پوستی که دارای فرمولاسیون عالی هستند و همچنین مواد ضدآفتاب (حتی زمانی که هوا ابری است) استفاده کنید تا باعث شوند که پوست شما برای مدت زمان طولانی‌تری جوان‌تر و سالم‌تر به نظر برسد.

خطرات ناشی از تزریق ژل


از همۀ گفته‌ها و اقدامات که بگذریم، موضوع عمده‌ای که در مورد تقبل هزینه تزریق ژل گونه وجوددارد، دوام آنها و به دنبال آن خطر جابجایی و توده‌شدن آنها و نهایتاً مهارت پزشک در قراردادن مقدار مناسبی از ژل در محل کاملاً درست است. صرف‌نظر از نوع مادۀ مورد استفاده، یادگیری تکنیک‌های (فنون) تزریق، یک سیر تدریجی می‌باشد، ضمن اینکه چگونگی تأثیر مواد مختلف بر پوست نیز باید درک ‌شود. این بدان معناست که شما باید برای تزریق ژل لب به پزشکی را مراجعه کنید که ترجیحاً با بیش از یک نوع ژل‌، تزریق را بارها انجام داده و کوله‌باری از تجربه داشته‌باشد و در انتخاب بهترین ژل تزریقی صورت تبحر داشته باشد.

هزینه


اغلب هزینه تزریق ژل در لب و کلا هزینه تزریق ژل ثابت و دقیق نیست زیرا هر کلینیک و متخصص یا جراح زیبایی، آزاد است برمبنای شرایط هر مورد نسبت به مورد دیگر، صورتحساب را صادر نماید که البته این موضوع، قضاوت درمورد هزینه تزریق ژل لب را مشکل می‌کند. قیمت تزریق ژل لب به فاکتورهایی از جمله میزان واحد مورد نیاز برای تزریق و انتظارات شما از تزریق بستگی دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *