تزریق چربی، کاربردها و مزایا

photo_2016-10-31_16-56-12

تزریق چربی، رایج‌ترین فرآیندی است که توسط متخصصان زیبایی انجام می‌شود و عمل لیپوساکشن یک مؤلفه‌ی اصلی در انجام آن است. متخصصان زیبایی آموزش‌های جامعی را در رابطه با استانداردهای مراقبتی عمل لیپوساکشن دریافت کرده‌اند و می‌توانند عوارض این عمل را به سادگی مدیریت کنند. انجام عمل تزریق چربی می‌بایست در مراکز درمانگاهی تخصصی یا بیمارستان‌ها انجام شود. تمام تجهیزات این مراکز بایستی از مجوز رسمی برخوردار باشند تا اطمینان حاصل شود که این تجهیزات تحت نظارت‌های دوره‌ای منظم قرار دارند و ایمنی بیمار و شیوه‌ی صحیح انجام درمان حفظ خواهد شد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

امروزه عده‌ی زیادی از مردم از وجود چربی های اضافه در اندام خود رنج می‌برند.همکاران متخصص ما در مرکز تخصصی موی رنسانس تمام توان و دانش و تجربه‌ی خود را بخدمت می‌گیرند تا با ازبین بردن چربی های اضافی بدن شما و برجسته و جذاب‌تر ساختن قسمت دیگری از آن، شمارا در داشتن ظاهری جذاب‌تر یاری کنند. جهت تماس با همکاران ما جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت در زمینه‌ی تزریق چربی می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.[/alert]

مزایای تزریق چربی


مزایای تزریق چربی شامل استفاده از بافت بدن خود بیمار برای تزریق و استفاده از لیپوساکشن برای برداشتن چربی نواحی ناخواسته می‌شود. علاوه بر این، استفاده از چربی در مقایسه با پرکننده‌های تزریقی از دوام و ماندگاری بالاتری برخوردار خواهد بود. لازم به ذکر است که تزریق چربی فقط چند ماه ماندگاری دارند و برای حفظ اثر، باید مجدداً تزریق شوند.

کاربردهای تزریق چربی


جوانسازی دست‌ها

39

با پیر شدن دست‌ها، پوست آن‌ها نازک شده و توده‌های چربی آن تخلیه می‌شوند. دستان سالخورده بسیار ضعیف و شکننده به نظر می‌رسند و رگ‌های آن‌ها قابل مشاهده و مفاصل بیرون زده هستند. زمانی که تزریق چربی برای دستان مورد استفاده قرار می‌گیرد، حجم از دست رفته‌ی آن‌ها دوباره احیا می‌شود و ظاهری جوان‌تر برای آن‌ها بدست می‌آید. چربی اضافه شده با ایجاد لایه‌ای بر پشت دست، رگ‌ها و بند‌های انگشتان را پوشش می‌دهد و ظاهری نرم و صاف را ایجاد می‌کند.

بزرگ و برجسته کردن لب‌ها

40

امروزه روش‌های مختلفی برای حجم دادن به لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از بیماران، برای حجم دادن به لب‌های خود، به سراغ درمان‌های مصنوعی مانند کلاژن یا پرکننده‌های پوستی می‌روند. با این حال نتایج این نوع روش‌های درمانی دائمی نخواهند بود و انجام درمان‌های اصلاحی در طول چند ماه برای حفظ ظاهر لب‌ها لازم می‌شود. تزریق چربی به لب‌ها نتایج یکسانی را ایجاد خواهد کرد با این تفاوت که از ماندگاری بالاتر و ظاهری طبیعی‌تر برخوردار خواهد بود. از آنجایی که این چربی از بدن بیمار تأمین می‌شود، مانند پرکننده‌های مصنوعی تجزیه نمی‌شود و ظاهری غیرطبیعی ایجاد نمی‌کند. نتایج نهایی این عمل، برجستگی تقریباً دائمی لب‌ها و ایجاد ظاهری پرحجم‌تر، نرم‌تر و طبیعی‌تر خواهد بود.

بازیابی حجم از دست رفته صورت

41

در طول فرآیند پیری، نیروی جاذبه، باعث توزیع مجدد لایه‌های چربی صورت خواهد شد. این توده‌های چربی به سمت بخش‌های پایینی صورت جابه‌جا می‌شوند و در چانه و نواحی اطراف فک جمع می‌شوند و در نتیجه‌ی آن بخش‌های بالایی صورت ظاهری لاغر و توخالی به خود می‌گیرند. با انجام تزریق چربی به صورت، حجم از دست رفته‌ی پیشانی و گونه‌ها با یک تزریق ساده، مجدداً احیا خواهد شد. این درمان همچنین برای درمان چین و چروک‌های دور و زیر چشم نیز قابل استفاده خواهد بود.

پوشاندن خطوط ریز و چین و چروک‌ها

42

درست همانند پرکننده‌های پوستی (تزریق ژل) که برای حجم دادن به نواحی تحت تأثیر چین و چروک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، تزریق چربی نیز قادر به انجام این کار خواهد بود. در شیوه‌ای یکسان ولی با نتایجی ماندگارتر، تزریق چربی فضاهای تهی‌شده را پر می‌کند و ظاهر چین و چروک‌ها و خطوط ریز صورت را می‌پوشاند. این شیوه‌ی درمانی برای اصلاح ظاهر سیاهی و گودی چشم، نواحی پیرامون دهان، حدفاصل بین بینی و دهان و سراسر پیشانی بسیار مؤثر خواهد بود. با اندکی حجم دادن به پوست، نواحی دارای چین و چروک بسیار نرم‌تر و صاف‌تر خواهند شد. تزریق چربی تأثیر بسیار شگفت انگیزی در کاهش این علائم ناخواسته‌ی پیری خواهد داشت.

حجم دهی به اعضای بدن

43

علاوه بر رفع چین و چروک صورت و دستان، تزریق چربی مزایای بسیاری نیز برای سایر اعضای بدن خواهد داشت. عمل تزریق چربی شیوه‌ای کاملاً طبیعی برای افزایش حجم سینه‌ها بدون استفاده از پروتزها است.  از این عمل برای بزرگ کردن باسن نیز استفاده می‌شود که می‌تواند جایگزینی برای پروتزها باشد. گاهی برخی از بیماران پس از انجام عمل لیپوساکشن، به تزریق چربی برای صاف کردن ناهنجاری‌های اعضای بدن خود روی می‌آورند. در واقع هر نقطه‌ای از بدن که نیاز به اندکی حجم بیشتر داشته باشد، تزریق چربی این کار را انجام خواهد داد.

فرآیند تزریق چربی


44

فرآیند تزریق چربی شامل سه مرحله می‌شود:

 • استخراج چربی از نواحی دهنده‌ی بدن با عمل لیپوساکشن
 • جداسازی، سانتریفیوژ کردن و فرآوری چربی‌ها
 • تزریق مجدد چربی تصفیه شده به نواحی نیازمند اصلاح

در گام نخست، چربی از نواحی از بدن که دارای چربی اضافه هستند با استفاده از عمل لیپوسکشن استخراج خواهد شد. این عمل به شیوه‌ای دستی و از طریق ایجاد سوراخ‌هایی کوچک و با استفاده از یک کانولای باریک لیپوساکشن، انجام می‌شود. برای استخراج چربی از لیپوساکشن لیزری یا اولتراسونیک نباید استفاده شود، زیرا این روش‌ها سلول‌های چربی را از بین می‌برند.

سپس چربی‌ها به کمک روش‌های جداسازی و سانتریفیوژ مورد فرآوری قرار می‌گیرند تا ذرات پراکنده، مایعات اضافی و سلول‌های مرده‌ی آن‌ها از بافت سالم سلول‌های چربی جدا شوند. روشی دیگر برای انجام این کار، شستشوی چربی با محلول سالین استریل است. چربی‌هایی که جداسازی می‌شوند، سلول‌هایی هستند که به احتمال زیاد پس از انجام تزریق زنده نخواهند ماند و حتی می‌توانند برای سلول‌های سالم دردسرساز شوند.

در آخرین مرحله، چربی در حجم‌های کوچکی در سرتاسر بافت زیر پوستی منطقه‌ی گیرنده تزریق خواهد شد. این کار این اطمینان را حاصل می‌کند که خون لازم به تمام سلول‌های چربی خواهد رسید و چربی تزریق شده زنده خواهد ماند.

میزان چربی تزریق شده بر مبنای سی‌سی اندازه‌گیری می‌شود و نهایتاً مقدار تزریق آن بر مبنای ویژگی‌های خاص بیمار و ناحیه‌ای از بدن که چربی فرآوری شده به آن تزریق خواهد شد، تغییر می‌کند.

دستورالعمل‌های زمان بهبودی


 • حتماً باید شخصی تا منزل شما را همراهی کرده و به مدت ۱ تا ۲ روز از شما مراقبت کند.
 • به مقدار کافی استراحت کنید. از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید.
 • کاهش فعالیت و استفاده از داروهای مسکن ممکن است باعث یبوست شود. بهتر است مقدار مصرف میوه‌‌جات تازه و مایعات را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.
 • داروهای مسکن را مطابق با نسخه‌ی پزشک مصرف کنید. از مصرف آسپرین و داروهای حاوی آسپرین بدون تأیید پزشک خوداری کنید.
 • در موقع مصرف داروهای مسکن درد از نوشیدن مواد الکلی پرهیز کنید.
 • در صورتیکه ویتامین‌ها را همراه با آهن مصرف می‌کردید، به محض بهتر شدن مصرف آن‌ها را مجدداً آغاز کنید.
 • سیگار نکشید. سیگار کشیدن روند بهبودی را به تأخیر می‌اندازد و خطر بروز عوارض را افزایش می‌دهد.

مراقبت‌های مخصوص نواحی تحت درمان


 • تا دو هفته پس از جراحی از گن‌های مخصوص (به عنوان مثال گن اسپندکس) در نواحی تحت عمل لیپوساکشن برای برداشتن چربی مورد نیاز برای تزریق، استفاده کنید.
 • از قرار دادن زخم‌ها در معرض نور خورشید پرهیز کنید.
 • در صورتیکه ناچار به قرار گرفتن در زیر نور آفتاب هستید، از یک کرم ضد آفتاب قوی استفاده کنید. (با SPF 30 یا بالاتر)
 • چسب‌های قرار گرفته بروی زخم را در جای خود نگه دارید.
 • محل زخم را تمیز و خشک نگه دارید و هر روز به منظور مشاهده‌ی علائم عفونت آن را بررسی کنید.
 • از در آب فرو بردن نواحی دارای بخیه پرهیز کنید.
 • استفاده از مواد آرایشی با حفاظت ضد آفتاب بلامانع است.

نتایج تزریق چربی


تعیین اینکه چه مقدار از سلول‌های چربی پس از انجام فرآیند تزریق زنده خواهند ماند و یا اینکه چه مقدار از آن‌ها مجدداً جذب بدن خواهند شد، در طول انجام عمل امکان‌پذیر نیست. از این رو ممکن است، تنظیم جلساتی برای انجام معاینات و مشاهده‌ی نتایج، پس از جراحی لازم باشد. بر اساس مطالعات انجام شده، تغییرات میزان زنده ماندن سلول‌های چربی (معمولاً بین ۵۰ تا ۷۰ درصد) به عنوان یک جنبه‌ی ناخوشایند این عمل محسوب می‌شود، از این رو برای افزایش میزان بقای سلول‌های چربی، ماده‌ی Selphyl به آن‌ها افزوده می‌شود. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که ترکیب Selphyl با چربی میزان سلامت و بقای سلول‌های چربی را هم از منظر نورگ زایی و هم از منظر تعداد کل سلول‌ها، افزایش می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *