بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی (جراحی زیبائی پلک ها)

سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار زن و مرد در سراسر جهان متقاضی عمل بلفاروپلاستی هستند تا بتوانند ظاهر خود را زیباتر و جوانتر کرده و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و زندگی بهتری را داشته باشند. افتادگی پلک-ها و پف زیر چشم ظاهر شما را پیرتر و خسته¬تر نشان داده و حتی می¬تواند موجب اختلالات بینایی گردد که با عمل جراحی بلفاروپلاستی قابل اصلاح می¬باشد ولی قادر به از بین بردن سیاهی دور چشم و یا خطوط ریز اطراف چشم¬ها نمی¬باشد، همچنین برخی به اشتباه فکر می¬کنند با عمل پلک ابروی آن¬ها بالا خواهد رفت که چنین نخواهد شد. برعکس با عمل لیفت و بالا بردن ابرو هم، پف پلک¬ها از بین نخواهد رفت. لذا بلفاروپلاستی را می¬توان به تنهایی و یا همراه با عمل¬هایی نظیر لیفت ابرو یا لیفت صورت و یا حتی جراحی بینی انجام داد .

مثل سایر جراحی¬های زیبایی صورت نتایج رضایت¬بخش منوط به برقراری اربتاط مناسب بین جراح و بیمار است. اعتماد متقابل و صداقت به همراه توقعات منطقی و واقع¬بینانه از توانایی¬ها و محدودیت¬های عمل، برخی از این موارد می باشد .

در عمل بلفاروپلاستی پوست، چربی و حتی قسمتی از عضله اضافی و شل شده پلک بالا و پائین برداشته می-شود که نتیجه¬ی آن ظاهری شاداب¬تر، جوان¬تر و محکم¬تر در صورت می¬باشد .

مراحل جراحی :

در جراحی پلک فوقانی ابتدا میزان پوست اضافی دقیقاً تعیین و با برشی که در خطوط طبیعی پلک واقع خواهد شد برداشته می¬شود بدین ترتیب خط بخیه درست در خطوط طبیعی پلک قرار گرفته و دیده نخواهد شد. چربی و عضلات شل و اضافی برداشته و محل بر با بخیه¬های بسیار ریز دوخته می¬شود و لذا محل بخیه دیده نخواهد شد .

در مورد پلک تحتانی در صورتی که پوست اضافی نباشد و فقط بخواهیم پف زیر چشم را که عمدتاً ناشی از چربی اضافی است را برداریم با برش داخل ملتحمه¬ی چشم قادر به این کار هستیم ولی اگر بخواهیم همزمان پوست اضافی راهم برداریم با برش درست زیر مژه وارد شده چربی اضافی را برداشته و سپس پوست اضافی را برداشته و محل را با بخیه¬های بسیار ظریف ترمیم می¬کنیم و بدین ترتیب اصلاً جای بخیه¬ها دیده نخواهد شد .

در شرایط عادی جراحی پلک¬ها بین ۲-۱ ساعت طول می¬کشد. بخیه¬ها بین ۵ روز تا یک هفته کشیده شده و تا ۲ هفته قطره ها و پمادهای چشمی تجویز خواهد شد. پس از عمل هیچ پانسمانی روی چشم¬ها وجود نخواهد داشت و چشم¬ها باز و قادر به دیدن هستند و پس از ۴۸-۲۴ ساعت می¬توانید به حمام بروید .

پس از بلفاروپلاستی با کمک لیزر می¬توان تا حدی خطوط ریز اطراف چشم را کاهش داد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *