تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

z

شل شدن و افتادگی پوست و لاغر شدن صورت یکی از پیامدهای بالا رفتن سن است. ناحیه‌های استخوانی و چرب صورت و چشم‌ها گود و فرو رفته می‌شود و همان طور که به موازات افزایش سن تولید الاستین و کلاژن کمتر و کمتر می‌شود، صورت لاغرتر می‌شود و چین و چروک‌ها روی آن خودنمایی می‌کند. اگر تمایل دارید زمان را به عقب و جوانی را به چهره‌تان برگردانید، مشکل لاغری صورت را می‌توان به راحتی با تزریق ژل و چربی حل کرد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

متخصصان ما در مرکز تخصصی موی رنسانس می‌گویند که ما کارهایی را که باید روی چهره انجام شود، تعیین نمی‌کنیم، بلکه خود صورت به ما می‌گوید که چه کاری باید انجام شود. به صورت نگاه می‌کنیم اگر لاغر باشد یا چروک‌ها و فرورفتگی‌های آن جلب توجه کند، درمان لازم را برای رفع این ایرادها شروع می‌کنیم. برای رفع لاغری صورت گاهی ژل و گاهی چربی تزریق می‌شود. جراحان غالباً به روش و مواد خاصی عادت می‌کنند و فقط آن‌ها را به کار می‌گیرند، اما متخصصان مرکز تخصصی موی رنسانس معتقدند که باید انعطاف‌پذیر بود و به تناسب شرایط از روش‌های گوناگون بهره گرفت تا بهترین نتیجه  ممکن به دست آید. متخصصان مجرب مرکز تخصصی موی رنسانس بهترین روش را با توجه به صورت بیمار و نه آنچه خود به آن عادت دارند، انتخاب می‌کنند. در مرکز تخصصی موی رنسانس متخصصین ما با معاینه وضعیت پوست شما با مشاوره و توضیحات کامل روش بهتر و مناسب تر را  برای شما پیشنهاد خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.[/alert]

ژل چیست؟


z2

ژوویدرم، رستیلان و رادیس پرکاربردترین ژل‌های تزریقی به شمار می‌روند. ژوویدرم و رستیلان عمدتاً برای رفع چین و چروک دور لب، پلک پایین و گونه‌ها در مقادیر ۲ تا ۳ میلی‌لیتر تزریق می‌شود. ماده اصلی این ژل‌ها هیالورونیک اسید است که بهترین گزینه برای رفع چروک‌های سطحی، حجیم کردن و برجسته کردن لب و پر کردن گودی زیر چشم محسوب می‌شود. متخصص ترکیبی از ژل و داروی بی‌حسی را با سوزن بسیار ظریف در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند. تزریق هر دو ژل با استفاده از آنزیم‌های حل کننده برگشت‌پذیر است. تزریق ژل عمل ساده‌ای است که در یک ویزیت معمولی در مطب قابل انجام است، اما نتیجه‌ای با ماندگاری ۶ تا ۱۰ ماهه را به دست می‌دهد.

اما رادیس ژلی با تاثیرگذاری عمقی‌تر است که برای جبران تحلیل رفتن چربی در گونه‌ها، خط فک یا لبخند و چانه تزریق می‌شود. جراح برای تزریق این ژل از سوزن بزرگتری استفاده می‌کند که کبودی مختصری را ایجاد می‌کند. ماندگاری اثر رادیس بیشتر از ژل‌های هیالورونیک اسید است و حدود ۱۰ تا ۱۴ ماه است. رادیس را نیز می‌توان در یک ویزیت معمولی در مطب تزریق کرد. به خاطر داشته باشید که این عمل برگشت‌پذیر نیست، اما می‌توان در صورت وجود برآمدگی یا توده ناحیه تزریق را ماساژ داد و ژل را پخش کرد.

تزریق چربی چیست؟


z3

تزریق چربی برای تمام بخش‌های صورت کاربرد دارد. چربی خود بیمار طی عمل لیپوساکشن از بدن خارج و پس از تخلیص در ناحیه مورد نظر صورت تزریق می‌شود. البته تزریق چربی به منظور رفع لاغری انجام می‌شود و خطوط ظریف را از بین نمی‌برد. چون کل صورت قابل تزریق است، چربی در مقادیر بیشتر (۲۰ تا ۶۰ میلی لیتر) تزریق می‌شود. ابرو، پیشانی، شقیقه، گونه، چانه و کل ناحیه اطراف دهان با تزریق چربی قابل درمان است. تزریق چربی معمولاً همزمان با لیفت صورت انجام می‌شود تا نتیجه‌ای طبیعی به دست آید و صورت حالت کشیده و غیرطبیعی پیدا نکند. پوست با تزریق چربی محکم‌تر می‌شود و بافت و تون آن بهبود می‌یابد.

تزریق چربی یک عمل جراحی است و بروز ورم و کبودی پس از آن طبیعی است. اثر تزریق چربی طولانی‌مدت و بیش از دو سال است و گاهی نتیجه به دست آمده پس از فروکش کردن ورم تقریباً دائمی است. البته موفقیت عمل تزریق چربی بسیار بیشتر از تزریق ژل  به مهارت جراح بستگی دارد. مشاهده نتیجه نهایی تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل زمان بیشتری می‌برد. تزریق چربی غالباً به بیمارانی توصیه می‌شود که پیش از این لیفت صورت انجام داده‌اند و می‌خواهند چهره جوان‌تر و جذاب‌تری داشته باشند.

مقایسه تزریق ژل با تزریق چربی


تزریق چربی نیاز به تخصص بیشتری دارد و دوران بهبود آن طولانی‌تر است، اما نتایج آن ماندگارتر است. متخصصین برای رفع چروک‌های دور چشم و صاف کردن محل تلاقی گونه‌ها و پلک تزریق هیالورونیک اسید را ترجیح می‌دهند. چنانچه ژل با دقت و در مقدار مناسب تزریق شود، هیچ برآمدگی یا توده‌ای ایجاد نمی‌شود. برای جوانسازی لبه‌های عمودی ستون‌های فیلتروم لب بالا، قوس کوسپید (قوسی که در قسمت میانی لب فوقانی روی دندانهای نیش قرار دارد) و انحناء زیبای لب تزریق ژل انتخاب بهتری است، چون ماده پر کننده ثبات بیشتری دارد و شکل بهتری را به دست می‌دهد؛ حال آن که چربی نرم است و نمی‌تواند مانند ژل نیروی لازم را به پوست وارد ‌کند.

متخصص ترجیح می‌دهد در صورت تحلیل رفتن چربی زیر شقیقه و گونه در یک عمل غیرجراحی از ژل ولوما به عنوان ماده حجم دهنده‌ی محکم استفاده کند تا حمایت بهتری از ساختارهای صورت به عمل آید و گونه بالاتر برود. اما برخی پزشکان چربی را به دلیل سهولت استخراج و انجام تزریق تحت بی‌حسی انتخاب می‌کنند. برجستگی گونه‌ها در برخی بانوان لاغر از بین می‌رود و صورت حالت استخوانی ناخوشایندی اطراف چشم‌ها پیدا می‌کند و چهره در اثر افتادگی ابروها همواره خسته و خموده به نظر می‌رسد. تزریق اسکالپترا در این شرایط بهترین گزینه است. به علاوه چنانچه لاغری صورت زیر شقیقه‌ها با تزریق چند آمپول ولوما رفع نشود، می‌توان از اسکالپترا استفاده کرد.

در نهایت کدام بهتر است؟ تزریق ژل یا چربی؟


این که تزریق ژل بهتر است یا چربی تصمیمی است که متخصص با توجه به اهداف تعیین شده برای هر بیمار اتخاذ می‌کند. برای مثال اگر بیمار بخواهد خطوط اطراف دهان و چشم را از بین ببرد، ژل‌هایی مانند ژوویدرم با بوتاکس مخلوط و تزریق می‌شود. اما اگر بیمار خواستار جوانسازی کل صورت باشد و لاغری صورت و گونه‌هایش به نحو قابل توجهی باشد، احتمالاً تزریق چربی به تنهایی یا در کنار عمل‌های دیگر بهترین درمان خواهد بود. متخصصین مرکز تخصصی موی رنسانس همواره بیمار را از روش‌های مختلف درمان آگاه می‌کنند و بهترین روش جوانسازی را با توجه به شرایط موجود و ترجیح بیمار انتخاب می‌کنند. متخصصین ما در تمام مراحل درمان از مشاوره تا عمل رویکرد ویژه‌ای را برای هر بیمار در نظر می‌گیرند و در این راه از دانش، تجربه و مهارت بالای خود بهره می‌گیرند. هدف ما این است که با دستیابی به نتیجه مطلوب اعتماد مراجعین را پاسخی شایسته داده باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *