بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و لیفت با نخ

ss

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#d7b1bb”]

لیفت ابروها و پیشانی یک روش درمان زیبایی ساده و سریع است که می‌تواند نتایج رضایت‌بخش برای فرد به همراه داشته باشد. در حقیقت بالا کشیدن دقیق ابرو می‌تواند باعث باز شدن چشم‌ها، شفاف شدن پوست صورت، و ایجاد تغییرات ظاهری در این ناحیه از بدن شود. متخصصین ما در مرکز تخصصی موی رنسانس از تزریق ژل و یا بوتاکس و نیز لیفت ابرو و پیشانی با نخ برای ایجاد موقعیت مناسب برای ابروها در طول چند دقیقه استفاده می‌کنند. بدین منظور، متخصصین این کلینیک درباره موقعیت عادی ابروها با شما صحبت کرده و با توضیح تغییرات ایجاد شده در وضعیت ابروها در نتیجه بالا رفتن سن، جزئیات لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی را برای شما توضیح می‌دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش‌های مختلف لیفت ابرو و پیشانی و نیز اطلاع از مناسب‌ترین روش درمان و رزرو نوبت می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در مرکز تخصصی موی رنسانس آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.[/alert]

موقعیت عادی ابروها در صورت چگونه باید باشد؟


rp0813-pp-fig1_250x

موقعیت ابروها در بین افراد متفاوت است. در واقع مردان دارای ابروهایی هستند که موقعیت آن‌ها در صورت پایین‌تر از ابروی خانم‌ها بوده و انحنای کمتری دارد. به این ترتیب موقعیت ابروی مردان می‌بایست دقیقاً بر روی استخوان بالای چشم قرار داشته باشد. این شرایط در حالی است که ابروی خانم‌ها می‌بایست بالاتر از استخوان بالای چشم قرار گرفته و انحنای بیشتری داشته باشد. ارتفاع انحنای ابروها در بین خانم‌ها متفاوت است. زنان دارای نژاد آسیای میانه معمولاً ابروهای بالاتر و برخوردار از سطح انحنای بیشتر دارند. این شرایط در حالی است که ابروی زنان سفیدپوست پایین‌تر و دارای سطح انحنای کمتر است. با توجه به این شرایط می‌توان گفت یک موقعیت ایده‌آل برای ابروها در بین همه افراد وجود ندارد، اما مطمئناً می‌توان درباره موقعیت نامناسب ابرو اظهارنظر کرد. در حقیقت ابرویی که انحنای بیش از حد داشته باشد ممکن است باعث شود فرد تعجب‌زده به نظر برسد، در حالی که موقعیت پایین ابرو در صورت می‌تواند باعث شود فرد از نظر سایر افراد ناراحت یا خسته باشد. به همین خاطر با توجه به این شرایط، در طول جلسه مشاوره متخصصین ما با شما درباره بهترین موقعیت ابرو صحبت خواهند کرد.

موقعیت و ظاهر ابروها با بالا رفتن سن چه تغییری می‌کند؟


پاسخ این سوال نسبتاً واضح و مشخص است. در حقیقت به صورت ساده می‌توان گفت با بالا رفتن سن، ابروها در ناحیه صورت پایین آمده یا دچار افتادگی می‌شوند. با این وجود باید توجه داشت علیرغم ایجاد این شرایط در برخی افراد، بالا رفتن سن در همه افراد تاثیر مشابه ندارد. در واقع مطالعات زیادی تا کنون نحوه تغییر موقعیت ابروها را با گذشت زمان مورد بررسی قرار داده‌اند. این مطالعات تصاویر موقعیت ابروها در صورت افراد را در هنگام جوانی با موقعیت ابرو در صورت در هنگام پیری مقایسه کرده‌اند. نتایج این مطالعات نشان می‌دهد با کمال تعجب موقعیت ابروی تعداد زیادی از این افراد با افزایش سن تغییر نکرده یا حتی برخی افراد با بالا رفتن ابرو با گذشت زمان مواجه شده‌اند. به همین دلیل، متخصصین ما در هنگام بررسی شرایط بیمار، همواره احتمال تغییر موقعیت ابروها را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

موقعیت ابروها در صورت چگونه باید باشد؟


در طول جلسه مشاوره هنگام ارزیابی موقعیت ابروهای بیمار، متخصصین این کلینیک وضعیت کلی صورت فرد را مورد بررسی قرار می‌دهند. در حقیقت صورت از بخش‌های مختلف تشکیل شده که وضعیت یک بخش می‌تواند بر سایر اجزای صورت تاثیر مشخص داشته باشد. به همین خاطر در هنگام بررسی موقعیت ابروها در صورت، متخصصین ما به موارد زیر توجه می‌کنند:

 1. ظاهر و ساختار پلک. در صورت باریک یا سنگین بودن پلک فرد، احتمالاً بالا کشیدگی پوست صورت و ابرو و پیشانی می‌تواند برای وی سودمند باشد.
 2. ظاهر شقیقه. وجود شقیقه فرو رفته ممکن است فرد را در معرض پایین آمدگی ابرو قرار دهد.
 3. حجم چربی پوست زیر ابرو. چربی موجود در زیر ابرو ممکن است حجیم یا فرو رفته باشد. در حالت ایده‌آل بهتر است لایه چربی موجود در این ناحیه حجیم باشد.
 4. انحنای ابروها. آیا ایجاد ابروهای با انحنای بیشتر برای بیمار می‌تواند سودمند باشد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ این سوال، اوج انحنای ابرو می‌بایست در چه محلی قرار گیرد؟

پس از معاینه کل ناحیه صورت، متخصصین ما با بیمار درباره امکان استفاده از روش غیرتهاجمی لیفت ابرو و پیشانی صحبت کرده و نتایج نهایی این درمان را برای فرد توضیح می‌دهند.

تکنیک‌های بالا کشیدن ابرو و پیشانی بدون جراحی


بالا کشیدن ابروها و پیشانی با ۴ روش امکان‌پذیر است. این روش‌ها عبارت‌اند از:

 • اصلاح وضعیت عضلات اطراف ابروها با تزریق بوتاکس و دیسپورت (Dysport)
 • افزایش حجم ناحیه زیر یا بالای ابرو با تزریق ژل به منظور بالا کشیدن موقعیت آن در صورت
 • ترکیب دو روش فوق با یکدیگر
 • لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی با نخ

تزریق بوتاکس یا دیسپورت برای بالا کشیدن ابرو و پیشانی

kulbersh-nonsurgicalbrowlift1-large

در این روش از تزریق مستیم بوتاکس و دیسپورت به عضله برای ضعیف کردن آن استفاده می‌شود. در واقع در ناحیه صورت عضلاتی وجود دارند که مسئولیت آن‌ها بالا نگه داشتن ابروها است و در طرف مقابل برخی عضلات مسئولیت پایین آوردن ابروها را بر عهده دارند. در طول فرآیند تزریق ژل به این عضلات، پزشک معالج می‌تواند به صورت انتخابی ژل را به عضلاتی تزریق کند که در نتیجه آن موقعیت ابرو در صورت بالا کشیده شود. به این ترتیب اگر تزریق ژل به نحو صحیح به عضلاتی که باعث پایین آمدن ابرو شده‌اند انجام شود، موقعیت ابرو در صورت بالا خواهد رفت. این عضلات به شرح زیر هستند:

 1. عضله پروسروس (عضله بین چشم‌ها)
 2. عضله کوروگاتور (یکی از عضلات دیگر بین چشم‌ها)
 3. عضله حلقوی چشم (عضله‌ای که اطراف چشم قرار دارد. این عضله همچنین باعث ایجاد خطوط دور چشم یا خطوط پاکلاغی می‌شود)

عضله‌ای که مسئولیت بالا نگه داشتن ابرو و ایجاد چین و چروک‌های افقی بر روی پیشانی را بر عهده دارد، عضله فرانتالیس (frontalis) است. در صورتی که با تزریق ژل بخش میانی این عضله ضعیف شده اما این وضعیت برای دو طرف انتهایی آن ایجاد نشود، این شرایط می‌تواند باعث افزایش انحنای ابروها شود. نتایج استفاده از این تکنیک برای بالا کشیدن ابروها و کشیدن پیشانی تقریباً به مدت ۳ ماه دوام و ماندگاری دارد. با این وجود همواره نتایج این درمان برای برخی افراد طولانی‌تر خواهد بود.

تزریق ژل رادیس برای بالا کشیدن ابروها و پیشانی

0135

تزریق ژل می‌تواند برای بالا کشیدن ابروها مورد استفاده قرار گیرد. در حقیقت از بین رفتن حجم چربی در ناحیه صورت می‌تواند باعث افتادگی پوست شود. به این ترتیب در صورتی که حجم از دست رفته زیر ابرو، کمی بالای ابرو، یا در ناحیه فرو رفتگی شقیقه از طریق تزریق ژل بازیابی شود، موقعیت ابروها در صورت بالا خواهد رفت. امروزه امکان انجام این روش با استفاده از محصولات مختلف همچون ژل‌های ساخته شده از هیالورونیک اسید و اسکولپترا (Sculptra) وجود دارد. متخصصان ما معمولاً برای تزریق ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید از برندهای زیر استفاده می‌کنند:

 • رستیلان (Restylane)
 • ژودرم (Juvederm)

هنگامی که این ژل‌ها در ناحیه صورت تزریق شوند، تغییرات ایجاد شده در موقعیت ابروها بلافاصله قابل تشخیص خواهد بود. توجه داشته باشید نتایج حاصل از تزریق این ژل‌ها برای حدود ۶ تا ۱۲ ماه دوام و ماندگاری خواهد داشت.

از طرف دیگر ژل اسکولپترا یک ماده محرک تولید کلاژن است. به این ترتیب پس از تزریق این ژل، بدن به صورت طبیعی کلاژن تولید خواهد کرد. کلاژن جدید تولید شده توسط بدن می‌تواند حجم از بین رفته در ناحیه تحت درمان را بازیابی کند. فرآیند درمان با این روش معمولاً به دو ماه زمان نیاز دارد، اما نتایج آن تا ۲ سال ماندگاری خواهد داشت. اسکولپترا معمولاً در زیر ابرو، کمی بالای ابرو، یا در ناحیه شقیقه برای از بین بردن فرورفتگی تزریق می‌شود.

ترکیب تزریق ژل با روش غیرجراحی لیفت ابرو و پیشانی

گاهی اوقات هر دو روش تزریق ژل و بوتاکس به همراه یکدیگر برای بالا کشیدن ابرو و پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. متخصصین ما معمولاً از یک روش برای بالا کشیدن ابرو استفاده کرده و از بیمار می‌خواهند با گذشت ۲ هفته برای بررسی وضعیت ابروها به کلینیک مراجعه کند. با گذشت این مدت اگر بیمار از وضعیت ابروی خود و نتایج درمان ناراضی بود، امکان استفاده از روش دوم برای ایجاد تغییرات بیشتر مطابق نظر بیمار وجود خواهد داشت.

لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی با نخ

روش لیفت صورت با نخ (PDO) یکی از رایج‌ترین و موثرترین روش‌های درمان برای بالا کشیدن ابرو و پیشانی، برطرف کردن شل‌شدگی و افتادگی پوست و نیز از بین بردن نواحی محدود تجمع چربی مقاوم در ناحیه پایین صورت است. نخ استفاده شده برای این درمان یک نوع فیبر مصنوعی است که به‌طور گسترده برای مقاصد درمانی همچون جراحی‌های عمومی و جراحی قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حوزه درمان‌های زیبایی، این نخ می‌تواند به از بین بردن افتادگی پوست در ناحیه ابرو و پیشانی و نیز تحریک تولید کلاژن جدید در بدن کمک کند. یکی از تاثیرات دیگر لیفت با نخ، توانایی آن در لیپولیز (مرگ سلول‌های چربی) است که در عمل می‌تواند نقش بسیار موثر در درمان نواحی تجمع چربی مقاوم در ناحیه صورت و سایر نقاط بدن و نیز تحریک تولید کلاژن و سفت کردن پوست داشته باشد.

روش درمان لیفت با نخ مشابه طب سوزنی است. هر دوی این روش‌ها عملکرد خود را از طریق تحریک تولید کلاژن در یک فرآیند پیچیده انجام می‌دهند که در آن تحریک مکانیکی بدن به فعالیت شیمیایی تبدیل می‌شود.

بهبودی پس از لیفت غیر جراحی ابرو و پیشانی چگونه است؟


دوره بهبودی پس از لیفت غیرجراحی ابرو و پیشانی بسیار محدود است. به این ترتیب لازم است بیمار برای ۱ روز از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری کند. پس از تکمیل این درمان نباید بیمار در محل تزریق درد داشته باشد، اما برخی بیماران ممکن است با سردرد خفیف پس از لیفت با نخ مواجه شوند. توجه داشته باشید همه انواع تزریق‌ها ممکن است با احتمال ایجاد کبودی همراه باشند، اما این خطر با توجه به سرنگ‌های مخصوص مورد استفاده برای این درمان به نسبت پایین و ناچیز است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *